Премини към съдържание

Space Star


Препоръчано мнение

Привет, на всички

обмислям покупка на "Звездичка" както и казвате и попадам на обява за Space Star с допълнителни седалки. Има ли такова чудо или продавача се будалка?

 

ето го и линка: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11440569965453592&slink=bgh4vh

Редактирано от Stoyaneze
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Изхождайки от логиката - няма. Като се има в предвид големината на купето, отпред както и да го гледаш са 2 седалки. Разстоянието между тях е колкото за навигиране с лоста на скоростите. Ако хората отпред по едно и също време решат да сложат коланите, много е вероятно да си докоснат ръцете. Аналогично е отзад. Трима човека сядат плътно един до друг. Колкото до багажника, той е толкова малък за обемен багаж, камо ли за още седалки... Колкото до километрите на автомобила, мога да кажа че са му скъсали шортите от каране и никой не знае реални ли са. За този пробег трябва 3 пъти маслото в скоростите да е сменено поне. А дали е така?

Единственият плюс който виждам е че има винетка. Това на фона на дългите пробези които прави означава че собственика разчита на колата. Дали вече обаче не е почнала да го оставя?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Много нагъчкано. Къде на най-задните нови пасажери ще им стъпват комфортно краката? Тези зад кормуващия, ок, са на пода. Всеки който има Space Star ще знае че тази акробатика ще доведе до бобслей изпълнение. Защото малко или много колата трябва да предлага някакъв комфорт. Опитах се да намеря истински снимки как изглежда това, но уви бе успех.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Явно този човек не знае какво точно продава, здраве да е....

Вана от линка на Peter G изглежда доста по-различно.

От друга страна 300 000 км. много ли са за 15 годишна кола. Не мисля че на Горубляне има е една бройка на под 250 000, но там всички са на 120 000 и са "като нови"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна 300 000 км. много ли са за 15 годишна кола. Не мисля че на Горубляне има е една бройка на под 250 000, но там всички са на 120 000 и са "като нови"

 

Въпрос на гледна точка е колега. За мен докато тази кола си намери нов собственик ще чукне вече 350 000 км. Малко или много ако приемем че това са реалните километри, си означава че не се е спирала. Респективно и много болежки биха й се обадили. Цената е приемлива, но психологически да взема кола на толкова километри някак си ме дърпа назад, лично мое мнение.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Явно този човек не знае какво точно продава, здраве да е....

Вана от линка на Peter G изглежда доста по-различно.

От друга страна 300 000 км. много ли са за 15 годишна кола. Не мисля че на Горубляне има е една бройка на под 250 000, но там всички са на 120 000 и са "като нови"

 

Вана от линка е Space Wagon, съвсем друга бира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна 300 000 км. много ли са за 15 годишна кола. Не мисля че на Горубляне има е една бройка на под 250 000, но там всички са на 120 000 и са "като нови"

Ами,ако е върната веднъж,какато повечето автомобили нов внос от 300000 на 120000 и сега отново е на 300000? Което според мен е вероятно на 99%. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си от много време да питам авто-форумници, какво мислят за въздушните възглавници.

Много хора караме коли на по над 10-15, даже 17-18 години, които "уж" имат Airbags. Като се замисля аз не съм съвсем сигурен, че при нужда (не дай боже)) те ще сработят.

Въпроса е има ли как да се тестват (все си мисля, че няма как) и могат ли да се подменят (евентуално личен опит, цени) ?

 

Има ли хора с Space Star с автоматична скоростна? Търсачката не откри отзиви.

Знае ли някой какви са моделите, чие производство, слаби места?

Редактирано от Stoyaneze
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си от много време да питам авто-форумници, какво мислят за въздушните възглавници.

Много хора караме коли на по над 10-15, даже 17-18 години, които "уж" имат Airbags. Като се замисля аз не съм съвсем сигурен, че при нужда (не дай боже)) те ще сработят.

