Премини към съдържание

Разход на газ


pdydy

Препоръчано мнение

Хай на всички,искам да попитам за горенето на Галанта на газ.Аз съм с обикновенна

газова уредба слагана при Армянов.Така,нека кажа и как ми гори и да,ми кажете дали

е добре.Значи само градско с ръчкане ми гори 14/100км.Без ръчкане незнам защото не

ми се е случвало да я карам така :D .Извънградско също немога да кажа,но смесено ми

идва по 10/100км.Според вас добре ли е горенето.Нека тези които имат газови уредби

макър и инжекционни да споделят какъв разход имат.Мерси предварително.Само

да уточня че става въпрос за зимен период.Лятото не съм я карал тъй като я купих тази

година през късната есен.Засега съм много доволен от газовата,само имаше малък проблем,

когато е слагал изпарителя майстор Армянов не е бил затегнал една скоба на изпарителя,и

от там ми се губише антифриз,но аз отстраних този нищожен проблем.Само малко ми беше

трудно да установя че точно от там губеше течност.Но всичко мина добре.И сега :mitsu-smiley:

вече не губи течност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хай на всички,искам да попитам за горенето на Галанта на газ.Аз съм с обикновенна

газова уредба слагана при Армянов.Така,нека кажа и как ми гори и да,ми кажете дали

е добре.Значи само градско с ръчкане ми гори 14/100км.Без ръчкане незнам защото не

ми се е случвало да я карам така :D .Извънградско също немога да кажа,но смесено ми

идва по 10/100км.Според вас добре ли е горенето.Нека тези които имат газови уредби

макър и инжекционни да споделят какъв разход имат.Мерси предварително.Само

да уточня че става въпрос за зимен период.Лятото не съм я карал тъй като я купих тази

година през късната есен.Засега съм много доволен от газовата,само имаше малък проблем,

когато е слагал изпарителя майстор Армянов не е бил затегнал една скоба на изпарителя,и

от там ми се губише антифриз,но аз отстраних този нищожен проблем.Само малко ми беше

трудно да установя че точно от там губеше течност.Но всичко мина добре.И сега :mitsu-smiley:

вече не губи течност.

 

на мен ми се струва, че това 14/100км градско, на "ръчка" - е много добре за този двигател

не че имам газова, но съм чувал че разхода когато колата е с газ скача, и тъй имам впечатление,

че на бензин харчи 15 - 20 л/100 км градско (зависи от карането), тези 14/100км звучат много добре!

Каква марка и колко пари излезна газовата уредба?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам в Димитров град какво е натоварването по улиците, но 14/100 са абсолютно нищо за този двигател според мен.

Колта ми дава 10-11 в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как 10-11 бе колега това е Колт все пак... 1.3?

 

Аз съм 1.8, с обикновена газова Lovato (Пак Армянов)

Моя разход е толкова

http://images.spritmonitor.de/150971.png

 

На сайта има подробно търсене - там може да се направи грубо сравнение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се струва, че това 14/100км градско, на "ръчка" - е много добре за този двигател

не че имам газова, но съм чувал че разхода когато колата е с газ скача, и тъй имам впечатление,

че на бензин харчи 15 - 20 л/100 км градско (зависи от карането), тези 14/100км звучат много добре!

Каква марка и колко пари излезна газовата уредба?

 

Газовата ми уредба е Lovato,и по точно изпарителя.Докато електрониката ми е BRC.Бутилката ми е

на мястото на резервната гума и събира от 35-38литра газ зависимост от газстанцията.Досега не съм я

пипал изобщо,смисъл не съм ходил да ми я донагласят.Понеже Армянов ми каза ,че като навъртя малко

километри може да иска лека настройка.Но все още не съм я барал.Аз съм на принципа:ЕДНО НЕЩО КАТО

СИ Е ДОБРЕ НЕ ГО ПИПАЙ.Мхого яко ми е скрил автоматичния превключвател.Сложил го е при кутийката за

стотинки.Аве като влезнесх колата неможеш да познаеш че е на газ.Много добре се получи. Сложих и малко

екстри,като допълнителни датчици.Всичко ми излезна 720лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво правиш с резервната гума, колега?

