Премини към съдържание

1.3 спейс или 1.6 спейс да купя ?


Препоръчано мнение

Привет на всички!

Нов съм в този форум.

Тук съм за да попитам кой спейс е по -по -най:

1.3 спейс 2000г. 273033 км- 3 бона

1.6 gdo спейс 2002г.179864км -4 бона

/не мога да заспя откак ми влезе муха да си купя такова чудо-консултации с този-онзи-мнения всякви/

МОЛЯ ПО ЗАПОЗНАТИТЕ С ТЕЗИ МОДЕЛИ ДА ДРАСНАТ НЕЩО НАБЪРЗО... :please:

важно е освен да е евтин:

1.икономичност

2.читав двигател

3.здравина ходова част

4.пространство за багаж

Редактирано от spjrnr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си дори направил труда да разгледаш форума. 3-4 теми по-надолу, ще намериш всичко което ти е нужно. Има отделна тема "главна тема" за модела, има тема "За бъдещите собственици" , има за какво ли не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си дори направил труда да разгледаш форума. 3-4 теми по-надолу, ще намериш всичко което ти е нужно. Има отделна тема "главна тема" за модела, има тема "За бъдещите собственици" , има за какво ли не.

Напротив разгледах всичко преди да си направя акаунт.

Просто откачам защото мин седмица изтървах един брой от 1.3 и сега се паникьосах за тези двата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив разгледах всичко преди да си направя акаунт.

Просто откачам защото мин седмица изтървах един брой от 1.3 и сега се паникьосах за тези двата...

а колкото повече ровя за инфо по голяма каша в главата...

четох и пдф за новите собственици и какво ли не друго/не само във форума/

от седмица обикалям и говоря с хора които карат такива и др подобни...

Редактирано от spjrnr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Нов съм в този форум.

Тук съм за да попитам кой спейс е по -по -най:

1.3 спейс 2000г. 273033 км- 3 бона

1.6 gdo спейс 2002г.179864км -4 бона

/не мога да заспя откак ми влезе муха да си купя такова чудо-консултации с този-онзи-мнения всякви/

МОЛЯ ПО ЗАПОЗНАТИТЕ С ТЕЗИ МОДЕЛИ ДА ДРАСНАТ НЕЩО НАБЪРЗО... :please:

важно е освен да е евтин:

1.икономичност

2.читав двигател

3.здравина ходова част

4.пространство за багаж

 

За по-по най не мога да кажа колега, аз имам Мицку 1.3 и не съм се возил изобщо в 1.6 да имам впечатления, но не е така за моя:

По точка 1: Икономичност. За 1.3 двигател върви прилично и харчи малко. Конкретно на бензин с 55л резевоар (51 без резервата) минавах 620 км пробег (градско Пловдив), което е 8/100 средно, или 7,5 лято, 8,5л зима (или това като пари излезнали от джоба са 18,40лв/100км. Откакто имам газ, с 20л минавам без притестения 220 км или това са 8,90 лв/100 км

 

По точка 2: Нищо не съм правил по двигателя, не смятам и нищо да правя. Освен дразнещите понякога повдигачи на студено, другото си работи. Консумативите му са символични, двигателя не е претенцезионен както на масло, както и на други течности.

 

По точка 3: Към ходовата част и по конкретно по окачването изтърваха 2-та предни амортисьора и 2-та макфорсона. Очкайвай рано или късно и при теб да дойдат. Това 500-600 лв, сложи и един съединител 250-300 лв и това са най-скъпите ремонти които съм правил. Тука е малко въпрос на гледна точка. При 3 бона кола втора ръка, някой може да сметне, че тези евентуални ремонти достигат 1/3 от цената. И това, че не частите скачат, а колите поевтиняват...

 

По точка 4: Багажника не е никак голям, особено ако ще се слага детска количка или газова бутилка тип пура. Вярно е че могат задните седалки да се плъзнат малко напред, но това не е кой знае каква опция. Вътре в купето е просторно, колкото до багажника, всеки ще прецени сам според нуждите си.

