Премини към съдържание

Смяна на крушки


sirko

Препоръчано мнение

На фаровете за "дълги" слагате ли? Ще е леко тъпо да пусна дългите и двата фара за "къси" да светят с характерната светлина, а тези за дългите да си светят ... както светят халогените.

Между другото аз съм много доволен от светлините на Галанта ми. Не се изморявам, виждам чудесно и не заслепявам никого (на къси). Само дето ми се иска да може да се вдигнат още мааало нагоре, за да карам на "1" положение, защото сега съм на "0". Не ми се разправя да му подлагам шайби ... например и да си го направя на "1" да свети като сега.

Много ме радват и допълнителните (серийните) стоп-светлини за мъгла. Светят супер и определено имат ефект :icon_dance: Миналата година в една гъста мъгла доста се дразнех на мъждукащите червени габаритчета. Понякога свети само единият и то на него си................

 

Като си приказваме за светлини, да ви питам как може да вдигна малко лупите за мъгла? Светят пред колата на най-много 3 метра. Не ми се вярва да е нормално :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ксенон на дълги не е добра идея, губиш "светлинния клаксон", а и с правилно настроен ксенон дълги едва ли ще ползваш, за мен е разхищение на парички, регулирай си ги от самите фарове като преди това ги оставиш на средно положение от копчето в купето.

Фаровете за мъгла принципно светят ниско, но ако искаш може да им направиш настройка и на тях, като махнеш декоративната решетка има един кръстат болт ...пробвай от него но не съм 100% сигурен дали той не е за хоризонтална настройка. Това за кръглите халогени, за другите не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На фаровете за "дълги" слагате ли? Ще е леко тъпо да пусна дългите и двата фара за "къси" да светят с характерната светлина, а тези за дългите да си светят ... както светят халогените.

Между другото аз съм много доволен от светлините на Галанта ми. Не се изморявам, виждам чудесно и не заслепявам никого (на къси). Само дето ми се иска да може да се вдигнат още мааало нагоре, за да карам на "1" положение, защото сега съм на "0". Не ми се разправя да му подлагам шайби ... например и да си го направя на "1" да свети като сега.

Много ме радват и допълнителните (серийните) стоп-светлини за мъгла. Светят супер и определено имат ефект :icon_dance: Миналата година в една гъста мъгла доста се дразнех на мъждукащите червени габаритчета. Понякога свети само единият и то на него си................

 

Като си приказваме за светлини, да ви питам как може да вдигна малко лупите за мъгла? Светят пред колата на най-много 3 метра. Не ми се вярва да е нормално :icon_hmm:

 

На предишната ми кола бях сложил ксенон и на дългите. Ако са регулирани фаровете точно колкото трябва, ксенон е необходим и на дългите. Недостатъкът е, че дългите се задействат сравнително бавно, отнема им около 3 секунди, докато "изгреят". Това при студени крушки на дългите, при топли (например дълги-къси-дълги) при разминаване си светят ОК. Светкавица си имат, не е проблем. Просто ще трябва да скриеш в бронята 4 баласта, вместо 2 и малко повече кабели. И от мен един глас за 4300 или макс. 5000 келвина. И е добре да имаш едно наум с тези фарове, ако пътуваш на запад от Сърбия, например...

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих и на дългите, но го ползвам на практика в 0.01% от времето. Трябва наистина никой да няма пред или срещу мен иначе от 1 км ми пресветват, но пък правят "ден" :icon_thumbup:

По-добре е да си останат халогени, макар, че се губят.

Ето къси http://picasaweb.google.com/bojidar.alexan...254703989765298

и само дълги

http://picasaweb.google.com/bojidar.alexan...255046925134002

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих и на дългите, но го ползвам на практика в 0.01% от времето. Трябва наистина никой да няма пред или срещу мен иначе от 1 км ми пресветват, но пък правят "ден" :icon_thumbup:

По-добре е да си останат халогени, макар, че се губят.

