Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръка за зимни гуми за Space Star


Препоръчано мнение

Добър ден, наближава зимата и съответно трябва да се купуват 4 нови зимни гуми. Вие с какви гуми карате вашият Space Star? Питам тъй като до колкото изчетох из интернета се оказва, че една и съща гума има различно поведение на различни автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще купувам скоро. Знам че не е правилно, но ще купя 4 зимни и ще се карат и през лятото, като всеки сезон само местата ще се сменят. Аз карам 5000 км на година и сегашните ми зимни гуми са средно износени за тези 6 год и 20000 км със зимните. Е, не са галоши, но не са и баш чисто нови. Считам че срока им е минал и затова ще купя нови. Моето Мицку не излиза извън града. Ще видя в известен магазин за гуми какво ще ми предложат по моя казус и ще пиша.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще купувам скоро. Знам че не е правилно, но ще купя 4 зимни и ще се карат и през лятото, като всеки сезон само местата ще се сменят. Аз карам 5000 км на година и сегашните ми зимни гуми са средно износени за тези 6 год и 20000 км със зимните. Е, не са галоши, но не са и баш чисто нови. Считам че срока им е минал и затова ще купя нови. Моето Мицку не излиза извън града. Ще видя в известен магазин за гуми какво ще ми предложат по моя казус и ще пиша.

Поздрави

 

като следя познанията Ви в определени области се учудвам как може да карате с зимни гими през лятото..колата е нестабилна,сее,люшка,в следствие на мекия каучук и високите температури,и я съсипвате насила,не мога да го проумея,..

зимната гума е зимна,лятната е лятна.всезонни гуми няма...

 

зимна гума се слага под 6/7 градуса по целзий иначе няма смисъл...

лятната гума на лед и сняг е сто прцента неуправляема кола и предпоставка за птп../не съм катаджия/ :icon_hmm:

Редактирано от kd5332
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като следя познанията Ви в определени области се учудвам как може да карате с зимни гими през лятото..колата е нестабилна,сее,люшка,в следствие на мекия каучук и високите температури,и я съсипвате насила,не мога да го проумея,..

зимната гума е зимна,лятната е лятна.всезонни гуми няма...

 

зимна гума се слага под 6/7 градуса по целзий иначе няма смисъл...

лятната гума на лед и сняг е сто прцента неуправляема кола и предпоставка за птп../не съм катаджия/ :icon_hmm:

 

Чел съм статии за поведение на зиманата гума през лятото. Може да са верни, не знам. Като шофьор с над 24г стаж имам усет за колата си. В Пловдив и маршрута който минавам всеки ден има светофари през 100-200м. В тази отсечка е трудно и 4-та да включиш, така че в никакъв случай не срещам затруднение със спирането чрез намаляне с предавките от 50 км надолу. Едно време имах и зимни и летни. Само пълних гушите на гумаджийте. За човек с винетка и излизаш извън града в това число и балкански условия, да, съгласен съм че трябват гуми според сезона. Но аз гумите ще ги сменя защото срока на годност им изтича, а не защото са се изтъркали от жегите, или колата се държи страно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pitstopbg.com/service/content/view/47/25/ Редактирано от kd5332
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да...за себе си Сте прав.аз лично компромис със това което свързва автомобила със асфалта не правя.какво означава да ги гуша гумарите...ми те ги слагат на твоя автомобил за твоето семейство..не ми се спори като си купя самолет /един мой приятел си купи проблем беше с какво свидетелство да го пилотира/няма да мисля за гуми.но за момента ще заложа на сигурност която е около двеста лева.който кварталните пияници изпиват за една вечер в кварталната кръчма.и не викат че гушат сервитьора😊.

Хубава вечер..

Ps.работил съм в Белгия за около година в Антверпен.елате там и се опитайте да карате зимата с летни гуми../нищо че климата е по мек от пловдив..резултата ще е спиране от движение без коментари.😌

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 2-та линка по-горе изтъкват и обясняват предимствата защо през зимата трябва да сме със зимни гуми. Това е факт, който не отричам. Така е правилно. Споделих по-горе че вече 5 години и зиме и лете съм със зимни гуми и през лятото нямам проблеми с поведението на колата като спиране. Че щели да се износят по-бързо, ами не са се износили при моето каране, просто срока на на производство е през 2011..

