Премини към съдържание

Remus за Колт?!


Препоръчано мнение

Какво мислите за --> REMUS

 

Някой слагал ли го е и може ли да сподели за резултата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и предположих...а имаш ли идея дали някъде от тук (от бг) може да се поръча или трябва директно от производителя? И ако някои е виждал или чувал този ремус да каже отзиви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Ето и новото гърне с накрайник. Е не е ремус, но на мен ми е достатъчно ;) ЦЪК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако евентуално сменя тръбите между гърнетата до финала с по-голямо фи, т.е. само колекторите останат с малко фи, ще има ли файда, или без да се сменят колекторите, не става работа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще има, но трябва и гърнетата да са ти с по-голямо фи. Между другото такива гърнета предизвикват доста към ръчкане, особено в градски условия. И аз бих си сложил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами новото спортно гърне което сложих е с по голямо фи, а средното може и да отпадне направо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и новото гърне с накрайник. Е не е ремус, но на мен ми е достатъчно ;) ЦЪК
А някои вече го видяхме на живо...... :icon_dance: .....И звукът му чухме даже...... :icon_clap:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Наспа ли се вече? Нямаше те за кафенцето :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Наспа ли се вече? Нямаше те за кафенцето :)
Е как бе??? Аз бях на кафенцето, тебе те нямаше...... :lol: ....Ако не вярваш, питай и Велико.....Даже и на сватбата, началото видяхме.......И най важното е че и Ечика беше на линия.....А той беше до 6.30 на дискотека..... :dj: :icon_drunk: .....Направо го бяхме отписали, ама той корав излезе....Като двигател на :mitsu-smiley: ..... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сори, не съм я чувал :) Честно незнам какво е гърнето... Отидох при един майстор който се занимава с ауспуси и имаше 3500 гърнета :D

Той ми направи всичко, а оригиналното си го прибрах ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете, има ли вероятност, ламбдо-сондата да отчита нещо погрешно, ако премахна средното гърне, че тия дни мисля да го режа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел теми по въпроса, знам че ако махнеш катализатора трябва да сложиш на негово място гърне със същата геометрия (размери). Това се прави с цел, тъй като самата изпускателна система е така настроена че се образуват вълни от налягане ("pressure waves"), които са с честота съобразена с работата на самия двигател, така че един вид се получава резонанс, който спомага изхвърлянето на газовете. Ако се промени (или премахне) това средно гърне, ще се промени и резонанса и това може да доведе до отрицателен ефект. А за ламбда-сондата, когато се премахне катализатора и се увеличи скоростта на газовия поток, ще започне да отчита грешно, което води до влошена работа на двигателя (качва разхода). За целта се поставя "широколентова" (wideband) ламбда-сонда.

Всичко това е "на теория". :rolleyes:

Успех с начинанието и да споделиш после какъв е ефекта. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, за катализатора знам, че като се премахне, се слага резонаторно гърне (мисля така му викат)...Но средното гърне дали влияе на отчитането на сондата, или само катализатора? В смисъл, колкото и да е, предполагам, че средното гърне също оказва някакво съпротивление на газовете, и след премахването му, те ще преминават по бързо...по принцип сондата при мен е преди катализатора даже и си мисля, че не би трябвало да има проблем, но все пак някой ако е по-запознат може да сподели преди да резна гърнето :) DJ Tymbi, Mario64 ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел, който караше Венто 115к.с. и той премахна катализатора и средното гърне, като на тяхно място сложи тръба. Резултата при него беше малко по-висок разход и малко подобрение във вървенето на колата, но това е VW, не знам как ще е при :mitsu-smiley: . :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

махнах си катализатора и майстора ми сложи права тръба и отгоре кожуха на катализатора.. уш че имам .. евентуално при преглед да не ме пишат че съм без катализатор защото се вдига данъка на колата... резултата е че осетих разликата във вървенето на колата и разхода ми падна .... незнам защо се забърквате в филма че ламбдата ще отчита грешно.. в момента ви отчита може би грешно защото колкото и да е все пак този катализатор се задръства с времето което променя налягането към по-високо точно там където е ламбда сондата.. то ест между изходящи колектори и катализатор...

Махайте го смело без да се притеснявате..

Следващата ми стъпка е цялостно смяна на тръби с по-голямо фи и слагане на гърне на мястото на катализатора както и спортно гърне на изхода на изпускателната с някое яко накрайниче .. но това след 1-2 месеца че сега трябва да сменям водната помпа че протече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Емо аз отдавна имам една идея за генрация без гърнета, която въпреки всичко теоретически трябва да е безшумна и с по-голяма пропускливост от нормалната.Ако искаш ще ти споделя и може да се пробваш да я изработиш ;). Но бъди сигурен ,че ако сработи не можеш да минеш преглед за изгорели газове по редовният начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Така и предположих...а имаш ли идея дали някъде от тук (от бг) може да се поръча или трябва директно от производителя? И ако някои е виждал или чувал този ремус да каже отзиви...

Значи знам че малко късно съм се сетил , но чак сега видях тази тема , защото нямам много време и немога да се ровя много във форума , но в случай че не си намерил отговори по въпроса за това гърне колега аз мисля , че мога да ти ги дам!!! Аз по принцип живея в Австрия и тук си поръчах такова гърне и си го сложих преди година!!! За това дали може да си го поръчаш от България от нямам идея но предполагам , че в тунинг центровете в БГ няма да има проблем да ти го порачат дори и да трябва да е от производителя , но каква комисионна ще си сложат незнам!!! Аз моя го порачах от тунинг център тук и ми сложиха 20% отгоре!!! Каталожната му цена беше 388 евро излезе ми 420-430 евро(не помня точно колко) с доставката и чаках 2 седмици а разтоянието от тук където съм аз до завода на Ремус е не повече от 1000-1500 км. За разлика във вървенето на колата от както съм го сложил не мога да кажа ,че съм усетил но със сигурност звука който вади това съкровище е наистина като песен - плътен и мощен!!! Ако някой е срещал колата ми в Пловдив може сам да каже как е звука , а ако не е обещавам като се прибера в БГ да дойда на някоя сбирка на :mitsu-smiley: за да се увери всеки който иска!!! Аз лично съм много доволен!!! Ремус :icon_rock: и :mitsu-smiley: :icon_rock: ЗАВИНАГИ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...