Премини към съдържание

Привет от мен.


eXistenZ

Препоръчано мнение

Здравейте, на всички фенове на :mitsu-smiley: . От вчера и аз съм горд притежател на един красив Галант 97 година. Още от момента, в който го видях и се влюбих в нея :icon_blush: Има малко нещица за доискусуряване, но това не му пречи да е една от най-красивите коли, които съм виждал. Малко по-късно ще пусна и снимчици да видите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито :icon_thumbup: и мойте "съболезнования" за болестта наречена - Галант :icon_dance:, лек няма - единственото лечение за тази наркомания е каране на колата всеки ден, което води ди пристрастяване :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, аз карам :mitsu-smiley: колт отдавна, но галант го от месец, и още не мога да му се нарадвам. Просто е невероятно усещането от шофирането на тази кола, май наистина е болест :D

 

Честито, и много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на всички фенове на :mitsu-smiley: . От вчера и аз съм горд притежател на един красив Галант 97 година. Още от момента, в който го видях и се влюбих в нея :icon_blush: Има малко нещица за доискусуряване, но това не му пречи да е една от най-красивите коли, които съм виждал. Малко по-късно ще пусна и снимчици да видите.

 

Честито... Галантите се множат и завлядават страната - това е като красив сън!

 

Можеш ли да споделиш откъде, как и приблизително за колко я взе, ако не те притеснява да споделяш такива факти, разбира се :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта го взех от един човек, който го е вкарал от швейцария. Колата е дошла на собствен ход от там. До тук ми излезе около 6500 лв. За състоянието в която е, според мен това си е направо без пари. Единствение проблем, който мога да забележа за момента е, че вие някакъв лагер на климатроника :icon_crying: , защото като го пусна и виенето спира. Иначе е с нови пружини - спортни (малко по ниска е от другите) уплътненията на врати и на капаци са направо чисто нови. Направо немога да и се нарадвам. А колкото до срещата задължително ще дойда за да мога да се запозная със всички почитатели на тези прекрасни машини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, винаги вноса от чужбина излиза по-евтино отколкото да купиш колата оттук!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Единствения проблем със вноса е после ходенето по мъките в митницата! Направо имам чувството, че ще се побъркам от почти 1 седмица го имам галанта и немога да го карам :icon_crying: , защото в митницата се заядоха с мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Единствения проблем със вноса е после ходенето по мъките в митницата! Направо имам чувството, че ще се побъркам от почти 1 седмица го имам галанта и немога да го карам :icon_crying: , защото в митницата се заядоха с мен.

Че какво са се заяли и то в митницата?!?!?! :icon_hmm: Галанта ти не е акцизен, мито няма, ДДС също ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че човека го е внесъл от швейцария на собствен ход и не си е извадил документ Т1, заради който става целия проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Швейцария май се плаща и мито май..

Аз искам да питам за тези проблеми които правят в БГ, лятото като си идвам ще си регистрирам колата в БГ, по документи е на мое име направо в КАТ ли да ходя с колата и англииския талон. Тук не ми е ясно относно митницата каква роля играе, просто си влизам в БГ с моята кола която е с чужда рег. Този акциз (докунет за платен акциз) не се ли иска от КАТ при регистрацията? (ако е акцизна колата)

Ако някой разясни малко този въпрос ще съм му благодарен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече ще трябва да се намеси някой, който е по компетентен от мен по тези въпроси, че и аз съм много бос по тази част :icon_confused:

Между другото sirko сега се загледах, че си от Хисар. Имам добри приятели от там :) много ми харесва този град и гледам да ходя там колкото мога по често.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече ще трябва да се намеси някой, който е по компетентен от мен по тези въпроси, че и аз съм много бос по тази част :icon_confused:

Между другото sirko сега се загледах, че си от Хисар. Имам добри приятели от там :) много ми харесва този град и гледам да ходя там колкото мога по често.

Еми лятото като си дойда в БГ може да пийнем по :drinks: като/ако идваш, града е супер, лошото е че е малък и зимата все едно съм на село, кои са ти приятели може да ги познавам - може и на лично да не спамим в темата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не виждам какъв спам може да се получи в тема за здрасти :D , но все пак това модераторите ще го решат. А познатите ми са едно младо семейство, мъжа се казва Христо Кралимарков, а жената Анелия, живеят на края на града по посока Карлово. Карат черно ауди 80