 

Ето при мен как направих копчето - най-лявото на снимката. Това е оригинална капачка, в която монтирах платката с ключето

post-199-1196501987.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същият двигател, но газов инжекцион - 12/100 градско София. Извънградско съм падал до 11, нооооо как карам извън града е отделен въпрос :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как 10-11 бе колега това е Колт все пак... 1.3?

 

Аз съм 1.8, с обикновена газова Lovato (Пак Армянов)

Моя разход е толкова

http://images.spritmonitor.de/150971.png

 

На сайта има подробно търсене - там може да се направи грубо сравнение...

Средния ми разход е 8 а извънградско повече от 7 както и да карам неможе да качи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С бившото ми Колтче което е точно като твоето (дори цвета), София - Габрово при средна скорост 150 ми даде 9 газ :) така че повече от 7 винаги може си мисля :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С бившото ми Колтче което е точно като твоето (дори цвета), София - Габрово при средна скорост 150 ми даде 9 газ :) така че повече от 7 винаги може си мисля :icon_dance:

Така може макар че средна скорост 150 неможе посмъртно да си достигнал освен ако не си карал в 4 часа сутринта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво правиш с резервната гума, колега?

Ами изчистваш я хубаво, дори може калъф да и се ушие и ти стои в багажника. Като я ползваш да държиш разни неща в нея, които иначе се търкалят по пода на багажника. Все пак гумата не е статична като бутилките и винаги можеш да я преместиш някъде и да си ползваш багажника пълноценно. Това е най-доброто решение при монтиране на газова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сценарий:

1. Живея в блок на 5-я етаж и я качвам резервната там на терасата, като ми трябва целия багажник.

2. Свършвам си работата и забравям да я върна или ме мързи

3. Тръгваш на дълъг път и хоп .. изненада пукаш гума

 

Хайде нека да е най-доброто място ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сценарий:

1. Живея в блок на 5-я етаж и я качвам резервната там на терасата, като ми трябва целия багажник.

2. Свършвам си работата и забравям да я върна или ме мързи

3. Тръгваш на дълъг път и хоп .. изненада пукаш гума

 

Хайде нека да е най-доброто място ...

Въпреки че поста ти е повече от несериозен....Ми сценарий две мислил ли си? Искаш да отидеш някъде, но няма как да си качиш багажа в колата понеже в багажника ти има една бутилка ,която и да искаш не можеш да качиш на терасата. Газовата бутилка да е на мястото на резервната гума има само предимства, понеже винаги може да местиш резервната гума накъдето си искаш според багажа, който качваш в багажника. Винаги имаш възможности и варианти на действие и то много. Всичките са по-добри от това да имаш нещо закрепено в багажника което да заема голяма част от обема му и да не можеш да го преместиш , а напротив постоянно да се съобразяваш с него. Каква е всъщност разликата, да не е газова уредба, а да е резервна гума за вас газаджиите не мога да се сетя....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво правиш с резервната гума, колега?

 

Значи купих си малка резервна гума 15 цола.И перфектно мога да я сложа навсякаде

каде си поискам.Като имате предвид че ще слагам две каси с 12' говорители Pioner.

Понеже съм от Димитровград и тук в неделя на пазара има много работи за колите

и ми изпадна тая гума и си я купих за 40лв.Парво пробвах 13цола полс 14цола но опираха

в апарата за спирачките и накрая 15цола стана само трябва да оголемя средния

отвор на джантата че е по малък с окло 2 милиметра.Та така реших проблема с резервната

гума.Пък и ми казаха че 15 цола е най добре понеже с по-малките размери може да имам

проблеми.Проблеми относно скоростната кутия.Защото като е по-малка резервната гума

от останалите,не се получава правилно съосие и влияе на скорстната кутия.Аве нещо

такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същият двигател, но газов инжекцион - 12/100 градско София. Извънградско съм падал до 11, нооооо как карам извън града е отделен въпрос :icon_rock:

 

 

Братле това през зимата ли става въпрос или през лятото.Иначе е много добър този разход.