 

И поиска екземпляра да е евтин, ако ти е любопитно на годишна база ГО 150-160 лв, данък 24 лв, масла+филтри (нещо средно) около 55 лв

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По точка 4: Багажника не е никак голям, особено ако ще се слага детска количка или газова бутилка тип пура. Вярно е че могат задните седалки да се плъзнат малко напред, но това не е кой знае каква опция. Вътре в купето е просторно, колкото до багажника, всеки ще прецени сам според нуждите си.

 

Мога да покажа при мен как е ситуацията в багажника след детската количка без да съм местил седалката:

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2013/opt1437935138y.jpg

За другите неща ще повторя писаното из форума - надеждна кола с добър разход и удобство за моите нужди. От както я имам по ходовата част нямам проблеми освен един маншон на полуоската,а по двигателя съм сменял само водната помпа при първоначалното обслужване защото сълзеше. През другото време само наливам бензин и карам, сменям си консумативите навреме ,а чат пат профилактично я водя на преглед за да спестя главоболия след това, въпреки че нямам оплаквания . Ако трябваше да избирам кола в момента пак бих си взел такава.

 

п.п.Съединител ще трябва да сменям скоро ,но както каза и Светльо цената е съвсем поносима.Забравих да кажа ,че карам 1,3 86к.с.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Домо аригато!

Благодаря за отговорите!

Вече се сдобих с такава сливенска звезда внос от джърмани- варианта 1.6/комфорт/!

Да ми е честито! :rulez:

КУЛУОТО на детето се побра в багажника-остана и място за някой сак.

Продавача спомена че събира до 10 велосипеда тип бегач/които ги е донесъл с колата/

Сега е на ред КАТ адвенчър! :popcorn:

/тоест регистрация/

Редактирано от spjrnr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Домо аригато!

Благодаря за отговорите!

Вече се сдобих с такава сливенска звезда внос от джърмани- варианта 1.6/комфорт/!

Да ми е честито! :rulez:

КУЛУОТО на детето се побра в багажника-остана и място за някой сак.

Продавача спомена че събира до 10 велосипеда тип бегач/които ги е донесъл с колата/

Сега е на ред КАТ адвенчър! :popcorn:

/тоест регистрация/

:icon_thumbup:

Честито!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честито колега. Моята е 1.9 дизел. Рядко ми е правила проблеми, но винаги едни такива смешни. 1-а път задръстена поспа после бушони и тем подобни. Но като цяло е с евтини части, приличен разход и бензинов и дизелов двигател и да голям багажник поне за мен е голям. Другото което е красива външно и вътрешно, пъргава и доста бързичка на дълъг път тоест доста добре върви на дълъг път. Като цяло това е за самия модел. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Привет на всички!

Нов съм в този форум.

Тук съм за да попитам кой спейс е по -по -най:

1.3 спейс 2000г. 273033 км- 3 бона

1.6 gdo спейс 2002г.179864км -4 бона

/не мога да заспя откак ми влезе муха да си купя такова чудо-консултации с този-онзи-мнения всякви/

МОЛЯ ПО ЗАПОЗНАТИТЕ С ТЕЗИ МОДЕЛИ ДА ДРАСНАТ НЕЩО НАБЪРЗО... :please:

важно е освен да е евтин:

1.икономичност

2.читав двигател

3.здравина ходова част

4.пространство за багаж

 

Колега този спейс стар за който си се чудил 1.3 и на 273000 км да не е този?

post-20001-041751900 1443179507_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 4 месеца ...

1.6 ! 1.3 не може да потегли!

