Премини към съдържание

Задръстванията


Препоръчано мнение

обещавам това да е последното! тържествено!

БВП на Бг е ок 60 млрд. очакваният излишък е ок 4-4,2 млрд. което е грубо 7%. За което едва ли голяма заслуга има който и да е. Държавната администрация няма капацитета да затегне нещата, тук не говоря за партии. те са извън темата. Просто няма капацитет. но, както се оказва, не ни трябват тези пари на нас.

Давайки ми пример с Щатите (не е уместно сравнението, че нямаме нищо общо) - щатите винаги имат дефицити в бюджета.

Идеята ми на мен е друга. Не да не си плащам данъците. никога не съм го правил. разбира се.

Ядосвам се, че като си платя данъка, оставайки в излишъци - те седят. Не се харчат за нас. Път.... болница... АЕЦ... за това говоря. То който не плаща данъци - не се дразни от излишъци

За 2008-ма казват 3 % излишък , т.е намалява (от 7%). Щатите трябва да са ни пример относно събираемост на данъците , иначе - да не можем да сравняваме икономиката си с тяхната. За дефицита - могат да си го позволят , ние - по една или друга причина - не . За самите излишъци - мисля , че за развиваща се и стабилна икономика , не трябват излишъци , а дефицит...иначе излиза , че 4.2 млрд лв "спят" ....вместо да се "завъртат" в проекти било то социални , било то инфраструктурни.....или други......но както казах , това е мое скромно мнение , може би има и някаква "уважителна причина" да имаме излишък към дадения момент...може би причината е дори външна , но дори така да е , никой няма да си признае :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Попадна ми и си припомних едно стихотворение на Петко Славейков...

Не искам да се възприема антибългарско а като напомняне - писано е 1875

 

http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=277&amp...604&Level=3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
http://www.dnes.bg/images/photos/0000043411-article.jpg Ето тази картинка гледам всеки ден. :icon_n_sick:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_crying: Колеги пригответе се от вчера 07.11 23:00ч. до понеделник сутринта околовръсното е ЗАТВОРЕНО!!!Пoложението ще стане още по-зле....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ви..........писна ми!!!! :icon_censored: Всяка сутрин 9 км ги взимам за 1 час. И с всеки ден имам чувството че времето нараства :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ви..........писна ми!!!! :icon_censored: Всяка сутрин 9 км ги взимам за 1 час. И с всеки ден имам чувството че времето нараства :icon_censored:
:mitsu-smiley: Ами да, ти живееш през 2 блока от мен. От 09:00 съм на работа, но няма шанс да стигна навреме ако тръгна в нормален час. И аз бях като теб 2-3 дни към средата на септември, когато почнаха големите тъпканици, но ми писна и реших проблема генерално - ставам в 06:30 и излизам най-късно към 07:00 за да стигна на работа (12-14 км до Красно Село) към 07:20 - 07:30. Иначе не става - пътувам около 50 минути ако тръгна към 07:30, а ако е малко по-късно - пътувам по час, час и нещо.

От цялата работа най-доволен е шефа ми - работя час и половина повече :icon_blush: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е истина :icon_censored: Околовръстното затворено, някоя и друга улица в ремонт - и хайде на колоните :icon_censored: Може да е малко смешно, но вече пътувам с автобус и стигам по-бързо. Поне една кола по-малко в задръстванията :icon_n_sick: Нещо което забелязвам вече от доста време - винаги като се кача в автобус от известно време има място и то доста. Преди 2-3 години трябваше да се бия почти за да вляза, а сега са празни. Явно всичко живо си е взело собствено возило :huh: Вече сериозно се замислям дали градския транспорт не е най-добрата алтернатива за вътрешността на града :icon_hmm:

А иначе времето ще нараства със всеки изминал ден :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами да, ти живееш през 2 блока от мен. От 09:00 съм на работа, но няма шанс да стигна навреме ако тръгна в нормален час. И аз бях като теб 2-3 дни към средата на септември, когато почнаха големите тъпканици, но ми писна и реших проблема генерално - ставам в 06:30 и излизам най-късно към 07:00 за да стигна на работа (12-14 км до Красно Село) към 07:20 - 07:30. Иначе не става - пътувам около 50 минути ако тръгна към 07:30, а ако е малко по-късно - пътувам по час, час и нещо.

