Премини към съдържание

Кожен салон


eXistenZ

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

С колегата jovany1, сме решили да си поделим един черен кожен салон. На мен ми трябва предна лява кора за вратата и средната облегалка на задната седалка. На колегата jovany1 му трябва шофьорската седалка (може би има и нещо друго трябва той да каже). Би било хубаво ако се съберем повече хора за разните части от салона, за да ни излезе и по евтино. Това м/у другото е уникална възможност за хора, на които им липсва или е повредено нещо от коженият салон.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами варианта е да го купиш цял и после ти да го разпродаваш.Едва ли някой ще си разпродаде така салона на части. А ако си търсиш кожен салон, наскоро колегата alex2511 беше обявил два за продажба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами варианта е да го купиш цял и после ти да го разпродаваш.Едва ли някой ще си разпродаде така салона на части. А ако си търсиш кожен салон, наскоро колегата alex2511 беше обявил два за продажба.

 

Такава е идеята, да го вземем целият. Но колкото повече желаещи има - толкова по евтино ще се хване на всички. То и затова е този пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нали знаеш кое се износва най-често-шофьорската седалка,а тя като е само една .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Ако няма желаещи,аз ще го взема и целия и ще дам на колегата каквото му трябва,но все пак решихме да го обявим тук,ако на някой му трябват разни детайли,лично на мен ми трябват барчето ,задна седалка без облегалката,само долница и шофьорската седалка. Бях говирил преди време с SLX-a, за едно салонче,но роската нищо не е писал или казал по въпроса скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит за дясната пасажерска кора ако е от автомобил с ляв волан.

Нали се сещате на времето си взех салон от кола с десен волан и проблема е че пасажерската кора я преправих с някаква пластмаса, а бе направо ми бърка в очите, така че ако салона е от кола с ляв волан, пу за мене дясната кора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит за дясната пасажерска кора ако е от автомобил с ляв волан.

Нали се сещате на времето си взех салон от кола с десен волан и проблема е че пасажерската кора я преправих с някаква пластмаса, а бе направо ми бърка в очите, така че ако салона е от кола с ляв волан, пу за мене дясната кора!

 

Мисля, че салона е от кола с ляв волан да. Ми супер за момента сме трима.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми трябват всички възможни пластмаси под таблото - под волана, от дясно на жабката, от двете страни на централната конзола и 2те продължения на на праговете вътре пред предните врати. Също евентуално дръжката на ръчната ако не е съдрана.

 

Кога се очаква да стане това всъщност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми трябват всички възможни пластмаси под таблото - под волана, от дясно на жабката, от двете страни на централната конзола и 2те продължения на на праговете вътре пред предните врати. Също евентуално дръжката на ръчната ако не е съдрана.

 

Кога се очаква да стане това всъщност?

 

До колкото знам колата още не е дошла. Предполагам, че до края на месеца...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално, драснете един ред на лични като дойде салона да се разберем какви пари ще събираме и къде да пратя!

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално, драснете един ред на лични като дойде салона да се разберем какви пари ще събираме и къде да пратя!

Поздрави

 

Разбира се, няма проблем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, някой от вас смениха обикновения салон с кожен.

Може ли да коментирате преимуществата и недостатъците на кожения салон?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас смениха обикновения салон с кожен.

Може ли да коментирате преимуществата и недостатъците на кожения салон?

 

За мен:

Преимущества - чувствам се като във фотьойл, няма прах и ми е по-лесно да си наглася дупето докато шофирам :), докато в плюшения всяко движение и съпроводено с голямо съпротивление. И определено електрическото нагласяне на седалката (влюбен съм)

недостатъци - студ и жега - боже, когато е студено е студено, същото важи и за жегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен:

Преимущества - чувствам се като във фотьойл, няма прах и ми е по-лесно да си наглася дупето докато шофирам :), докато в плюшения всяко движение и съпроводено с голямо съпротивление. И определено електрическото нагласяне на седалката (влюбен съм)

недостатъци - студ и жега - боже, когато е студено е студено, същото важи и за жегата.

 

+ се чисти по-лесно

 

За ел седалките не съм сигурен че е голям плюс (най-малкото са по-тежки), но пък и аз не ги мърдам прекалено често. За студа е кофти ако нямаш подгряване, за жегата няма спасение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+ се чисти по-лесно

 

За ел седалките не съм сигурен че е голям плюс (най-малкото са по-тежки), но пък и аз не ги мърдам прекалено често. За студа е кофти ако нямаш подгряване, за жегата няма спасение...

