Премини към съдържание

Уплътнения кол.тръби


Препоръчано мнение

Здравейте, притежавам Мицибуши лансер 2009 г .109 К 16V.Търся конусовидните уплътнения, стоящи на изпускателните тръби MR450699 -1 бр-MR571816-1 БР.Това е номера им .При заявка е нужно да се чака близо 15 дни .Четох отзивите на Балкан стар, но не откривам контакта им.Каква, марка предни накладки, ще ми предложите .Благодаря ви предварително за мненията ви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте, притежавам Мицибуши лансер 2009 г .109 К 16V.Търся конусовидните уплътнения, стоящи на изпускателните тръби MR450699 -1 бр-MR571816-1 БР.Това е номера им .При заявка е нужно да се чака близо 15 дни .Четох отзивите на Балкан стар, но не откривам контакта им.Каква, марка предни накладки, ще ми предложите .Благодаря ви предварително за мненията ви

[/quo

Тъй като аз карам същият лансер, искам да те попитам конусовидните уплатнения които търсиш са заради неприятният звук при подаване на газ или друга е причината. Ако си ги сменил има ли някакво подобрение?

Редактирано от Zlatko07
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги, тъй като и аз имам проблем със звука при подаване на газ и вече за втори път сменям гарнитура на колекторите. Искам да попитам някой решил ли е проблема и от къде е купил гарнитурата? Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоест колата бръмчи повече и е по-шумна?

При какви километри се налага смяната на тази гарнитура?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имали сте проблеми с графитените лещи? Странна работа.. проверихте ли дали пружинните болтове са затегнали докрай? За да се изтъркат тези лещи трябва да е имало някакво движение във връзката между 2-та елемента които се свързват. Проблема по-скоро ви идва от там, не добре стегнати болтове, износен/изкривен тампон на ауспуха....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И никои не сподели, намерил ли е уплътнения, от къде е намерил, кой модел е избрал, имало ли е ефект от тази смяна ?!?! Типично по български !

 

Питам защото от известно време и при мен има едно допълнително шумене, дрезгаво бръмчене, та даже и пърдене! Особено при яко стартиране или изпреварване, най се усеща.

Та мисля и с изчистването на това да се занимая.

Както каза LiX първо ще проверя връзките на елементите. Но като напиша номерата на тези уплътнения излизат снимки от теми на "братушките", където показват как са сменили техните уплътнения, т.е. да кажем че и тази интервенция в един момент е нормална!

1850e62s-960.jpg 605ead8s-960.jpg

 

Открих че MR450699 е веднага след колектора, а MR571816 е към задната част

0035ccab4889f3751a376badbc3ac794a3.jpg 9a83486s-1920.jpg

Някой според спецификацията на модела освен гарнитурата добавят и подобно уплътнение b67cd78s-960.jpg

 

Докато писах този пост, то аз си отговорих на повечето въпроси. По-долу съм дал линкове към сайтове от които съм намерил информация, така че останаха само следните въпроси:

На каква цена ги намерихте ?

Сами ли ги сменяхте или ходихте на сервиз? Като гледам снимките от руснаците, ми се струва че може и сам на канал!

Сменихте ли старите пружини на болтовете с нови?

Имате ли някакви съвети за по-специфични тънкости при смяната?

 

Руски оналйн магазин където към частите има схеми къде се намират:

http://mitsu.pro/magazin/product/koltso-glushitelya-grafitovoye

http://mitsu.pro/magazin/product/koltso-uplotnitelnoye-vykhlopnoy-sistemy-1

 

Показани извършени ремонти:

http://skr-auto.ru/enciklopedia-remonta-mitsubishi/enciklopedia-remonta-lancer-10/opisanie-zameny-uplotnitelnogo-koltsa-truby-nejtralizatora-mitsubishi-lancer-x

https://www.drive2.ru/l/1912981/

https://www.drive2.ru/l/6409962/

https://www.drive2.ru/l/1489387/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се появи подобен звук. Веднага се насочих към тези лещи. Колата я отремонтираха в Ратола София. Коя от двете е сменена, не мога да кажа. Звука се "укроти", но май не напълно. Предполагам, че едната е била зле, а другата е била "тръгнала". Или гарнитурата?! И е сменена само належащата. Но сега имам почти същият проблем. По системата нищо не бе пипано преди това. Явно "горят". Скоро ще трябва ново влизане в сервиз. В моят случай (първи собственик), появи ли се такъв проблем, трябва смяна и на трите - разликата във времето, да се "обади" следващата не е голяма. За смяната на пружините не съм оптимист - няма смисъл. Все пак не е включен в сервизният пакет. Ако не се скъса болт при свалянето, разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Още пролетта ходих в емк33 и там ми заявиха че нямат такива оригинални гарнитури. Дори и да ми ги сменят не дават гаранция за това колко време ще изкарат. Но вече бръмченето стана непоносимо и ще търся такива гарнитури и освен сам ще правя опит да ги сменям. И аз се поразровя малко и наистина MR450699 е веднага след колектора. Вероятно точно тази ми трябва на мен. Ще проверя в Ратола дали я има.

Редактирано от Zlatko07
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Zlatko07 да споделиш дали си успял, да смениш сам тези уплътнения и дали става лесно .

Аз още не съм се наканил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз не веднъж съм ползвал паста за изпускателни системи WALLKER, и не съм имал никога проблеми. Мажа старата гарнутура от двете страни, а е имало случай и без гарнитура :):link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Zlatko07 да споделиш дали си успял, да смениш сам тези уплътнения и дали става лесно .

Аз още не съм се наканил.

Най лошото е, че ги нямат налични нито в БС нито в Ратола.

Редактирано от Zlatko07
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло с БС и Ратола не се изчерпват вносителите на ОЕ части. Тези гарнитури (оплетки) са на цени м/у 25-30,00лв оригинални. Ако имаш желание ми прати рама, за да съм сигурен (на ЛС) и ще ти кажа точно кое, колко, кога. :icon_thumbup:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Има ли смисъл да експериментирам с универсални лещи? Намирам на по 2-3 лв в един сайт, само трябва да измеря колко мм е. В БС ми казаха 45 лв + още почти толкова за болтове и пружини, които няма да сменям.

 

В Бим ги има на 32 лв, някаква марка AJUSA, пише ОЕ, дали ще е оригинал?

 

Днес ми сложиха с 2мм по-широка + силикон за уплътняване, че не успяха да намерят точния размер. Спря да скърца, но започна да парпалясва при ускорение и ме дразни.

Редактирано от GameSetMatch
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...