От цялата работа най-доволен е шефа ми - работя час и половина повече :icon_blush: . :mitsu-smiley:

 

Да това е истина,че като тръгна към 7:00-7:20 има по малко коли и стигам по-бързо, но от както карам и приятелката ми сутрин това е невъзможно и тръгвам към 8:20 и неискам да ви казвам какво хващам всяка сутрин :icon_censored: Особенно на любимата ми семинария :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз покрай Семинарията само след 12 вечерта .......иначе днес усетих липсата на околовръстното ..........на Сребърна имаше титанично задръстване и 4 колони коли в двете посоки , при все , че имаше и полицаи ....просто беше "прекрасно" ......ще си купя мотор догодина .....няма как иначе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята жена днес е пътувала от Младост 4 до Окръжна болница 45 мин.

Аз направо се пренадих от чакане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята жена днес е пътувала от Младост 4 до Окръжна болница 45 мин.

Аз направо се пренадих от чакане.

Питаш ли ме колега....това е всеки ден при мен :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да ви се похваля! :)))

Днес излязох в 7:00 тръгнах от Гео Милев през Слатина, взимам колежка, после до Студентски град почти до околовръстното, взимам колега, оттам към Цариградско и към Военна рампа! :) Прекрасна разходка за 45 мин. и невероятните 30-ина км. с няколко спирания (включително и на Фантастико за лек пазар понеже си имахме именник в колата :icon_blush: ) по улиците до 7:30 имаше само таксита и автобуси след 7:30 започна насищането, но Студентски град - Военна рапма се взима в този час за 15-20 мин! :) (само да уточня, че не съм бил с Ферари, а с "ТИР" - bone и DJ-я знаят) :D :D :D

Така че тръгвайте по-рано и ще ходите с усмивка на работа! А това чия радост ще е по-голяма тази на шефа ви или вашата, гарантирам, че вашата удовлетвореност ще е повече! (по-малко нерви, по-малко пари за гориво, добро настроение и времето ще стига за всичко) Разбира се тази моя теория важи, в моя случай, колегите които имат ангажименти с каране на съпруги и деца... няма да се съгласят с мен! :)

Приятен ден! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да ви се похваля! :) ))

........Така че тръгвайте по-рано и ще ходите с усмивка на работа! А това чия радост ще е по-голяма тази на шефа ви или вашата, гарантирам, че вашата удовлетвореност ще е повече! (по-малко нерви, по-малко пари за гориво, добро настроение и времето ще стига за всичко) .......

:mitsu-smiley: Именно! Това е начина. Аз съм така от средата на септември и се чувствам много добре. Още повече, че не е полезно да се спи повече от 6 часа :icon_blush: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали аз съм късметлия, или има значение предварителната нагласа на човек.

Всяка сутрин пътувам от Борово до Младост по околовръстното. Излизам в 8:45 и около 9:20 съм в Младост. Пътува се бавно и неприятно, но това ми отнема около 40 мин. Забелязвам, че почти са изчезнали тарикатите, които се мушат насам-натам и изнервят допълнително обстановката. Това позволява да оставиш по-голяма дистанция до предния автомобил, съответно да си регулираш скоростта така, че да не се налага непрекъснато да тръгваш и спираш.

Доколкото си го уплътнявам това време с телефонни разговори по работа, си го броя за работно време :icon_n_king: . На връщане обаче обстановката е по-спечена и често се прибирам през Бистрица-Симеоново.

 

След като спряха околовръстното вчера се бях приготвил за 2-часово пътуване през Центъра до Младост, но.... нищо подобно. Днес си засякох времето.

От светофара на Била на Каблешков по България до НДК-15 мин. От НДК до Орлов Мост- 20 мин. От Орлов мост до Младост-3: 15 мин. (до ХИТ). Общо 50 мин. Вярно, че не са хич малко, имайки предвид разтоянието (което не засякох), но за София в час пик се ядва.

 

Така, че съветът ми е: не се ядосвайте и нервете, от това не пътувате по- бързо. Един вестник в колата върши много добра работа :)

Поздрави на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, както винаги си спокоен и разумен. Това за "шмугващите" трябва да се изкорени по някакъв начин от нагласата и мисленето на българина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали аз съм късметлия, или има значение предварителната нагласа на човек.

Всяка сутрин пътувам от Борово до Младост по околовръстното. Излизам в 8:45 и около 9:20 съм в Младост.........

