Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой двигател на Galant VIII е по-добре ускоряващ - 120 или 118 kw


Препоръчано мнение

Въпросът ми е породен, от възможноста да заменя стария Galant 98 с 03- та...

Зная, че единият е 163 hp, а другият 160, но може да са изчислени по различен начин...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръчката :). Сериозно, автомата е бавен, ако искаш ускорение търси ръчка. Тези 3 коня, според мен, не би ги усетил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е 161 к.с.

Това е заради допълнителни нива на екология.

Аз не бих заменил автоматика за ръчка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е 161 к.с.

Това е заради допълнителни нива на екология.

Аз не бих заменил автоматика за ръчка!

 

Споделям напълно мнението ти. Откакто карам автомат се родих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли начин тези нива на екология да бъдат шкартирани и да си получа 2 - та коня? Че и аз, както един колега от форума тук, съм решен да си го подържам и ъпгрейдвам (въпреки липсата на разработен ъпгрейд за 6А13)... :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз вече капарирах ръчка, 2003- та (2005-та е регистриран), premium се води което би трябвало да означава, че има всички екстри за модела. Ходих да го гледам и ми хареса как работи и състоянието в което се намира, като цяло, но нямаше как да го изпробвам...

Сега ще трябва да се разделя със стария самурай (98-ма sport edition) и се надявам, че "новия" ще върви още по-добре! :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! :specool:

Днес го регистрирах и му направих 100- тина километра... Не ми се струва, че върви повече от sportedition-a, даже обратното, но има проблемна ламбда може и от това да е...

Сега престои да "полеем" новата придобивка...

:drinks:

Редактирано от johansen771
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! :specool:

Днес го регистрирах и му направих 100- тина километра... Не ми се струва, че върви повече от sportedition-a, даже обратното, но има проблемна ламбда може и от това да е...

Сега престои да "полеем" новата придобивка...

:drinks:

 

Честито и хиляди безаварийни, сега остава да я видим тази красавица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Благодаря за пожеланията колеги! :rulez:

Ще пусна снимки, задължително... Всъщност мина ли сбирката или предстои?

Редактирано от johansen771
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Извинявам се за закъснението... Поради неприятни събития в семейството се забавих, но сега ще споделя малко снимки от новата придобивка!

http://johansen7711.snimka.bg/automobiles/galant-v6.956633

P.S За протокола да кажа, че стария ускоряваше по-рязко, но може и да му е правено нещо преди да дойде в мойте ръце... Катализаторите със сигурност бяха махнати! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ако автоматик на галант с 4 скорости върви повече от ръчна 5-степенна, да знаете че причината е в настройките на газовата уредба :rolleyes:

Да беше автомат след 2012 г., а то стара техника от времето когато автоматичните трансмисии на другите коли бяха с по 5 степени. Малко предавки, бавна смяна, малки предавателни числа (на първа 70, на втора 130, на трета почти 200...), по-голямо механично съпротивление в кутията и по-голяма маса на автомобила ... Може да стане само ако колата с ръчни скорости е била с по-големи/широки и тежки гуми, позадръстил се катализатор или с едно изречение - в по-лошо техническо състояние.

Един приятел караше V6 автомат и каза че повече върви от моя. Беше карал и моя няколко пъти преди това. Качих се да го покарам. Ми не дърпа по-добре. Те галантите не вървят по принцип, но да знаете че автоматът дава "комфорт" в града, кара се по-лесно и ... не върви по-добре. Само след 2012-13-та година вече е обратно по отношение на динамиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако автоматик на галант с 4 скорости върви повече от ръчна 5-степенна, да знаете че причината е в настройките на газовата уредба :rolleyes:

 

Не е от газовата, причината е от измъкнати 1-2 лули на свещите при този с ръчната кутия .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Аз съм правил няколко суапа на VR4 от автомат към ръчни (хем тук автомата е 5 степенен), за по добро навървяване и нито един от ръчка към автомат .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...