Премини към съдържание

През Сърбия


Препоръчано мнение

Колеги, внимавайте със сърбите! Много са озлобени и нахални!

 

Какво стана:

Спрях да си почина на една бензиностанция. Дойде някакъв с комбинезон на бензинджия, с кофа и гъба и почна да ми чисти стъклата. Дадох му 50 цента, той вика, не мога да ги ползвам, дай ако има левове или нещо друго. На седалката имах някакви малки банкноти за магистралните такси. Отворих вратата, и той изведнъж ме хвана и вика: Давай всичко що имаш!

 

На мига се сетих, че бензиностанцията е затворена макар и да светеше, а наоколо жива душа няма! Това е около Ниш, най-гадното място!

 

Дадох му каквото имах, какво да правя! Можех да го насмеля, но знам ли дали е сам?? Гласа на сина ми ми каза, тате давай всичко! Към 50 евро заминаха.

 

На Калотино сърбина вика, то що радиш? -Викам му, инженер. -Има ли, вика, хладилник на газ? Аз му викам, на изопачен сръбски: У тоз живот, на тоз свет име все, що да нема и хладилник на газ. Оня като се изрепчи, скочи от стола "ти говориш со офицер!" през това време колона от коли чака да му обясня как ради хладилника, нали съм ужким инженер. Кретени са до един!

 

На другата граница ме питат колко пари имам, викам 5 евро. Оня вика, 5000 ли? :icon_clap: Викам му, окраде ме един србин!

 

На хърватската путарина, ми върнаха с 5 евро по-малко. Аз си подадох талона и парите, но в този момент ми звънна телефона. Като си поисках парите, оня ми се развика: Друг път да се научиш как да поздравяваш служител на путарината!

 

Миналата година пак ме метнаха така, отидох при полицая на метри от гишето, а той ми отговори, смигайки: Триъгълник, червен кръст, пожарогасител има ли?

По-миналата ми наляха само 10 литра, а платих за 40!

 

Много изостанала работа! Не им гледайте магистралите. Насъскани са като стадо бесни помияри!

 

:icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ужас...не знам как са ти издържали нервите? Дано не ти се случва повече! Добре, че на мен не ми се е случват такива неща - нямаше да имам кръв в главата и 100% бих направил глупост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е самата истина. И проблемите продължават, защото престъпниците те третират с по-голямо уважение дори и от полицаите. 10 страници няма да ми стигнат да разказвам за перипетиите през последното ми минаване за "по бързо" през Сърбия. Никога повече няма да повторя тази грешка. Пожелавам им най-искрено да не влязат още 100 години в ЕС, защото такава простотия като тяхната няма никъде, дори и при нас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ужас...не знам как са ти издържали нервите? Дано не ти се случва повече! Добре, че на мен не ми се е случват такива неща - нямаше да имам кръв в главата и 100% бих направил глупост.

 

Да не ти се налага! Не е ясно кой кого!

 

Да не споменавам, че масово се карат коли без светлини отзад, дори без светлоотразители. Карането в дясната лента е опасно, тези Застави, Югота и Фиатове от 60те години се влачат едвам и шанса да се натресеш в такова чудо на техниката е голям. Убеден съм че когато нашите Мицубишита (и следващите 2-3 нови) отидат за старо желязо, тези сръбски коли още ще се движат. Пожелавам им го най-искрено!

 

Да се кара в лявата лента е дори по-опасно, защото турците карат с 250! Специалитетът им е да те настигнат с 250 точно когато в дясно има камион, ама в последната секунда, и да ти мигат с дългите. При тези скорости 140 метра се взимат за 2 секунди! За да можеш да ги забелязваш, трябва да гледаш само назад!

Между другото се нагледах на хубави и скъпи коли по паркингите. Това Мерцедес AMG, БМВта какви само... Моята колица пред тях е все едно някаква Застава :))

Гледаш: кола за 80 000 евро, а турчина се опънал на земята в мръсотията и спи!

 

А какви катастрофи, не е истина. Един ван, май беше Шаран се прекатурил и търкалял така че покрива целия откачен, седалки всичко помляно и разпиляно в рамките на 100 метра. Това колите са отврат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно наистина. Може би не е добра идея да се пътува през Сърбия много през летния сезон - доста е натоварено от немски турци пътуващи за Турция (за ефекта на този феномен всички знаем , защото знаем какво правят и по нашите пътища , особено след като слязат от магистрала "Тракия" и тръгнат по тесния път за Свиленград).