Той е по добре от бензина дори.Аз мислех да си слагам газов инжекцион,но след допитване

със Армянов,той ми каза че е едно и също варвенето и горенето,разликата е само в парите

на газовите уредби.Новиждам че ти казваш че ти гори 12/100 което е много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със скорост до 100 км (само жена ми може да кара с такава, аз не) - гори мъъничко под 10, ама не е работа така. Т.е. нямам нищо против тя да кара така, аз, обаче, не успявам.

До 130 гори - както е отбелязал колегата BAlexandrov - 10.5. С по-висока скорост отива над 14. Доста по-висока скорост.... Градско никога не съм я засичал, защото съм с ГИ, което само си включва газта, когато двигателя достигне 40С и минавам определено растояние на бензин. А и я карам малко градско. Но, няма да е под 14, поне така мисля. Сарнявам моя разход с този на Божо, щото сме с еднакви двигатели. Един много добър двигател е това!

Относно бутилката - резервната ми гума е под багажника и не ми се искаше да слагам бутилката там. Сложих си малка бутилка, 35 литра, надлъжно разположена и нямам никакви проблеми, щото камионът е голям и има място за всичко! А дали ГИ или обикновена - аз заложих на сигурното. Нищено е много тук, не ми се рискуваше да гръмне дебитомера и сега сипвам само газ и :plane:

Това е реалният разход. А 2.5 мотор 11 извънградско - може, но с големи икономии, което аз го не мога! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Хай на всички,искам да попитам за горенето на Галанта на газ.Аз съм с обикновенна

газова уредба слагана при Армянов.

 

Знаеш ли дали имаш ламбда контрол към газовата? Колко излезе общо цената?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в София- градско, трябва разхода да се засича на час при тези задръствания... В неделни дни от Младост до центъра стигам за 10 мин., а в делнични дни отиване или прибиране от работа е за около 40 мин. - а сега ми кажете за едно и също разтояние в града, колко ще ви е разхода ? Мойта съм я засичал смесено, т.е. карам в София, отивам до някъде извън града, после се връщам и засичам, и дава разход около 12л/100 км като не падам под 140 км/ч извън града, стига пътя да позволява, ако не позволява, слагам на по-малка предавка да набере и пак газ - общо взето около 3000 - 3500 оборота средно... Не знам дали е малко или много разхода, но поне върви колата на газ и то много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли дали имаш ламбда контрол към газовата? Колко излезе общо цената?

 

 

 

Да имам такъв датчик,даже и още един,но съм забравил за какво беше.Иначе ми излезна

720лв всичко.А газовия инжекцион почваше от 1800лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хай на всички,искам да попитам за горенето на Галанта на газ.Аз съм с обикновенна

газова уредба слагана при Армянов.Така,нека кажа и как ми гори и да,ми кажете дали

е ....................................................

 

Здрасти, моя Галант е 2.0 136 кончета и му сложих газов инжекцион. Карам я всеки ден в София, Младост - Бояна, сутрин и вечер за работа. 12/100 в най-големия трафик....с малка ботилка съм 25л, но ми се е случвало да ми заредят 28-29л. и то не веднъж :icon_censored: Така че разхода варира - 12-13/100. Извън града до 120-130км. дава 9-10/100, но после рязко скача и според майсторите това е нормално....Според мен не е! Защото на бензин в града ми гори като по книжка 11.7, а извън града 7.5-8/100 при леко каране. Идва време за смяна на филтъра и може разхода да падне малко. Иначе и аз мислих да сложа газовата на местото на резервната гума, но там има и крик и ключове, та за това избрах малка ботилка и я сложих в нишата която е в дясно на багажника, там където стои аптечката. Ботилката се събра идеално и съм доволен. Имам само проблем с озаконяването! Понеже ми казаха, че ако не ми отдрежат колата, за да изкарат "зареждачката" отвън, нямало начин да се озакони! Прецених че е по-добре незаконен но цял! :icon_blush:

п.с. Някой знае ли, къде мога да я озаконя....(по втория начин)? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, моя Галант е 2.0 136 кончета и му сложих газов инжекцион. Карам я всеки ден в София, Младост - Бояна, сутрин и вечер за работа. 12/100 в най-големия трафик....с малка ботилка съм 25л, но ми се е случвало да ми заредят 28-29л. и то не веднъж :icon_censored: Така че разхода варира - 12-13/100. Извън града до 120-130км. дава 9-10/100, но после рязко скача и според майсторите това е нормално....Според мен не е! Защото на бензин в града ми гори като по книжка 11.7, а извън града 7.5-8/100 при леко каране. Идва време за смяна на филтъра и може разхода да падне малко. Иначе и аз мислих да сложа газовата на местото на резервната гума, но там има и крик и ключове, та за това избрах малка ботилка и я сложих в нишата която е в дясно на багажника, там където стои аптечката. Ботилката се събра идеално и съм доволен. Имам само проблем с озаконяването! Понеже ми казаха, че ако не ми отдрежат колата, за да изкарат "зареждачката" отвън, нямало начин да се озакони! Прецених че е по-добре незаконен но цял! :icon_blush:

п.с. Някой знае ли, къде мога да я озаконя....(по втория начин)? :mitsu-smiley:

 

Един приятел си взе Ауди от България (внос от Италия), което дойде с монтирана газова уредба (монтирана на мястото на резервната гума), със скрита зареждачка зад капачето за зареждане - и доколкото знам никой не му е искал да я узаконява ?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си взе Ауди от България (внос от Италия), което дойде с монтирана газова уредба (монтирана на мястото на резервната гума), със скрита зареждачка зад капачето за зареждане - и доколкото знам никой не му е искал да я узаконява ?!?!

 

Възожно е! но на Галанта няма място зад капачето....и за това сега зареждачката ми е в багажника, което е незаконно :icon_dance: за сега не съм имал проблем, но все пак не съм дал малко пари за ГИ и ми се ще всичко да е на 6 :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че поста ти е повече от несериозен....Ми сценарий две мислил ли си? Искаш да отидеш някъде, но няма как да си качиш багажа в колата понеже в багажника ти има една бутилка ,която и да искаш не можеш да качиш на терасата. Газовата бутилка да е на мястото на резервната гума има само предимства, понеже винаги може да местиш резервната гума накъдето си искаш според багажа, който качваш в багажника. Винаги имаш възможности и варианти на действие и то много. Всичките са по-добри от това да имаш нещо закрепено в багажника което да заема голяма част от обема му и да не можеш да го преместиш , а напротив постоянно да се съобразяваш с него. Каква е всъщност разликата, да не е газова уредба, а да е резервна гума за вас газаджиите не мога да се сетя....

Вариант три:демонтираш газовата бутилка и я запознаваш с вфирма НАДИН и си караш на бензин без никакви проблеми багажника си го ползваш на 100% :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възожно е! но на Галанта няма място зад капачето....и за това сега зареждачката ми е в багажника, което е незаконно :icon_dance: за сега не съм имал проблем, но все пак не съм дал малко пари за ГИ и ми се ще всичко да е на 6 :) :mitsu-smiley:

 

Моята зареждачка също е в багажника но сега за първи път чувам ,че това е незаконно.Незнам

кой определя дали това е законно или незаконно но според мен всичко си е ок,карай си я така

както ти е в момента.Аз съм минавал и преглед и никой не ми е правил на проблем ,че зареждачката

ми се намира вътре в багажника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята зареждачка също е в багажника но сега за първи път чувам ,че това е незаконно.Незнам

кой определя дали това е законно или незаконно но според мен всичко си е ок,карай си я така

както ти е в момента.Аз съм минавал и преглед и никой не ми е правил на проблем ,че зареждачката

ми се намира вътре в багажника.

 

Ако не се лъжа, незаконно е заради ЕС и причината е, че ако почне да изпуска газ от "зареждачката" и тя е в купето на колата пътуващите ще се задушат, а ако е монтираната на самото купе, ще газта ще изтича навън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...