Що не пробваш някоя сутрин да минеш през:покрай Билата/посока последната спирка на 76/ от там свиваш в ляво за да излезеш на булеварда зад южния парк,свиваш в дясно по него посока зоопарка, минаваш зад него по оная малка тясна уличка,излизаш на студентски и от там си в младост. :icon_thumbup:

В София е един малък ад!! Трябва да си с голяма фантазия за да стигнеш от т.А то т.Б и то навреме. Номера е да минеш по малките улички, вярно малко пове4е се заобикаля някои път, но поне не киснеш в задръстванията с часове.Вчера например от ВИАС то Ал.Стамболииски стигнах за 25 мин и после от Ал.Стамболийски до Ст.град за 45 :icon_dance: и то в най-натоваренот време след 4:30

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............................................. Номера е да минеш по малките улички, вярно малко пове4е се заобикаля някои път, но поне не киснеш в задръстванията с часове..........................

 

Знам го този вариант зад Зоопарка и го ползвам понякога, но уличката е наистина тясна и напоследък много хора го ползват (вкл. и камиони за завода за безалкохолни). Ако имаш късмет-ок, но може да се случи доста да си отвиси човек по тесните улички. По тях стане ли задръстване- няма оттдръстване. :)

Поради което предпочитам царските пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, както винаги си спокоен и разумен. Това за "шмугващите" трябва да се изкорени по някакъв начин от нагласата и мисленето на българина.

 

аз ще ти кажа как.... със стужки!

оставих си колата на моя приятел в Симеоново (ама старата, кадетчето Гюнтер, 20 год.), че попихме някоя бира и се прибрах с такси. на другия ден ходихме на концерта на Мейдън, а пътьом Бате Пепо ударил 2 стружки - на един голф и на една астра. ей така с бпоничката. нищо му нямаше на гюнтера, а онези са изпищели. ама като се врат и очакват винаги да ги пускаме.... а и като ги пускаме.... малко или много ние сме виновни също. друг е въпросът, че с гюнтер може да си го позволи човек... а с нашите красавици е грехота, и щеш-не щеш - спираш и даваш път на нахалниците. но, ако има чалъм - бийте им по една стружка, да се научат!

в резултат от "операцията" голф - с одрани 2 врати и заден калник, астра само със задна врата и калник. на който му е здрава бронята или има рплбари - само така ще ги спре. другите.... за жалост ще ги пускаме

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали аз съм късметлия, или има значение предварителната нагласа на човек.

Всяка сутрин пътувам от Борово до Младост по околовръстното. Излизам в 8:45 и около 9:20 съм в Младост. Пътува се бавно и неприятно, но това ми отнема около 40 мин. ............................

 

Напълно се съгласявам с tmintov понеже и аз съм от Борово до Младост 4. Само една разлика...вече близо 6 месеца тръгвам в 7:30 и по околовръстното (когато не е затворено :icon_censored: ) се стига за 30-35 мин. миналата седмица се наложи през центъра и наистина се стига за 10 минути повече - около 45-50 мин.

От нерви наистина не се стига по-бързо, само един с баничарка щеше да си го отнесе оня ден :icon_censored:

Все си повтарям че няма да се нервя ама... :icon_blush:

tmintov...отдавна гледам една дизелова каризма срещу магазин Борово паркирана обикновено - да не е твоята ?!? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov...отдавна гледам една дизелова каризма срещу магазин Борово паркирана обикновено - да не е твоята ?!? :icon_hmm:

Да, моятата красавица е :) .... Само дето някой на скоро я обезобрази, като й задигна предната дясна пластмасова решетка на маската, та сега е малко едноока :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Admin

Ето това ще бъде на Орлов Мост след 1-2 години!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ще бъде на Орлов Мост след 1-2 години!

 

 

Бос, ще е супер ако е така, те колите се движат :)

 

На 20.12 ми се наложи да мина към 18.00 през Орлов мост, бях в рейс (114 или нещо такова) идващ от Плиска и трябваше да завие наляво по Евлоги Георгиев.

В крайна лява лента от Полиграфическия до завоя - 40мин.

От крайна дясна ни изпревариха около 5 рейса 204 движещи се по същото направление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Бос, ще е супер ако е така, те колите се движат :)

 

На 20.12 ми се наложи да мина към 18.00 през Орлов мост, бях в рейс (114 или нещо такова) идващ от Плиска и трябваше да завие наляво по Евлоги Георгиев.

В крайна лява лента от Полиграфическия до завоя - 40мин.

От крайна дясна ни изпревариха около 5 рейса 204 движещи се по същото направление.

 

Така е. Сега обаче ще си патим много, защото снега допълнително усложнява обстановката. :(

Аз повече не се престроявам в крайната лява лента на Орлов мост, защото е много бавна. Избирам другата за левия завой. Нали са две?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес не можах да повярвам, че нямаше задръствания.

При този снеговалеж и непочистените пътища.

Може би хората са в отпуска.

Предполагам ако беше нормален работен ден щеше да е ад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...