Въпроса е има ли как да се тестват (все си мисля, че няма как) и могат ли да се подменят (евентуално личен опит, цени) ?

 

Има ли хора с Space Star с автоматична скоростна? Търсачката не откри отзиви.

Знае ли някой какви са моделите, чие производство, слаби места?

 

В БГ ръководството свалено тук от PFT-то пише, че въздушните възглавници се препоръчва на всеки 10г да се проверят в дилър на Mitsubishi.

Колкото до автоматиците, виждам че 1.6, 1.8 GDI и 1.9 DI-D се оборудват и с такива кутии.

Като възли най-често:

Двигател 1.3 (японски) + ръчка (френска на Renault)

Двигател 1.6 (японски) + ръчка (френска на Renault)

Двигател 1.8 GDI (японски) + ръчка (японска предполагам)

Двигател 1.9 DI-D (френски) + ръчка (френска по-специфична на Renault)

За слабите места да кажат други колеги, аз съм правил макферсони, амортисьори и частичен ремонт на ръчката (от не сменено от италяннците масло).

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Явно този човек не знае какво точно продава, здраве да е....

Вана от линка на Peter G изглежда доста по-различно.

От друга страна 300 000 км. много ли са за 15 годишна кола. Не мисля че на Горубляне има е една бройка на под 250 000, но там всички са на 120 000 и са "като нови"

Здравейте, по отношение на километрите и на 300 000 да е ако е поддържана както трябва - ОК. Аз карам едно берлинго ,купено ново , сега е на 570 000 за около 10 години. Е време му е за ново , но още върви. Като купувах спейса беше на 140 000 км. До сега съм минал 25-30 000 - почти без грижи. Сложих и ГИ. След около година и колегата си взе спейс но новия фейс. Минали месец видях че макар и 4 години по нова колата е с 10 000 км повече. Взе я от Враца. Та и аз незнам кой километраж е по верен .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, единствената модификация на задните седалки при Спейс Стар е Family варианта на купето. Пише го на лайсните на задните врати - FAMILY. Разликата се състой в това, че задната седалка е на релси точно както предните седалки и това и позволява да се мести напред и назад. Идеята е , когато има малки деца на задната седалка, същата да бъде дръпната напред и от предните седалки родителите да могат лесно да достигат децата с ръце. Друг плюс е и уголемяването на багажника по този начин без да е необходимо да се свалят седалките. ;-) Като цяло това е една рядка и необичайна опция, но много полезна. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как става точно местенето,аз съм с такъв модел, но не мога да разбера как става, има две малки пластмасови ръчки и една голяма метална в средата, накъде и как се дърпат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как става точно местенето,аз съм с такъв модел, но не мога да разбера как става, има две малки пластмасови ръчки и една голяма метална в средата, накъде и как се дърпат?

 

:) здравей колега,местенето е мн.лесно просто сядаш по средата и дърпаш металната дръжка на горе така както си местиш предната седалка.Тъй като задната е по голяма и трудно става като си отвън,затова може би не си успял.А пластмасовите дръжки,двете се издърпват по смело на-горе,не на-пред и по този начин ти се измъква седалката,като на канапе,разбира се това става вече като си извън колата,може да си я сгънеш на пред и да си пуснеш облегалките,след като им махнеш протекторите.Дано съм ти бил полезен.

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да тез японци като бяха мислили , да им беше хрумнало и облегалките на задните седалки да се прибират някъде, а не всеки път да им търся място. Но наистина съм много доволен от опцията да местя седалката напред назад :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейсчето е перфектно измислено. Като изключим някои детски болести, просто е кола за каране. Почти не се разваля, гори малко, а е много комфортна на фона на останалите от този клас. Лесно се газифицира, не създава проблеми и т.н. Мога доста да пиша за предимствата. Да не говорим, че на 200000км. още пере с 5W40 и не го пипа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...