Премини към съдържание

Колко масло събира 4g13


trreck

Препоръчано мнение

Явно не сме го източили добре защото след като налях 3 литра на щеката показва около 25мм над максимума :icon_hmm:

въреки че двигатела беше загрял... мястото беше равно и чакахме да се утече доста време

даже тая вечер мерих колко сме източили кам 2 литра без филтъра защото него го изляхме на друго място

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сме го източили добре защото след като налях 3 литра на щеката показва около 25мм над максимума :icon_hmm:

въреки че двигатела беше загрял... мястото беше равно и чакахме да се утече доста време

даже тая вечер мерих колко сме източили кам 2 литра без филтъра защото него го изляхме на друго място

явно ...............тия мотори обаче задържат много масло и много бавно се стича..............един съвет , докато точиш маслото ,развий масления вилтър и/или го махни......................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си сменям маслото ми побира около 2,5 - 2,75л. масло, двигателя ми е същия. :mitsu-smiley:

О...........вие сега ме карате да проверявам на няколко места.............там поти навсякъде го дават 3.2-3.4 литра,явно зависи и от вместимоста на филтъра...... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е и от вместимостта на филтъра, защото съм виждал и много малък филтър и такъв с двойно по-голяма дължина. Една от смените на маслото съвпадна със смяна на ангренажен ремък и тези услуги ми ги извършиха в Ратола Пловдив и на другия ден проверих нивото на маслото, беше над максимума, при което се обадих на Любо от Ратола Пловдив и той ми каза, че са наляли точното количество по каталог. Да неби да има някаква неточност? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В книгите пише точно както Пламен казва.

3л. събира картера и 0.3л. филтъра, което прави точно 3,3л. масло за двигател 4G13

При предишната ми смяна на маслото на двигателя ми наляха 3л. и маслото застана малко над максимума.

Филтъра за този двигател е само един (оригиналния)!

Може би остават около 300 грама от старото маслото във маслената помпа и в легенчетата при клапаните.

Другия вариант който си мисля е да има отлагания по дъното на картера, обаче да са толкова много е почти не-възможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах да се налее 3.4 литра масло, като наляхме 3 литра и беше над максимума, просто така е създадена

маслената система, че явно не може да се оттече всичкото масло, като остава около половин литър от старото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах да се налее 3.4 литра масло, като наляхме 3 литра и беше над максимума, просто така е създадена

маслената система, че явно не може да се оттече всичкото масло, като остава около половин литър от старото.

Може, но е глупаво това...........за да изхвърли маслото от помпата, трябва при махнат филтър и махнати лули на свещите или откачен куплунг на делкото ( с други думи така трябва да я приведете колата че да не запали) да завъртите 2-3 пъти на стартер малко за да изхвърли и останалото масло ...........

Картера събира точно 3.1 литра + м. филтър ,който може да събира 100-200 мл. още .............това го казвам от опит ,тъй като на такъв мотор преди 2 месеца правих осн. ремонт и както се сещате след ремонта той е чист и абсолютно празен..............сипах 3.0 л. масло и след като поработи 5 мин. и следващо изчакване от 10 мин. докато направя други операции ( слагане на капаци, пистови ремъци и т.н. ) на щеката нивото беше на средата, долях още 200-300 мл. и дойде точно на макс. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Component Capacity Product Check/Change

Engine 4G13 -3,4 liter

Havoline Extra 10W-40

Havoline Premium 15W-40

/ Change 10000 km / 12 months

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен сега е точно на максимума но след като източих около 400 грама през щеката за нивото...

Следващата смяна задължително ще превъртя 2 3 пъти с извадени лули за да видя как ще е :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е въобще в темата, но знаете ли колко масло събира двигателя и скоростната кутия на Рено19 (F3N) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е въобще в темата, но знаете ли колко масло събира двигателя и скоростната кутия на Рено19 (F3N) ?

