Премини към съдържание

17" Гуми за Галант


Препоръчано мнение

Извинявам се, че пускам нова тема видях, че има подобна, но и там няма отговор на моя въпрос:

 

Могат ли да се сложат 225/55/17 гуми на Галант '99 ?

Виждам, че разликата е +54mm , но като немога да преценя дали е прекалено много.. Ако е така до какъв размер мога да сложа на 17" джанти.

Моля, ако някой може да помогне с информация ще съм му много задължен.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пускам нова тема видях, че има подобна, но и там няма отговор на моя въпрос:

 

Могат ли да се сложат 225/55/17 гуми на Галант '99 ?

Виждам, че разликата е +54mm , но като немога да преценя дали е прекалено много.. Ако е така до какъв размер мога да сложа на 17" джанти.

Моля, ако някой може да помогне с информация ще съм му много задължен.

Благодаря предварително.

 

Аз съм с такива. Влизат без проблем. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пускам нова тема видях, че има подобна, но и там няма отговор на моя въпрос:

 

Могат ли да се сложат 225/55/17 гуми на Галант '99 ?

Виждам, че разликата е +54mm , но като немога да преценя дали е прекалено много.. Ако е така до какъв размер мога да сложа на 17" джанти.

Моля, ако някой може да помогне с информация ще съм му много задължен.

Благодаря предварително.

За Галант се предвижда гумите да са 215/45/17 или 225/45/17 ако първите ти идват много ниски. Размера, които си дал идва голям за колата, макар че то зависи доста и от самата джанта. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пускам нова тема видях, че има подобна, но и там няма отговор на моя въпрос:

 

Могат ли да се сложат 225/55/17 гуми на Галант '99 ?

Виждам, че разликата е +54mm , но като немога да преценя дали е прекалено много.. Ако е така до какъв размер мога да сложа на 17" джанти.

Моля, ако някой може да помогне с информация ще съм му много задължен.

Благодаря предварително.

 

Здрасти,

Аз съм с 215/45/17 и са перфектни. При ненатоварена кола имам около два пръста до калника, но съм със спортни пружини! Според мен ще ти запират в завой :icon_hmm:

Гумаджия ще каже най-точно! Имай в предвид, че километража ти няма да е верен с тези гуми и разхода ще ти скочи с около 2/100, ако сега си на 14/15 цола

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в момента съм с 215/45/17 и изглежда да има място за по-големи..

Реконструктор, ти нямаш проблеми казваш.. а возията комфортна ли е, че аз най-вече заради това, а и искам да взема по нови гуми и се чудя да не сбъркам....

Благодаря на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в момента съм с 215/45/17 и изглежда да има място за по-големи..

Реконструктор, ти нямаш проблеми казваш.. а возията комфортна ли е, че аз най-вече заради това, а и искам да взема по нови гуми и се чудя да не сбъркам....

Благодаря на всички отзовали се!

виж тук:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5944

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива. Влизат без проблем. :)

И си успял да ги вкараш, не е възможно :vsurprise: Как става този номер? Аз пробвах и не влезнаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И си успял да ги вкараш, не е възможно :vsurprise: Как става този номер? Аз пробвах и не влезнаха.

 

 

Колеги, малко ви излъгах, т.е. и аз самия си бях самозаблуден. :icon_n_oops: Гумите ми в момента са 215/45, т.е. нищо особено, вчера ги погледнах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко ви излъгах, т.е. и аз самия си бях самозаблуден. :icon_n_oops: Гумите ми в момента са 215/45, т.е. нищо особено, вчера ги погледнах.

 

т.е. Перфектния размер и джанта :icon_thumbup: (аз съм със същите :icon_blush: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

т.е. Перфектния размер и джанта :icon_thumbup: (аз съм със същите :icon_blush: )

Ако му се струва ниска колата може с една идея повече да я вдигне от 215/45/17 на 225/45/17, но по-голям от двата размера просто няма да е добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега с тези ''валяци'' 225/45/17 как си карал по снега?

Аз зимата си слагам 195, но тази зима ще сложа 205 максимум. Все пак, зимата е по-добре гумата да е с по-малка контактна площ, за да не поднася! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега с тези ''валяци'' 225/45/17 как си карал по снега?

Аз зимата си слагам 195, но тази зима ще сложа 205 максимум. Все пак, зимата е по-добре гумата да е с по-малка контактна площ, за да не поднася! :icon_thumbup:

 

Ами и аз като теб се чудех като ги взимах...ама се оказаха перфектни. Целия сняг в София си го газеше като слънце и никога никъде не закъса по непочистените улички...

Nokian W

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се намери някой колега да е слагал по-високи 17-ки гуми. Незнам защо на на моята кола изглежда, че има много място в калника за по-висока гума. Дори да натоваря догоре багажника пак си мисля, че има място.

Сега ще отида да я снимам за да покажа. Просто дали защото тези джанти са по-различни, а не като БОРБЕТ 17-ките, но на мен ми изглежда , че има място за по-висока гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се намери някой колега да е слагал по-високи 17-ки гуми. Незнам защо на на моята кола изглежда, че има много място в калника за по-висока гума. Дори да натоваря догоре багажника пак си мисля, че има място.

Сега ще отида да я снимам за да покажа. Просто дали защото тези джанти са по-различни, а не като БОРБЕТ 17-ките, но на мен ми изглежда , че има място за по-висока гума.

 

На мен притесненията ми бяха 2:

1. Широчина...събра се отзад където бе критичното.

2. При завой дали няма да стърже предната гума...

 

Така че 225 принципно на ширина се събират (аз съм обаче и с жълто кони и нямям много люшкане :icon_blush: ). Обаче все си мисля, че на завой пълен ще опираш с толкова високи. Отделно наистина ще ти качи разхода на 55....като бях с 225/45 отклонението с ГПС бе 1км/ч, с 215/45 е вече 3-4 км/ч. Сам смятай за 225/55... отклонението е 54 мм и 10% от скоростта, което е твърде много.... а от оригиналния размер 195/60/15 е още повече отклонението...

Аз лично дори не бих опитал над 225/45.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. От 225/55 се отказах твърдо. Сега дилемата е дали да е на 215/50 (647мм) или 225/45 (634мм) срещу препоръчителния 215/45 (625мм)?

 

Ето снимки как изглежда в момента и колко е мястото в калника:

 

Снимка

 

Снимка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пред същата дилема с гумите! Сега се чудя как да ги вдигна, за да е по-мека возията.

Според мене има два варианта: 215/50/17 или 215/55/16 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. От 225/55 се отказах твърдо. Сега дилемата е дали да е на 215/50 (647мм) или 225/45 (634мм) срещу препоръчителния 215/45 (625мм)?

 

Ето снимки как изглежда в момента и колко е мястото в калника:

 

Снимка

 

Снимка

 

На тези снимки с колко си?! Защото не само че има място, ами дори ми изглеждат по-ниски от стандартното...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу и аз съм се спрял на същия избор, даже съм пуснал обява ако някой има хубави 16 и иска 17-ки

 

 

Естилиан със 215/45/17 съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу и аз съм се спрял на същия избор, даже съм пуснал обява ако някой има хубави 16 и иска 17-ки :drinks:

Естилиан със 215/45/17 съм.

Ееее... изпревари ме колега, и аз мислех да пускам обява за заменка на моите 17 със 16 ! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...