Ето къси http://picasaweb.google.com/bojidar.alexan...254703989765298

и само дълги

http://picasaweb.google.com/bojidar.alexan...255046925134002

Божо, какви са тия умрели фарове............... :D Ела да ти показа моите.............. :P :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са умрели те :icon_thumbup: На снимка или видео не може да се прецени реално как свети. Преди малко заснехме моите светлини. Само с фаровете за мъгла е голяма тъмница, но ако няма други, може да се кара. На видеото са трагедия, МРАК, тъмниинаааа............... :icon_box:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не могат да се снимат реално тези неща. Степените на осветеност която фотоапарата може да докара е далеч по-ниска от човешкото око.

Моите са Луксима от старите - 5000К, но с баласти за 45 вата и изжълтяват на око колкото 4300К :icon_thumbup: Специално взех обаче фарове от японския вариант, които са с лупи.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе темата се измести в съвсем друга посока,та да попитам,някой ползвал ли е тези крушки.Съответно на каква цена ги е закупил и има ли ги в България.Или пак отново сме последната дупка на кавала.

http://www.e46fanatics.de/scheinwerfer-rue...-plus-90-a.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И по-добре ли светят от осрама? Аз си взех Night Breaker +90 и не останах доволен. След 2часа в "тъмното" ги свалих и сложих старите, сега ще гледам да ги пробутам на някой....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не могат да се снимат реално тези неща. Степените на осветеност която фотоапарата може да докара е далеч по-ниска от човешкото око.
Айде стига се оправдава със способностите на апарата и човешкото око, ами вземи ги хвърли тея "енергоспестяващи" ксенонки :giggle: и си вземи едни хубави Китайски... :lol:

Утре ако не забравя, ще ти щракна :foto: светлините на Мергела (с обикновени крушки) да видиш че не е от фотоапарата причината...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновените крушки лесно се щракат :icon_dance: Трудно е да хване апарата голямата разлика между много светло и тъмно - ако насочиш към осветеното платно - всичко друго изглежда като черна нощ, ако насочиш встрани преекспонира бялото. Ксенона дава поне 3 пъти повече светлина, проблемът е само да я фокусираш където трябва :)

 

Затова пък снимка за сравнение между два фара излиза и ясно се вижда кой къде свети и колко по-силно ;)

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да хване апарата голямата разлика между много светло и тъмно

Извинявам се за спама, ама тоя апарат няма ли ръчни настройки, или поне да пише блендата и скоростта, да ги докараш същите и при втората снимка? Първо снимаш ксенона, после със същата експонация обикновените и няма да ги има гореописаните явления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той конкретно моя няма тези настройки, но не това е проблема. Сравнение между двата вида горе долу става лесно /снимките които пуснах/, но обикновени дълги имах за кратко.

Трудното е да снимаш реално какъв цвят е светлината и другото - реално колко е по-осветено - едновременно да се вижда добре осветената и неосветената част на пътя. Това е проблем на всички фотоапарати, просто диапазона на чувствителност не е толкова широк. Пробвах и на видео - там е малко по-лесно да се види, но пак тъмното изглежда непрогледна нощ /а има улични лампи/, а осветеното - като електрожен, а не е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе темата се измести в съвсем друга посока,та да попитам,някой ползвал ли е тези крушки.Съответно на каква цена ги е закупил и има ли ги в България.Или пак отново сме последната дупка на кавала.

http://www.e46fanatics.de/scheinwerfer-rue...-plus-90-a.html

 

 

 

 

http://prkernel.com/?action=news&id=88

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Виж тук може да ти е полезно инфото, аз също съм с ксенон и с диодите е перфектно, светят си доста добре и няма жълтеене.

[/quo

А каде може да се намерят тези диоди

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение за халогените LED . Има всякакви крушки,дори ако не сте сигурни за точния модел има и чат на живо с консултанти .А ето и за габаритите BA9S 5SMD .

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Аз съм с такива диоди на габаритите и съм мн. доволен.

 

Извинявам се, ама как сте сложили диоди с такъв цокъл на габаритите?

 

http://jsaudio.org/images/leds/led%20tx-t10-9w.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за диодите не за цоклите. Продават се с нашите цокли. ако ли не може да си ги направиш. Лесно е само поялник и цокъл ти трябва.

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...