Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Тракане отпред 1,DID


DOOJ

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Имам едно питане и дали някой се е сблъсквал с него!

Преди години си взех моето Спейс Старче и още при купуването на 4-5 се чуваше едно потропване отпред. Направих го на корите от долу. Да ама не.

Стегнах ги всичките в последствие ги изгубих половината. Но останалите са стегнати здраво. Смених тампоните на биалетките ( даже сложих полиретанови )

Смених шарнири, външни вътрешни карета и какво ли още не. Не съм сменял тампоните на торсионната щанга. Смених кормилни накрайници но не. Тропкането си го има. дори когато понатискам газта се появява и на трета на по големите обороти. И го има само на скорост. Интересното е че с забързването на скоростта не се забързва и честотата му а си остава същата. Аааа смених и предните накладки. Има го и с зимните гуми с ламаринените джанти и с летите джанти с летните гуми. Дайте някой съвет моля

Някой не се ли е сблъсквал с това???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам едно питане и дали някой се е сблъсквал с него!

Преди години си взех моето Спейс Старче и още при купуването на 4-5 се чуваше едно потропване отпред. Направих го на корите от долу. Да ама не.

Стегнах ги всичките в последствие ги изгубих половината. Но останалите са стегнати здраво. Смених тампоните на биалетките ( даже сложих полиретанови )

Смених шарнири, външни вътрешни карета и какво ли още не. Не съм сменял тампоните на торсионната щанга. Смених кормилни накрайници но не. Тропкането си го има. дори когато понатискам газта се появява и на трета на по големите обороти. И го има само на скорост. Интересното е че с забързването на скоростта не се забързва и честотата му а си остава същата. Аааа смених и предните накладки. Има го и с зимните гуми с ламаринените джанти и с летите джанти с летните гуми. Дайте някой съвет моля

Някой не се ли е сблъсквал с това???

А провери ли амортисьорите,лагерите и тампоните?Защото то друго не остана...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля ,че от там може да идва шума :)

 

От къде? От амортисьорите ли? Здрависа но им махнах манщоните заото се бяха съдрали и паднали на самия амортисьор. А тампоните на двигателя са ми здрави. Даже мислех че са закъсани и намерих 2 здрави втора ръка и сега имам 2 горница. на скоростната кутия отгоре има ли тампон? Под въздушният филтър? Все се каня да изляза и да я разхвърлям ама сега ми е студено :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде? От амортисьорите ли? Здрависа но им махнах манщоните заото се бяха съдрали и паднали на самия амортисьор. А тампоните на двигателя са ми здрави. Даже мислех че са закъсани и намерих 2 здрави втора ръка и сега имам 2 горница. на скоростната кутия отгоре има ли тампон? Под въздушният филтър? Все се каня да изляза и да я разхвърлям ама сега ми е студено :icon_blush:

Тампоните са ти здрави,а лагерите как са?Защото имат навика да се чупят,стержена на амортисьора започва да се блъска в тарелката на пружината и да я разбива-бавно и славно :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това тракане отдясно. Смених и тампона и амортисьорите и пак си тропа, особено сутрин, докато е студено. Трима различни "майстори" участваха в ремонта и пак същото тропане. Доколкото разбирам е т.нар. "тава" на амортисьора, която трябвало да се модернизира до тази на Каризма, но за момента не възнамерявам да го правя, да си тропа, аз пък надувам радиото.

Редактирано от vins365
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но интересното е че понякога го има на трета на по големите обороти. А на четвърта и пета си го има постоянно като тропка с едно темпо не зависи от скоростта???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това тракане отдясно. Смених и тампона и амортисьорите и пак си тропа, особено сутрин, докато е студено. Трима различни "майстори" участваха в ремонта и пак същото тропане. Доколкото разбирам е т.нар. "тава" на амортисьора, която трябвало да се модернизира до тази на Каризма, но за момента не възнамерявам да го правя, да си тропа, аз пък надувам радиото.

 

 

От това тропкане заминава тарелка,лагер и тампон , дори амортисьора.

Да не говорим че колата става трудна за управление ,тоест това е една инженерна недомислица....и резервните части трябва да се пласират.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,каво е общото с 3,4 и5 скорост и тарелката на амортисьора ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме аналогичен случай и в наше село!!! Но чак пък при движение..на 3,4 и т.н !? Смених какво ли не , включително лагерите и маншоните на амортесьорите. Въпреки това от силния и неприятен шум при маневри с ниска скорост по нереване терен остана едно леко припукване в дясно при същите условия, обикновенно при пълен ляв и преодоляване на неравности . Никой от тези към което се обърнах не можа да установи причината...... Това едва ли те успокоява, но за сведение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше припукване от ляво и ми дърпаше на ляво. Първоначално майстора ми си мислеше само лагер на амортисьора но се оказа ''тарелака'' и след известни подобрения от негова страна и смяна на лагера на амортисьора и тампона проблема се реши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Спейс Стар, но може и при вас да се окаже същото - тракане на спирачните апарати. Пробвайте в движение, леко да натиснете спирачката, колкото да се обере луфта на спирачните апарати, ако тракането изчезне ще знаете от къде идва проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Абе скоро смених предните накладки и не се оправи. Интересното е че на свободна веднага изчезва. При колегата с неравностите най вероятно е биалетки. Почнах да се съмнявам в скоростната кутия. Изчезва и когато съм на скорост и пусна гаста. Ще сменям тези дни пак едно каре да видим :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има "тракане отпред". Но то се появява само на пълен ляв завой на 1-ва скорост и докато колата е студена. След 15-20 минути каране вече го няма или почти го няма. "Тропането" не е като каре : чат-чат-чат-чат, по-скоро е като лагер : хър-р-р-р. Все едно се опитваш да включиш скорост без съединител. Ходих при разни майстори, но всички вдигат рамене и изказват какви ли не прдположения. Първо смених лявото каре, "тракането" остана. После смених и лагерите (двата предни), тракането пак остана. Тракането осезаемо идва отпред от ляво, но както казах на пълен ляв завой (тръгване от знак Стоп) на студена кола. И сега чакам да се стопли времето за да изчезне.

:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има "тракане отпред". Но то се появява само на пълен ляв завой на 1-ва скорост и докато колата е студена. След 15-20 минути каране вече го няма или почти го няма. "Тропането" не е като каре : чат-чат-чат-чат, по-скоро е като лагер : хър-р-р-р. Все едно се опитваш да включиш скорост без съединител. Ходих при разни майстори, но всички вдигат рамене и изказват какви ли не прдположения. Първо смених лявото каре, "тракането" остана. После смених и лагерите (двата предни), тракането пак остана. Тракането осезаемо идва отпред от ляво, но както казах на пълен ляв завой (тръгване от знак Стоп) на студена кола. И сега чакам да се стопли времето за да изчезне.

:icon_crying:

 

 

И при мен беше така,и все пак се оказа каре.....

това хър-р-р се чуваше дори и при преминаване през плавна неравност :icon_blush: ,пак се чуваше.Мислех,че е лагер,че нещо някъде опира-не,смених карето и се оправи :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

И при мен тракането се оправи !

Смених тампоните на макферсона, лагера и тарелка. Целия комплект - 95 лв на Монро, за едната страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...