Премини към съдържание

Странна работа


slug

Препоръчано мнение

Карам си аз колицата, всичко си е наред... докато тая сутрин реших да проверя нивото на течностите. Антифриза беше паднал почти до долната черта на преливника. Миналата седмица беше малко под максимума. Проверих тръбите, двигателя - всичко изглежда сухо и ОК. Под капачката за маслото няма "майонеза" и останалия антифриз, доколкото мога да видя е бистър и без боклуци вътре. Радиатора, до колкото успях да проверя също не е наранен. Пък и то ако течеше радиатора предполагам, че съвсем щях да остана без антифриз... Единственото, което ми направи впечатление, е че са се образували някакви зелени кристали там, където дебелата тръба от радиатора влиза в двигателя. Ако някой се сеща какво може да е ще съм благодарен ако сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може преди да си го гледал на зягрят двигател, а сега на студен. Долей и засечи пак.

 

Тези отлагания означават, че от там тече малко антифриз и се изпарява, но вероятно е малко количество. Трябва да се свали, прегледа маркуча дали не е нацепен, да се почисти, да се види дали скобата е здрава и пак да се сложи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен също изчезва по малко антифриз, но аз знам от къде е!

Нали съм с газ и тройниците са ми пластмасови, а скобите са стегнати и пак си тече по малко.

Прегледай хубаво около водната помпа.

На нея има едни отвори и преди да протече съвсем капе по малко.

Дупчиците са 2. Едната е отгоре, а другата отдолу.

Огледай хубаво там за да си спокоен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на мене ми се беше случило следното. Гумичката на капачката на радиатора се беше прецакала. И постепено оттам беше изфирясал доста от антифриза. Аз даже реших че ми се е пукнал радиатора (точно в големите студове се случи), тъй като целяи беше омазан с антифриз. И оттам газ до сервиза, човека само отлупи капачката и вика - скъсало се е уплътнението... Смени го, долях антифриз и оттогава няма проблеми. :icon_thumbup:

Дано и твоя проблем да е нещо не серизоно :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко го гледах на загрял двигател, дигнало се е нивото с 1-2 см, но пак е по-малко от преди. Утре на светло ще проверя маркуча, водната помпа и капачката. Благодаря много за отговорите :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко го гледах на загрял двигател, дигнало се е нивото с 1-2 см, но пак е по-малко от преди. Утре на светло ще проверя маркуча, водната помпа и капачката. Благодаря много за отговорите :icon_clap:

 

От сърце ти желая да не е пукнатина в главата...Не че не мож да караш така 3-4 години. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...