Аз лично минах през Сърбия в края на март месец - връщайки си от Мюнхен с Галанта , който си току-що си бях купил. Честно казано най-големият ми проблем , беше преминаването на австро-хърватската граница....защото бяха затворили тунела , представляващ граничната зона между двете държави, за някакъв ремонт. Трябваше да тръгна към Италия , и само благодарение на 120 лв роуминг в разговори със запознати с пътя хора, разбрах откъде мога да мина за Хърватско - един супер тесен и стръмен път през планината, който водеше до миниатюрен граничен пункт с двама полицаи.

В интерес на истината в Сърбия карах само през вечерните часове, спазвах всички ограничения и полиция не ме е спирала. Заредих на OMV-то след Белград рано сутринта (но беше светло). Неочаквано за мен нито граничари , нито митничари ми създаваха проблеми , само питаха "имаш ли зелена карта брато?" и само като я видеха - казваха "карай, карай".

Сигурно е било късмет, като слушам какво си преживял ти, но според мен и сезона не беше изобщо натоварен и това спомогна за безпроблемното ми пътуване , въпреки , че бях сам и карах без да спирам почти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно наистина. Може би не е добра идея да се пътува през Сърбия много през летния сезон - доста е натоварено от немски турци пътуващи за Турция (за ефекта на този феномен всички знаем , защото знаем какво правят и по нашите пътища , особено след като слязат от магистрала "Тракия" и тръгнат по тесния път за Свиленград).

Аз лично минах през Сърбия в края на март месец - връщайки си от Мюнхен с Галанта , който си току-що си бях купил. Честно казано най-големият ми проблем , беше преминаването на австро-хърватската граница....защото бяха затворили тунела , представляващ граничната зона между двете държави, за някакъв ремонт. Трябваше да тръгна към Италия , и само благодарение на 120 лв роуминг в разговори със запознати с пътя хора, разбрах откъде мога да мина за Хърватско - един супер тесен и стръмен път през планината, който водеше до миниатюрен граничен пункт с двама полицаи.

В интерес на истината в Сърбия карах само през вечерните часове, спазвах всички ограничения и полиция не ме е спирала. Заредих на OMV-то след Белград рано сутринта (но беше светло). Неочаквано за мен нито граничари , нито митничари ми създаваха проблеми , само питаха "имаш ли зелена карта брато?" и само като я видеха - казваха "карай, карай".

Сигурно е било късмет, като слушам какво си преживял ти, но според мен и сезона не беше изобщо натоварен и това спомогна за безпроблемното ми пътуване , въпреки , че бях сам и карах без да спирам почти.

 

Аз бях доста изненадан, защото съм минавал този маршрут десетки пъти, само през 2005 12 пъти! С една особеност - никога досега в летния сезон. Както казваш - зелена карта, паспорта и това е. Сега обаче е лудница някаква, и с влизането в ЕС някакси се усложниха нещата като че ли. А за пътя ти от Австрия е трябвало да минеш през Марибор, подминаваш Загреб (алтернативен път през Любляна, със 150км повече), Славонски Брод, Белград, Ниш, и си на Калотино. Около 900км е от граница до граница, няма как да се сбърка - кара се само направо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам и според мен неприятното ти преживяване се дължи на сезона , както и нашето влизане в ЕС.

Иначе аз добре си бях измислил маршрута....но хората бяха решили да спрат тунела за 12 часа (от 19:00 до 07:00) , а аз пристигнах в 19:30 нищо не подозиращ :) , но се оправих .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е самата истина. И проблемите продължават, защото престъпниците те третират с по-голямо уважение дори и от полицаите. 10 страници няма да ми стигнат да разказвам за перипетиите през последното ми минаване за "по бързо" през Сърбия. Никога повече няма да повторя тази грешка. Пожелавам им най-искрено да не влязат още 100 години в ЕС, защото такава простотия като тяхната няма никъде, дори и при нас!