 

В студените дни си е благинка ел. подгряването :)

 

Може би добра слънце (тониране) и топлоизолация (като пост-ефект от шумо/вибро) би намалила отрицателния ефект през топлите слънчеви дни. През студените, но слънчеви дни, дефектът се превръща в ефект ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е с кожените седалки,ама да са и перфорирани и с вентилация и няма да имат равни. Тези за Галанта са обикновенни и лятото спарват много сериозно,ако не си пуснал климатика винаги си потен,но и да е пуснат пак ти спарват гърба. Подгряването топли,но е слабо,виж пробвах в Паджеро от същите години,там вече го намалих на слабо,че ми запали гърба и д-то. И да,усещането е много хубаво с кожения салон,но трябва да се чисти редовно с препарати,особено бежовия .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е с кожените седалки,ама да са и перфорирани и с вентилация и няма да имат равни. Тези за Галанта са обикновенни и лятото спарват много сериозно,ако не си пуснал климатика винаги си потен,но и да е пуснат пак ти спарват гърба. Подгряването топли,но е слабо,виж пробвах в Паджеро от същите години,там вече го намалих на слабо,че ми запали гърба и д-то. И да,усещането е много хубаво с кожения салон,но трябва да се чисти редовно с препарати,особено бежовия .

 

Aбсолютно съм съгласен, плюсовете са, че се чисти по лесно и е по хигиеничен. Подгрева му трябва време, но като загрее не е лошо. Ел. екстрата не е зле можеш да си джуркаш бутончетата и да се смееш като дебил :icon_bye:

Минуси, като на всяка кожена мебел, зиме се лизгаш от седалката, лете се залепяш за нея. Виж ако имаше една вентилация щеше да е друго, ама къде ти на Галант.

П.С За Манол, това с изолацията и тонирането на стъклата НЕ помага, особенно ако колата ти е черна ( такава беше по мой бледи спомени). В моята не се живее лятно време въпреки,че стъклата са тонирани и има доста допълнително поставена от мен изолация ама какво да се прави.... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aбсолютно съм съгласен, плюсовете са, че се чисти по лесно и е по хигиеничен. Подгрева му трябва време, но като загрее не е лошо. Ел. екстрата не е зле можеш да си джуркаш бутончетата и да се смееш като дебил :icon_bye:

Минуси, като на всяка кожена мебел, зиме се лизгаш от седалката, лете се залепяш за нея. Виж ако имаше една вентилация щеше да е друго, ама къде ти на Галант.

П.С За Манол, това с изолацията и тонирането на стъклата НЕ помага, особенно ако колата ти е черна ( такава беше по мой бледи спомени). В моята не се живее лятно време въпреки,че стъклата са тонирани и има доста допълнително поставена от мен изолация ама какво да се прави.... :icon_rock:

 

Винаги ми е било чудно какъв е смисълът на електрическите настройки на седалката, като обикновено това се настройва веднъж в годината, а за това са натъпкани мотори и кабели. Да, за салони с надуване и големи бедрени подложки има смисъл, но за най-обикновени салони като на галанта - не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било чудно какъв е смисълът на електрическите настройки на седалката, като обикновено това се настройва веднъж в годината, а за това са натъпкани мотори и кабели. Да, за салони с надуване и големи бедрени подложки има смисъл, но за най-обикновени салони като на галанта - не знам.

 

@Росен:

 

На мен ми се налага през ден да сменям положението на седалката (което е доста удобно с бутончетата), поради това, че често стоя от дясната страна - мойта и тя се кефи на шестака :icon_rock:

 

Как е бегачаката с перфорирания салон, усети ли подобрение откъм запарване? (но май тук цветът нито на колата, нито на салона не е черен)

 

@Сашо:

 

Да, черна е, точно като твоята :) но е без тонирани стъкла и без вибро/шумо изолация, с изключение на задните калници, багажника и задния капак.

Не знам до колко би бил силен ефекта, но тонирането с UV-защитни свойства + шумо (може и топло) изолация на тавана и капаците + пръскане с UV-защитен спрей за табло/тапицерия, трябва да помага и да има голяма разлика сравнено с липсата на всичките тези неща.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плюсове:

1. Чисто визуално отвътре купето става много по-приятно и уютно (направо си крещи ела, седни в мен и ме покарай :mitsu-smiley: ).

2. Лично аз намирам кожените седалки много по комфортни и меки при сядане и продължително пътуване (незнам дали няма някаква конструктивна разлика при дебелината на подплънките в самите седалки).

3. Салона е мек и приятен на докосване. Особено ми харесват корите на вратите с тази шарка и форма наподобяват хрилете на акула, което пасва доста добре, като цяло с облика на автомобила.