Дай малко повече инфо за французина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

R19 (F3N740 мотора, 1.7 моноинжекция '92г.). Направо се учудих на вместимосттта (потвърдена и от форума на Рено) :(

Това е една история за яко набутало се приятелче, ако на някой му е интересно как може да си купиш кола за 2000, 91 година, а на 3-тия ден да ти излезе още толкова... да разправям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е въобще в темата, но знаете ли колко масло събира двигателя и скоростната кутия на Рено19 (F3N) ?

 

Аз имах Пежо 205 което събираше даже повече - маслото беше общо за двигател и скорости - вероятно и при това е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може маслото за двигателя и за скоростната кутия да е общо, до сега не съм чувал такова нещо :-)

И аз веднъж се пулих 20 минути поне пред сервизната книжка за рено 19 точно в секцията течности - масло, антифриз и т.н.

Все едно караш камион, маслото е 6-7 литра в двигателя :-) Дори на моя 2.4 литров двигател вместимоста е по-малка - 4 литра :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така - двигател 5.2 литра, скорости 3.4!!! литра. Колегите от рено форума казаха че фирмата е партия с ELF и се подкрепяли взаимно та затова е така - сипва се повече ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така - двигател 5.2 литра, скорости 3.4!!! литра. Колегите от рено форума казаха че фирмата е партия с ELF и се подкрепяли взаимно та затова е така - сипва се повече ;)

Не ,може просто коляновия вал да е в маслена баня...........в този случай трябва сериозен картер с голямо количество ,макар че се съмнявам.............

По скоро тук става дума за поредната простотия френска , нищо лично ,без да се обиждат колегите от френския отбор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Пежо 205 което събираше даже повече - маслото беше общо за двигател и скорости - вероятно и при това е така.

 

Божо, явно имаш впредвид Пежо 205 1.4 ГТ (легналия мотор). Скорости и двигател тук работят с едно и също масло.

П.П. На всеки ли двигател с код 4G13, трябва да се налива масло с вискозитет 10W40? А за 4G13 16V след 2001 година, препоръчителното масло пак ли е 10W40?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо, явно имаш впредвид Пежо 205 1.4 ГТ (легналия мотор). Скорости и двигател тук работят с едно и също масло.

Да, само дето моя не беше ГТ, а с двигател с кодовото име XY7 :icon_blush:

 

П.П. На всеки ли двигател с код 4G13, трябва да се налива масло с вискозитет 10W40? А за 4G13 16V след 2001 година, препоръчителното масло пак ли е 10W40?

Общо взето зависи от климата, не толкова от двигателя. Ето тук е диаграмата от ръководството за 2001 независимо от двигателя (4G1 и 4G9)

 

 

http://img402.imageshack.us/img402/3782/lancer2001yg0.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам най-добро за експлоатация идва маслото с вискозитет 5W40, 100% синтетика(ако това има значение). Чудя се дали единственият '' - '' на 10W40 спрямо 5W40 е само този ,за долната температурна граница на използване(зимната)? В сервизната ми книжка, освен този термометър за определяне на вискозитета на маслото спрямо околната среда, се споменава нещо и за масло с вискозитет 0W40, 5W30, 5W40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам най-добро за експлоатация идва маслото с вискозитет 5W40, 100% синтетика(ако това има значение). Чудя се дали единственият '' - '' на 10W40 спрямо 5W40 е само този ,за долната температурна граница на използване(зимната)? В сервизната ми книжка, освен този термометър за определяне на вискозитета на маслото спрямо околната среда, се споменава нещо и за масло с вискозитет 0W40, 5W30, 5W40.

За нашия климат е едно от най подходящето масло с вискозитет 10/40.Прочети малко повече за маслата :rolleyes:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5282

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

R19 (F3N740 мотора, 1.7 моноинжекция '92г.). Направо се учудих на вместимосттта (потвърдена и от форума на Рено) :(

Това е една история за яко набутало се приятелче, ако на някой му е интересно как може да си купиш кола за 2000, 91 година, а на 3-тия ден да ти излезе още толкова... да разправям.

Component Capacity Product Check/Change

Engine F3N 5,3 liter

Havoline Extra 10W-40

Havoline Extra 15W-50

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...