 

Колегааа.колегаа...не знам защо така се е случило с тебе ама аз минавам с кола всеки месец посока Австрия и то само по магистралите в Сърбия се движиме и да ти кажа тва ми звучи нереално ама другия път що не направиш за по пряко една Румъния да видиш пък там що за идиоти има и що за циганийка са хората и полицията:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам защо и как така ти се е случило. Може аз да съм имал късмет, но се прибрах преди десетина дни от Мюнхен точно по маршрута Австрия, Словения, Хърватска и Сърбия. С изключение на задръстванията точно него ден навсякъде по пътя нямах никакви проблеми, а не съм спазвал много ограниченията :icon_angel: , защото бях сам и исках да вляза в България преди мръкване. Единствено на сръбско ОМВ ми заредиха бензин в Каризмата на 1,20 евро за литър. Другаде проблем не съм имал. Може би защото влязох през един почти таен пункт - Стрезимировци :icon_dance: и с изключение на бутилка вино за сърбина и изчерпателна лекция относно това как работи навигацията за българите друго нямаше. Като куриоз - в Хърватска един полицай ми махна с ръка да намаля малко щото бях със 140 при ограничение 90 км/ч. За сметка на това само на 6 километра след българската граница ме проверяваха основно заради немския номер, но слава богу не намериха за какво да се хванат. Проверката приключи, когато единия светна и видя че имам детско столче и махна с ръка. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През ноември или декември ми предстои пътуване към Белгия и направо се плаша като чета за какво става въпрос. Надявам се наистина тези мизерии да се случват само през летния сезон, щото въобще не ми се бутат рушвети на някакви нагли и мизерни сърби. Преди 2- 3 години се прибирахме от Италия през Словения, Хърватска и Сърбия и единствените проблеми бяха на Хърватско-Сръбската граница заради един CD плеър, който си бях взел за моята кола -10 евро ми струваше "наглостта" да го прекарвам през тяхната територия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да ти кажа кофти късмет имаш. Аз април месец с еклипса нямах почти никакви проблеми. Винаги ми дават точно пари, а даже и нямаше катаджии по пътя (беше работен ден де). Само на влизане от австрия ми казаха, че трябва да имам жилетка и пожарогасител и искаха 40 евро да ме глобяват, но се появи един готин старшина и ме пусна. След това на излизане от сърбия митничаря беше гладен и ме пита дали имам чипс ха ха. Но му дадох сандвич и кремче за колежката му ей така от добра воля :) Та аз нямам оплаквания, но като гледам май тенденцията е за обратното :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно - съчуствам ти и си мислия че добре съм минал, само с отбивка по селски път поради ремонт на магистралата!

В края на Април си докарах от Берлин вагончето и реших да мина през Сърбия, влизайки от Унгария. Слава богу нямах твоите проблеми, но за старите и опасни возила по техните пътища си много прав, а тогава още нямаше такава истерия с "опасните" турци.

В Словакия митничаря много време гледа колата и искрено се възхищаваше :icon_clap:

 

Пожелавам ти да нямаш повече подобни проблеми, а лично аз следващия път ще пробвам през Румъния - да видя как е от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно - съчуствам ти и си мислия че добре съм минал, само с отбивка по селски път поради ремонт на магистралата!

В края на Април си докарах от Берлин вагончето и реших да мина през Сърбия, влизайки от Унгария. Слава богу нямах твоите проблеми, но за старите и опасни возила по техните пътища си много прав, а тогава още нямаше такава истерия с "опасните" турци.

В Словакия митничаря много време гледа колата и искрено се възхищаваше :icon_clap:

 

Пожелавам ти да нямаш повече подобни проблеми, а лично аз следващия път ще пробвам през Румъния - да видя как е от там.

 

 

Колеги, благодаря ви за добрите думи!

Просто съм бил уцелил лош момент за пътуване. От десетки други пътувания, това беше първо такова.

Така че, пътувайте си спокойно, но си отваряйте очите на 4 :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето и моята история.............купих си моето :mitsu-smiley: и тръгвам от Берлин. Минавам през Чехия, Словакия и хоп пристигам на унгарската граница( в 3 часа през нощта),а там само двама митничари ( като ме видяха и започнаха да потриват доволно ръце). Взеха ми документите за проверка и не пожелаха да ми ги върнат. Накараха ме да разтоваря всичко от багажника и после отново да го натоваря. След това ме попитаха,,Брато ше почерпиш????''.Аз нищо не отговорих и те си влязоха в кабинката. Обадих се на един приятел, който живее в Чехия и го попитах какво да правя. Той ми каза да седна в колата и да почакам-митничаря щял да ми върне документите. Така и стана. След 10мин. дойде единият и троснато ми хвърли документите в колата. Събрах си ги и заминах...........To be continued..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...