4. Електрическото настройване на седалките е много по-лесно и прецизно (наистина рядко се налага, но си е готино как само с два пръста се наместваш в перфектната позиция).

5. Петна и замърсявания лесно се отстраняват използвайки подходящи препарати.

 

Минуси:

1. Изисква се редовна поддръжка за запазване на кожата в изрядно състояние за максимално дълго време.

2. Лятото в много големите жеги определено спарва, а зимата задържа студ (за съжаление не намерих къде да си вържа подгряването при смяната на салона).

3. В случай на силно захабяване салона започва да изглежда неприятно и състарено (това важи и за обикновения салон, но при кожата определено много повече се забелязва захабяването).

 

Общо взето всеки сам си решава, но аз намирам кожения салон за по-добрия избор :icon_thumbup:

 

П.С. Аз също съм заинтересуван за задна дясна кора от салона ако няма сериозни захабявания, че моята има няколко прокъсани места.

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плюсове:

1. Чисто визуално отвътре купето става много по-приятно и уютно (направо си крещи ела, седни в мен и ме покарай :mitsu-smiley: ).

2. Лично аз намирам кожените седалки много по комфортни и меки при сядане и продължително пътуване (незнам дали няма някаква конструктивна разлика при дебелината на подплънките в самите седалки).

3. Салона е мек и приятен на докосване. Особено ми харесват корите на вратите с тази шарка и форма наподобяват хрилете на акула, което пасва доста добре, като цяло с облика на автомобила.

4. Електрическото настройване на седалките е много по-лесно и прецизно (наистина рядко се налага, но си е готино как само с два пръста се наместваш в перфектната позиция).

5. Петна и замърсявания лесно се отстраняват използвайки подходящи препарати.

 

Минуси:

1. Изисква се редовна поддръжка за запазване на кожата в изрядно състояние за максимално дълго време.

2. Лятото в много големите жеги определено спарва, а зимата задържа студ (за съжаление не намерих къде да си вържа подгряването при смяната на салона).

3. В случай на силно захабяване салона започва да изглежда неприятно и състарено (това важи и за обикновения салон, но при кожата определено много повече се забелязва захабяването).

 

Общо взето всеки сам си решава, но аз намирам кожения салон за по-добрия избор :icon_thumbup:

 

П.С. Аз също съм заинтересуван за задна дясна кора от салона ако няма сериозни захабявания, че моята има няколко прокъсани места.

 

Ако имаш копчетата за подгряването,може да ми драснеш на лично или да се чуем,да ти обясня къде и как да си свържеш подгряването на седалките. А за салона,на мен ми трябват нагревателите на седалките,че 2 от моите не работят,който ще сменя седалка,а неговата не става,а и работят нагревателите,да пише,ще се разберем за цената,че не обичам нещо да не ми работи по колата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Получих информация, че колата се очаква да пристигне около 20 декември. Салона го предоставя колегата alex2511 и цената на целият салон ориентировъчно ще е около 400 лв.

До момента сме се събрали следните хора:

eXistenZ - предна лява кора на вратата, средна облегалка за глава на задна седалка.

jovany1 - шофьорска седалка, барче и задна седалка без облегалката.

wonderwalker - дясна предна кора.

Coldblooded - дръжка на ръчна спирачка.

Galantdream - задна дясна кора.

Моля, ако не съм разбрал правилно нещо да ме откоригирате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Получих информация, че колата се очаква да пристигне около 20 декември. Салона го предоставя колегата alex2511 и цената на целият салон ориентировъчно ще е около 400 лв.

До момента сме се събрали следните хора:

eXistenZ - предна лява кора на вратата, средна облегалка за глава на задна седалка.

jovany1 - шофьорска седалка, барче и задна седалка без облегалката.

wonderwalker - дясна предна кора.

Coldblooded - дръжка на ръчна спирачка.

Galantdream - задна дясна кора.

Моля, ако не съм разбрал правилно нещо да ме откоригирате.

Мисля,че списъка е така и аз до тук така разбрах. Бих искал още някой неща от салона ако няма желаещи, освен предна дясна кора искам и копчетата за подгрев, че едното нещо се ебава и това е. Не знам дали е от копчето или реотаните са изгорели, но на дясната ми седалка подгрева не работи.

Така че списъка от мен

1.) Предна дясна кора

2.) копчета за подгрев

3.) евентуално цялата дясна седалка.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да отворя една скоба - чух се вчера с Алекс по други въпроси, пластмасите които споменах ще си ги взема направо от него евентуално може и кожата за ръчката ако ще спести излишни маневри...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...