Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка на Pajero Pinin GDI


Препоръчано мнение

Здравейте! Решил съм да купувам Pajero pinin 1.8gdi след 2001г. Ще се ползва за лов и през зимата ако е много лоша пътната обстановка по магистралата.

Избрах двигателя да е 1.8gdi заради възможноста да му се сложи tech gas(в София ми предложиха за 2000.лв уредбата). За 2.0gdi не можело да се постави?

До колкото четох Pinin-a е точно това което търся от към комфорт и лек джип- проходим, но без някакви сериозни претенции за offroad, но мен ми трябва за лов на който някои и с леки коли ходят до някъде. Имам опит вече с няколко 4x4 автомобила и сега съм се насочил за нещо по компактно и икономично джипче. Интересува ме всички ли Пинин имат LSD на задния диф. след 2001г. gdi?

Много протииворечиви мнения има за Пинина, но няма перфектен автомобил за всичко. Имат слаба антикорозионна защита и трябва да се внимава при огледа. Някой ако е слагал на 1.8gdi газ ще съм много благодарен да сподели повече информация.

Благодаря за вниманието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези Tech gas бягай далеч от тях. С GDI забрави за работа на газ и бензин, или само бензин или само кофти работа на газ. Търси 2.0 MPI, но там май няма супер селект...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах работи едновременно на газ и бензин. Течната фаза е нещо ново и разбирасе след монтирането ще има минимум 2г. гаранция иначе не бих експериментирал. Във форума прочетох доста компететни мнения относно Пинина и се надявам да кажат, че не е толкова кекаво, че да не може да се ползва по черните пътища. Много негативни мнения ми казват хора който само са чували за Пинина. Ако колата е подържана и всичко и е в ред не би трябвало да е по- зле от другите автомобили в своя клас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един познат си взе Пинин от Англия с десен волан, джедайка, но много голям мотор (три литра, не знам дали има такъв). И понеже не беше запознат със спецификите на колата, но реши че ще му е лакома и че иска газ, си сложи газова. Но доколкото знам обикновена. Може и да е инжекцион. Бензиновата му система е затапена, не се ползва. Пали и кара само на газ. Не съм го чувал от известно време, не знам дали има проблеми, но му казах последния път, че ще има.... рано или късно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има излязъл от завода Пинин с другдвигател различен от 1.8 и 2.0 бензинови джедали и MPI.

А каква е разликата в 1.8 и 2.0gdi ? Като обслужване и подръжка една им ли е цента?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в обслужването е пренебрежимо малка.

Щом ще газифицираш - ориентирай се към MPI.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой да ми каже къде се номера на двигателя на 1.8gdi ?

 

За номера не мога да ти дам инфо ,но ако питаш с пред текст да си купуваш НЕ регистрирана кола моето мнение е да търсиш кола от частно лице.Моя пинин го карам от 2-3 месеца и може да се каже ,че съм "пресен" на тази тема.Относно постовете по горе в темата за газ просто няма смисъл...Ако колата е в добро състояние разхода е доста приемлив!По МОЕ мнение 2L мотор е за предпочитане ,а иначе обслужването на колата не е особено по-скъпо от други подобни возила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля преди покупката да закарам машината в оторизиран сервиз на Mitsubishi. Да закачат компютъра на колата, да видят за грешки и каквото може, че по- скоро бих дал някой лев преди покупката от колкото после да излезе нещо по- сериозно. Къде бихте ми препоръчали да закарам Пинина за диагностика в София и ориентировачно колко струва една диагностика ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля преди покупката да закарам машината в оторизиран сервиз на Mitsubishi. Да закачат компютъра на колата, да видят за грешки и каквото може, че по- скоро бих дал някой лев преди покупката от колкото после да излезе нещо по- сериозно. Къде бихте ми препоръчали да закарам Пинина за диагностика в София и ориентировачно колко струва една диагностика ?

 

На мен лично Пламен (DJ tumbi) ми направи добра диагностика на кола която бях решил да купувам в софия окръг.Спестил ми е доста нерви с кола която се оказа ,че не струва и 1/2 от цената която и търсеха.Искам да уточня ,че не правя реклама да дадения човек просто останах доволен от услугата която предлага :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично Пламен (DJ tumbi) ми направи добра диагностика на кола която бях решил да купувам в софия окръг.Спестил ми е доста нерви с кола която се оказа ,че не струва и 1/2 от цената която и търсеха.Искам да уточня ,че не правя реклама да дадения човек просто останах доволен от услугата която предлага :icon_blush:

....същата тази кола я купиха други хора, обаче ми звъняха за диагностика след като са я купили и сега се чудят какво да я пправят.....разбира се че ще я оправим, но както казваш ти ,тя не струва и половината от цената, която й искаха.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....същата тази кола я купиха други хора, обаче ми звъняха за диагностика след като са я купили и сега се чудят какво да я пправят.....разбира се че ще я оправим, но както казваш ти ,тя не струва и половината от цената, която й искаха.....

 

Лошото е ,че са малко по специфични и ако не е подготвен човек лесно може да се излъже :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще потърся колега за диагностика.

Нещо почвам да се съмнявам дали съществува Пинин с 4/5 врати 1.8GDI 88kw/120к.с. Видях само с 2/3 врати с точно този двигател по обявите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пинин са 2.0 гди с 5 врати и 1.8гди с 3 врати, има и 1.8 мпи с 3 и 5 врати, но те не са проходими, нямат задвижването "супер селект" и харчат повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пинин са 2.0 гди с 5 врати и 1.8гди с 3 врати, има и 1.8 мпи с 3 и 5 врати, но те не са проходими, нямат задвижването "супер селект" и харчат повече.

А няма ли с GDI мотор, но по-голям от 2.0?

Какъв ли е тогава този дето взе моя познат - със сигурност е GDI, защото каза, че колата му е направена да пали само на газ. И със сигурност е към три литра защото върви страшно много :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В каталозите не виждам такъв, и за Европа и за Азия и Япония. 1.8 и 2.0 това е. Освен да е сменян мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има 3.5 гди V6 , но той се монтира само на шогун/паджеро, не на пинин, освен нещо ако е сменян извън завода.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече се търси пинин 4/5 врати 2.0gdi във възможно по- добро състояние. Ще си се кара на бензин както си трябва.

 

Трите спецификации които си избрал поне за мен са най-доброто което може да предложи Pinina.Успех в търсенето :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Вече се търси пинин 4/5 врати 2.0gdi във възможно по- добро състояние. Ще си се кара на бензин както си трябва.

Колега ако още търсиш,звънни на 0884315842. :icon_bye: Ще го обсъдим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...