Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв смартфон висок клас?


Препоръчано мнение

Аз имам Sony Aqua и съм доволен от телефончето. И гледам да не го ъпдейтвам, защото не рядко производителите умишлено слагат тежки обновявания, за да принудят потребителите да си купят новия модел телефон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нашият Администратор г-н Ангелов се цели в най-доброто. Вярно зависи и от възможностите, но ако не можеш да работиш с него и го ползваш само за телефон, няма смисъл да го купуваш. Предполагам така е и с автомобилите. Преди време си купих Nokia E-55, защото съм Евгений и съм роден през 1955г., но беше OS Symbian, въпреки това работеше доста добре. Дори сега съм му сложил една карта и си цъкам от носталгия. В момента съм с Леново Vibe P1a42 с RAM 3ГБ, памет 32ГБ/има място и за карта с памет/и батерия 5000mAh. Работи перфектно без забележки, макар че не е рутнат. Ползвам доста програми, които ми улесняват живота и се стремя да не изоставам от младите.

Извода според мен е, че трябва да си купиш телефон, който отговаря на възможностите и знанията ти, за да използваш максимално неговите качества. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега след всичко прочетено съм се прицелил в Ксиаоми, но все още iphone държи, след няколко ъпдейта се нормализираха нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е , че няма по-добър телефон от айфон, въпросът е дали човек харесва iOS и дали може да си го позволи, а и дали наистина има нужда както колегата спомена по горе. От андроидите oneplus представят нов модел на 16ти този месец , а те са доста добри поне на мен ми харесват и при нужда от андроид телефон бих си купил oneplus. Xiaomi също са интересни. Виждам, че не бързаш , а това е само бонус за теб , всеки месец нови модели излизат.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло хард+софт > iphone е ненадминат като скорост. До тук приключваме с плюсовете, а и много интуитивно меню.

Дропва колове, губи обхват като премина през 3G 4G E или липса изобщо на едно от трите. Малки батерии, падат бързо. Камерите са далеч от най-добрите - докато цените съм им "най-добрите".

Изключително безсмислие да сменят iphone 7 с 8 съответно и за PLUS модела. Изцяло бутане умишлено на хората към iPhone X - цена без договор 2600 лв.

Мога да продължа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен малко надценявате Iphone-a с възхвалите. Трябва да се има в предвид, че операционната система която ползва е базирана само за няколко устройства на Apple, докато Android е доста по универсална, което обяснява поведението и забавянето по време на изпълнение.

Но като се абстрахираме от марки, модели и такива неща. В момента в който устройството ви трябва да комуникира с други устройства, започват да изплуват доста недостатъци на Iphone(Ipod, Ipad..). За ученици, където заниманието им е да ровят във социалните мрежи и youtube или ще се обадят на някой за кафе - върши чудна работа(като изключим бързото падане на батерията), но май нещата се изчерпят до там..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Apple са пример как да продаваш и презентираш. Много често на студентите им показвам презентация на някой iPhone и докато я гледам дори се замислям дали да не си взема... и до там. Ако искаш свобода и възможности за всякакви намеси по телефона - Android, а ако искаш добър продукт за всекидневни цели iPhone е перфектен. Не говоря за цени защото и Гугъл се изхвърлиха с цената на Пиксел, и OnePlus не са евтини, а за Самсунг да не говорим.

 

По темата : Xiaomi, Leeco, Meizu, Huawei - все атрактивни марки с качествени телефони и достъпни цени.

И моето Xiaomi откъм дизайн копира iPhone, но пък е повече от перфектен за парите си и за нуждите ми.

 

Oppo, Vivo съм чел добри отзиви също.

