Премини към съдържание

Сервизи


Lachezar

Препоръчано мнение

Здрасти, имам проблем. Постоянно ми падат оборотите и ми гасне когато оборотите падат рязко когато отпусна газта. Дайте някой добър сервиз или поне диагностика,която сте ползвали че да не давам излишни кинти и време да обикалям. На три места ходих и на трите софтуера им не ставал.

Мерси :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, имам проблем. Постоянно ми падат оборотите и ми гасне когато оборотите падат рязко когато отпусна газта. Дайте някой добър сервиз или поне диагностика,която сте ползвали че да не давам излишни кинти и време да обикалям. На три места ходих и на трите софтуера им не ставал.

Мерси :mitsu-smiley:

а също и когато работи на място оборотите са ми 500, тва нормално ли е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а също и когато работи на място оборотите са ми 500, тва нормално ли е

 

 

За да има отговор трябва да се знае двигателя и годината на производство. Предполага се, че е каризма щом е в този раздел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да има отговор трябва да се знае двигателя и годината на производство. Предполага се, че е каризма щом е в този раздел.

колата е каризма 2001 г, did. Чета във форума, че добри сервизи са Ратола и Рубин. Ама нещо не мога да намеря из нета къде са им сервизите, щото до сега не ми се е налагало и съответно не съм обръщал внимание...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ратола е добре. Намира се срещу централния вход на гробището в кв."Орландовци". Иначе погледни темата за сервизи:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=529

 

Двигателят е на Рено, така, че могат да го видят и в техен сервиз. Потърси във форума мисля, че Big Boss беще посочил такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
При твоя автомобил задължително на тестер, така че сервизите които остават са Балканстар, Ратола или Рубин - за други не се сещам които имат тестер.

.

ходих в Балкан стар, ратола, супердизел/на околовръстното/, на всички сервизи на рено - нямали такъв софтуер или замерват и всичко било ОК.

Дайте няква диагностика или препоръка от кво може да е. Сега съм на вариант сменяй всичко, което някой ми каже че може да е проблем. До сега съм на горивен филтър и датчик за подържане на обороти - няма никва промяна.

Дайте някви съвети - колата е Каризма 1.9 did с двигател на рено, 2001 година. Основно проблема ми е че гасне, когато е на място или когато намалям и освободя от скорост, т. е. когато падат оборотите и не ги подържам. Когато е на място оборотите са 500-600, което е малко

Дайте малко помощ че почвам да се отчайвам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем-оказа се, че антифриза ми е намалял,вдига малко повече градуси,бърка ЕКУто и то сваля оборотите.Долях течност и се оправи-оттук следва,че температурният ти датчик ако не е наред,също може да се бърка ЕКУто/както и всеки един датчик/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тестера се нарича MUT-II и в Ратола го имаме (сигурен съм че го има и в Балканстар и Рубин), ако всичко по електрониката е нормално и не записва грешки, проблема може да е в натрупване на замърсявания във всмукателния колектор. Въздушния филтър сменян ли е? Това изведнъж ли се случи или постепенно и ако е възможно опиши дали има още нещо, което би могло да ни насочи и да ти дадем съвет.

 

 

не знам, мерси за съветите ама няма промяна. Почистих всмукателния колектор, смених въздушен и горивен филтри отново, антифриза смених и датчици-за обороти и топлинен - няма промяна.

По принцип проблема се появи постепенно, освен че гасне и оборотите са около 500, когато натисна педала за газта често не се форсира веднага а след секунда две, случва се и когато на съединител подам газ да падат оборотите и да гасне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kolega shte ti dam telefona na mia maistor dosta e dobyr, malko vzima skypo.

Kazva se Plamen 0878341058

namira se v Ovcha Kupel

Смях в залата :hysterical: :hysterical: :hysterical: :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

:hysterical: :hysterical: + преглед от модератор от този момент!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kazva se Plamen 087..............

namira se v Ovcha Kupel

 

DJ, този майстор май ползва твоето име без да плаща авторски права :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, този майстор май ползва твоето име без да плаща авторски права :) :) :)

Ахам, ма нека го доскапа и тогава пак при мен ще дойде..........обикновенно така става..... :icon_bye: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...