 

Колкото до компромисите, много хора съзнателно или несъзнателно ги правят. При мене това е с гумите. Но имам преки впечатления на шофоьри запитани защо не сменят спирачната течност на автомобила на препоръчителните 2 години? Замислят се и не могат да си спомнят кога са я сменяли за поселено? На тази хигроскопична течност като и падне точката на кипене и кипне, педала може да потъне и също да стане ПТП.

 

Като заговорихме за компромиси на бас че повечето от нас сме в издънка. Одеве по новините казаха че пожарогасителите, било за апартамент, било за автомобил, трябвало всяка година да се проверяват за изправност и навярно да се заредят с течност.

 

Те и Мицубиши препоръчват на всеки 10г еъбеците да се сервизират в дилър, но кой го прави превантивно?

А всичко гореказано е важно и може да ни спаси.

Дано да имаме късмет.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз вече 2 ра зимата търкалям сава ескимо и съм много доволен , често ми се налага да минавам през петрохан и до сега само съм спирал за да побутна някой закъсал ( спейс стара на баща ми също е със сава ескимо за зимни и е много доволен )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще вземам зимни гуми скоро. Спрял съм се на Firestone Winterhawk 3. По тестове в нета се доближават много до премиум гумите(Continental, Michelin....). Другите среден клас гуми които хвалят в този размер са Fulda Kristal montero. Смятам да взема също размера на летните ми гуми - 185/65/14. Все пак зимата снега в източна България не се задържа много много. Най-евтино ги намирам в диана и в гуми7.

 

ПС: За колегата със зимните гуми лятото, бих препоръчал да си купи нови всесезонни гуми, вместо само зимни целогодишни. Зимните спират много зле лятото, а после и зимата няма да са читави след това.

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де изкажа и аз неподготвен,преди няколко години карах Ровър 600.Първата зима както се казва ме изненада,бях с летни замалко не направих някои друга беля.Влизап при първия гумадджия той сочи някакви 100лв парчето,казвам слагай.Карам си аз така бре много добре се държат.Един ден слизам да погледна аджеба какви са тези гуми Avon Ice touring с две пасоки на движение.Влизам веднъж в дълбок сняг около 30-40см да ги тествам и направих един куп сняг някъде около 1м без да преувеличавам само лека назад и минах през половината без даже да си зачуди колата много добри.Та казвам аз лично по добри зимни гуми не съм карал.

Сега съм с клебер кристал мисля 4зимни на спейсстара и те са добри но малко шумни ми се виждат иначе добре се държат.

На Корсата пък съм с Фулда май и те са кристал не съм сигурен на с нея на дълго не съм пътувал за да дам по конкретно мнение но 1-2 съм засядял в снега и не са ми на сърце дет се вика...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А и още и на Митсубата щях да сложа Авон ,но когато поръчвах от гуми7 нямаха в наличност и трябваше да чакам аколо 3седмици затова,взех Клебера,но там баха и най-добри цените...Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имам познати гумари :rolleyes: за сега среден клас за 15 и 16 цола са най качествени дебика и саба,/казах среден клас/ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте купих днес 4 зимни гуми. От тези които имаше налични и тези от тях включително които бях предварително разгледал и харесал, ми препоръчаха корейските NEXEN WINGUARD WH2 82T 4PR 175/65 R14

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някио кара ли с зимни гуми 175/70/14 .знам че трябва да са 175/65/14 но така ги взех с колата.задницата на колата е малко увиснала и с летните 185/55/15 като седнат 3 човека отзад и на копките стърже.имам газова уредба и явно бутилката в багажника натежава.ако някои ми даде съвет за траино повдигане на задницата ще съм му много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тази зима ще заложа на Fulda Kristall Montero. Отлични гуми на добра цена. Миналата зима ме зарадваха много, Спейса стоеше като залепен на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години карам само с Дебица Фриго и никога не са ме предавали.Има мнения ,че не стрували,но аз пак бих заложил на тях.Преди три зими на Айтоския проход само тирове с вериги минаваха и аз го минах без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...