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Познавам го, работеше преди на една бензиностанция в с. Михилци колата му е със смолянска регистрация ако не се лъжа, а миналата година му връзвах нет (тогава бачках LAN-аджия)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за същия става на въпрос :), за регистрацията на колата и аз не си спомням. Ами няма проблеми лятото ще се разберем за някой ден и ще се съберем да се порадваме на хубавото време, студената бира и нашите красавци :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На внесените коли от Швейцария се плаща ДДС-16%/ако не се лъжа за процентите/, в/у покупната стойност. Може да се наложи и техно-тест да минеш, но ако имаш евро табела, ще си спестиш 200-300 левчета.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имам евротабела на купето зад двигателя има такава табелка почваща с е4 и звездичка. Човека, от който я купих ми каза, че няма технотест, но има евротабела. Надявам се да е наистина така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За колите от Швейцария, нещата стоят така(Аз преди месец извървях пътечката): Отиваш с договор на твое име в митницата, ангажираш митническо бюро да ти посредничи(струва между 60 и 100 лева, но са партия с митничарите и отпадат ядове), те ти подготвят документите, сборовете се изчисляват така- цена по фактура(Х) или договор+транспорт(У)(ако е на собствен ход се добавя цената на швейцарската винетка, което е 30-60 лева), получената сума се облага с 10% мито(Z), X+Y+Z се облагат с 20% ДДС(D) или това, което плащаш е Z+D+таксата на агента, ако има евротабела, няма технотест, отиваш в КАТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствената пречка е, че човека докарал колата не си е извадил транзитна декларация заради която ми правят проблеми в митницата. Хубавото е, че въпросния човек се оказа много готин и невероятно точен човек! Днес ще идва до тук за да отидем двамата с него в митницата и да оправим нещата, за което съм му безкрайно благодарен! Още при разглеждането на колата ми каза, че няма да се налага да правя технотест.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Швейцария май се плаща и мито май..

Аз искам да питам за тези проблеми които правят в БГ, лятото като си идвам ще си регистрирам колата в БГ, по документи е на мое име направо в КАТ ли да ходя с колата и англииския талон. Тук не ми е ясно относно митницата каква роля играе, просто си влизам в БГ с моята кола която е с чужда рег. Този акциз (докунет за платен акциз) не се ли иска от КАТ при регистрацията? (ако е акцизна колата)

Ако някой разясни малко този въпрос ще съм му благодарен :icon_thumbup:

 

Няма да имаш никакъв проблем с регистрацията. Всичко от което е нуждаеш е английския талон и българска застраховка.

МОТ-то важи и за тук и дори не е нужно да минаваш преглед. Цялата работа струва 60лв. Ако колата е акцизна се иска документ за платен акциз. Това е цялата процедура. Ако искаш да я продаваш или да я прехвълиш на друг човек се прави един фиктивен договор за покупко-продажба, (на български и дори не трябва да е нотариално заверен, понеже в Англия нямат нотариуси) представяш го в КАТ и избягваш всякакви такси за прехвърляне на колата. Надявам се да съм ти помогнал по някакъв начин. Ако имаш някакви други въпроси по тази тема пиши. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за застраховката ми е малко мътно, след като си няправя БГ застраховка в полицата ще пише англииския рег. номер след като я регистрирам в БГ номера ще ми е различен от този на полицата няма ли да ми правят проблеми или пак трябва да ходя при застрахователя за нова полица или да "добавят" новия номер в полицата

Поне няма да се занимавам с митници... единствения път когато имах взимане-даване с тях беше за един GSM и минах май същите процедури все едно съм вкарал кола, платих му мито и след това ми дадоха документ за уредени митнически сборове и с него си го получих в пощата, беше ми пратен от чужбина а в БГ пощата бяха отворили пакета и айде мито :icon_censored: макар че този тип стоки не се облагат но това е друга тема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за застраховката ми е малко мътно, след като си няправя БГ застраховка в полицата ще пише англииския рег. номер след като я регистрирам в БГ номера ще ми е различен от този на полицата няма ли да ми правят проблеми или пак трябва да ходя при застрахователя за нова полица или да "добавят" новия номер в полицата

Поне няма да се занимавам с митници... единствения път когато имах взимане-даване с тях беше за един GSM и минах май същите процедури все едно съм вкарал кола, платих му мито и след това ми дадоха документ за уредени митнически сборове и с него си го получих в пощата, беше ми пратен от чужбина а в БГ пощата бяха отворили пакета и айде мито :icon_censored: макар че този тип стоки не се облагат но това е друга тема

 

Преди много години, когато си купих първата кола, на нея и техническият преглед, и гражданската бяха записани на друг регистрационен номер... в КАТ ми казаха, че не е необходимо да ги сменям - така си карах 9 месеца, докато не дойде време да ги подновя... отидох - никой нищо не ми каза и на новите ми записаха новите номера! Между временно са ме спирали полицаи - никой не се е заяждал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за застраховката ми е малко мътно, .................

 

Ако не се лъжа се прави към полицата един добавък и всичко е ОК.

И добре дошъл сред нас и много прекрасни моменти с хубавата кола. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...