1.3 двигателя си върви съвсем прилично. Проблеми има само, ако е натоварена до максимална степен и работи климатика, тогава трябва да се изпреварва с повече форсиране. Карам я три години в планински район и я експлоатирам яко. А разликата в разхода с 1,6 е значителен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.3 карам такъв и съм много доволен 6 литра газ граско каране

Много гори колега.Моята произвежда 6 литра газ градско в Пловдив.Ако искаш ще ти я продавам по-евтинко газта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много гори колега.Моята произвежда 6 литра газ градско в Пловдив.Ако искаш ще ти я продавам по-евтинко газта :)

1,3 си е много добър автомобил, незнам какво толкова не му харесвате. Е има 16 к.с по малко от 1,6 ама какво от това. Ако не се състезавате е чудесен. 6л газ/100 км никога не съм имал такъв разход, все около 7-7,5 л/100 км се върти. Градско - около 8-9 . 3 години го карам почти и съм доволен. Сега искам да си взема рънър или грандис , но пущините кинти все не стигат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам преки впечатления от бензинови 0,8; 1,0; 1,1; 1,3; 1,5; 1,6; 1,8; 2,0 и 1,6; 1,8; 2,0; 2,2; 2,5, 2,0Т; 2,5Т дизелови автомобили - за съжаление не само японски.

Мога да твърдя, че от еднакво купе при различни двигатели можеш да докараш един и същи разход, но с промяна на типа каране.

Разликата е, че 0-120км/ч с педала в ламарината на старта 2,5Т (крайслер вояджър) източва видима част от резервоара, а 0,8 (матиз) в режим "суперспорт" вдига разхода с 2 л/100км.

 

Според моите лични впечатления с различни по кубатура и размери автомобили разхода е пряко свързан с начина на каране.

Стоповете са тези, които харчат най-много гориво.

Разликата между обема в гориво се усеща главно докато двигателя достигне работна температура. Оттам нататък всичко е динамика и аердинамичност.

Колкото по-голям е двигателя толкова по-дълбоко бърка педала на газта.

 

Знам, че темата е стара, и все пак може да помогне на някой:

Относно 1,3 или 1,6 трябва да се има в предвид начина на каране. За градско каране с предимно 1 човек - 1,3 е за предпочитане, загрява по-бързо, няма как да гори адски много, ако искате моментно повече мощност просто вдигнете оборотите, никоя "японка" няма да ви се разсърди, всичките над 3500RPM се чустват в "свои води".

За 1,6 специално за Space Star и тази седмица няма да имам преки впечатления, но съм запознат с :mitsu-smiley: и знам какво да очаквам. Това е моят двигател. Впечатлиха ме: възможност за поставяне на газово, разхода в градски условия при разумно шофиранe и аванс в конете при нужда, и това без драстично увеличаване на данъка.

Ако ви притеснява издръжливостта:

мои познати купиха от мен VW GOLF1 1,6D 89г - за две години не приличаше на кола на 5-тата беше за скрап със 180хил км след ремонт. Преди 3 години купиха :mitsu-smiley: Colt 1,3 - 94г каран дотогава от майка ми (гарнитура, тампони на задния мост). Скъсаха болт на задната гума от стягане и някакси прецакаха два газови изпарителя. Смяна на дистрибуторната капачка (беше на доизживяване още при нас, но тогава се намери 2-ра употреба), кръпка на гърнетата, предпазител на стъклата и две лампи за фаровете. Това е всичко ,което е правено по този колт за 280х.км, на които го продадохме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Хей Хей.Току що си купих 1.6 спейс стар.в гаража на техника е за обслужване.Налейте знания и в моята глава.Звездата е 2004,1,6:98к.с.Какво е добре да се смени отсега(без стандартните).На какво да се обърне внимание и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хей Хей.Току що си купих 1.6 спейс стар.в гаража на техника е за обслужване.Налейте знания и в моята глава.Звездата е 2004,1,6:98к.с.Какво е добре да се смени отсега(без стандартните).На какво да се обърне внимание и т.н.

Обърни внимание на спирачките.Дискове,накладки и спирачни маркучи.Също маслото на скоростната кутия-дават му 40000км,не знам поради каква причина :icon_hmm:,но щом казват дебелите книги,сменяй. Друго не се сещам,то като му дойде ,ще си покаже.Безаварийно и дано ти достави удоволствие карането му. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...