 

От по-известните харесвам Sony, ако искаш да играеш на "сигурно" :)

 

Lenovo P2 откъм батерия е супер:)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така както си представил нещата почти не остава избор. ;) Бих препоръчал Sony Xperia(те всички Sony са Xperia вече), но само Z-серията. Xiaomi също е много добър избор - dual sim не трябва да те притеснява изобщо, особено ако ще ползваш само една карта. Почти всички китайски модели dual sim имат опция за micro sd на мястото на 2-та карта и ако си само с една карта, няма да усетиш разлика от single sim. Аз лично вече почти година търкалям едно китайче Oukitel K6000Pro- 5.5' FHD дисплей, 8-ядрено и с 3gb RAM + 6000mAh батерия(реални). Никакви проблеми с него, освен че е малко солиден и тежичък...Е, очаквах повече от 2 пълни денонощия работа при здраво натоварване и имам дребни забележки по потребителския интерфейс- не показва процентите на батерията при заключен екран примерно. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така както си представил нещата почти не остава избор. ;) Бих препоръчал Sony Xperia(те всички Sony са Xperia вече), но само Z-серията. Xiaomi също е много добър избор - dual sim не трябва да те притеснява изобщо, особено ако ще ползваш само една карта. Почти всички китайски модели dual sim имат опция за micro sd на мястото на 2-та карта и ако си само с една карта, няма да усетиш разлика от single sim. Аз лично вече почти година търкалям едно китайче Oukitel K6000Pro- 5.5' FHD дисплей, 8-ядрено и с 3gb RAM + 6000mAh батерия(реални). Никакви проблеми с него, освен че е малко солиден и тежичък...Е, очаквах повече от 2 пълни денонощия работа при здраво натоварване и имам дребни забележки по потребителския интерфейс- не показва процентите на батерията при заключен екран примерно. :)
То има телефони с по 6000mAh и пак не държат. Моето Шайоми е с 4000 изкарва три дни с постоянно цъкане в нета, а съм с най-лошия MIUI с най-зле производителността на батерията...

 

Въпреки това добавям към препоръките и Oukitell те също са хубави, както колегата се изказа за неговия.

 

Абе с две думи китайски телефони и open source software - трябва да подкрепяме разработчиците :D

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те пък китайците едни разработчици - мале мила. Копи пейст или откровенна кражба. Купи си хубав нормален телефон, тези китайски бъзикни винаги нещо им куца, ако не е батерията ще е дисплея ако не е той - обхвата. Не харесвам Apple но са пример как един продукт е направен като хората, с мисъл а не като франкенщайн - уж хубави и бързи части на едно място а пък крайния резултат боза ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си прочел поста ми :). Малко вече се изчерпа това "телефон като хората". Гола водица са - за парите които струват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си FD3165.....

Вярно, малко е голям, ама е шик!

Представи си, като ти звъннат на някое обществено място, а ти вадиш от куфарчето телефона, курдисваш го на масата пред теб, разплиташ кабела на слушалката ако се е оплел, вдигаш трубката и казваш бавно и с достойнство:

- Ало, да, кажете - с какво мога да ви помогна?

Красота.....

http://media.mtel.bg/newsite2015/private/img/fix-phone/FD3165.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, и е ефтинджос....няма да се набутваш с много кинти! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем, моят Oukitel го дадох само за пример, не че са лоши- всичко зависи от конкретния модел.

 

Колега, погледни Xiaomi Mi 6 - в този клас като цена/качество не мисля, че има конкуренция.

Xiaomi си е един вид марков китаец. :)

Редактирано от seyken
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

OnePlus са много добри!

Бяха добри... когато стартираха с цена 269евро и с покани... Сега гонят 500-600 евро по последни слухове за най-новия им модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бяха добри... когато стартираха с цена 269евро и с покани... Сега гонят 500-600 евро по последни слухове за най-новия им модел.

 

Съгласен съм, същото важи и за айфоните. Цените в момента на последните модели висок клас смартфони са безумно високи. Аз бих си купил айфон 7 или Галакси 7 или oneplus 3T от миналата година в случай , че имам нужда от нов тел.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз много исках да си взема Pixel, но нещо ме отказа цифрата. Ако искате чист андроид - да, OnePlus са супер решение, но и в средния клас има добри попадения с широка поддръжка от обществото разработчици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то го отговорът на въпроса: Какъв Смартфон от висок клас?

OnePlus 5T висок клас-прилична цена

Браво този път , че не вдигнаха цената.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...