Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Всяко камъче на пътя започна да се усеща


Препоръчано мнение

Здравейте, от около година започнах да усещам всяко камъче на пътя... все едно съм със спортно окачване. Винаги съм карал с 18-ки, имам зимен и летен комплект с различни джанти, дори хора с други Outlander-и са ме питали не ме ли дразни зимата толкова твърдо да вози (без да са се качвали в колата), но винаги съм се чудил за какво говорят, защото никога преди не съм усещал проблеми и съм бил доволен. Тъй като наскоро около 2 седмици карах една E46-ца, също с 18-цолови джанти... ами все едно се возих на облак - кола на 12 години, по чието окачване е пипан само един шарнир и 1 носач возеше мазно като френска кола. Като се качих на моята направо ми се дорева, а много добре помня, че в началото, преди 4 години, возията беше перфектна. Предно и задно окачване са стегнати идеално и всичко е проверено. Возията с летни и зимни гуми (Nokian и Continental, съответно) е еднаква, а разликата между 2.2 и 2.4 бар-а почти не се усеща. Обикновено ги държа 2.3-2.4 през зимата и 2.2 през летните жеги.

 

Та въпросът е - заслужава ли си да подменям амортисьори и пружини, или има и някаква малка възможност проблемът да е другаде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по принцип при офф-роуд се усеща всичко :)

това в кръга на шегата. по въпроса: за стойността на ремонта - зареди гориво и продължавай да "усещаш" неравностите по пътя.

поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

погледни си тампоните на стабилизиращата щанга, при мен само от смяна на въпросните тампони станаха чудеса :) успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Благодаря, ще им обърна внимание задължително!

 

 

колега имали развитие по темата защото и мойят аутледър усеща всяка неравност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

погледни си тампоните на стабилизиращата щанга, при мен само от смяна на въпросните тампони станаха чудеса :) успех

 

 

колега какво се оправи при теб сас смяната на тампоните..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега имали развитие по темата защото и мойят аутледър усеща всяка неравност

.....до колкото си спомням, сменихме тампони на ст. щанга и биалетки и нещата се оправиха....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....до колкото си спомням, сменихме тампони на ст. щанга и биалетки и нещата се оправиха....

 

 

много ти благодаря колега ще ги проверя ...

Редактирано от randyu
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....до колкото си спомням, сменихме тампони на ст. щанга и биалетки и нещата се оправиха....

 

 

ходих при двама ваши колеги .първият ми каза че гумите са ми малко по твърди и е от това .другият че гумите са ми наред и можеби е от пружините ако са сложени от някоя друга модификация сас по тежък двигател.и съответно стоманата е по твърда .

биалетките ми са сменени преди 2 е седмици .а за тампоните и двамата са категорични че са добре и няма как да е от тях .повозих единият и тои каза че друса много и се усеща всяка неравност много по твърдо от колкото трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах бмв е34 ,после си взех аутлендъра и няма да казвам ,че докато свикна с возията усещах и пясъка под колелетата колата е с оригиналните пружини сменени са и всички тампони и не се получи никва разлика.Караш така и свикваш с возията и не се качваш на по висок клас автомобили(имам предвид седани и лимузини защото 5-та серия на бмв се води клас лимузина(особено старите модели))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

My link

Попаднах на тва УРЕТАНОВИТЕ АВТОБУФЕРИ, що е то и има ли почва у нас/:)

 

Polyurethane тампони са много по-твърди от гумените и возията ще се влоши още повече от колкото да се подобри, също така имат много по-кратък живот от гумените. Тези коли си возят просто твърдо понеже така са конструирани, ъпгрейт на тампоните няма да подобри нищо според мен. Дори тези да са направени специално за комфорт от този материал комфорт няма как да се получи, гума си трябва. Аз не бих инвестирал, това е същото като да сложиш спортен филтър и да очакваш бавната кола да стане по-бърза 👍 Само споделям мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...