Премини към съдържание

Аванс процесор


kim69

Препоръчано мнение

Е значи още 100лв за аванс ще ги "избиеш" още по бързо - нали оня ден ми каза че ти "малее" на междуградско 2-0-та - ето ти евтин вариант да му върнеш малко динамика на газ :icon_thumbup: .

 

Има аванс процесори с два канала, както и с вградени комутатори. :mitsu-smiley: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Това,когато го усетя работещо,тогава ще го платя ! Казвайте,който е слагал има ли наистина реална разлика в поведението на колата или само така си мислим,че има .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам монтирана газ на навеса. Ако ви трябва някакво ускорение от мен на бензин, да кажа че след 250 км/ч нещо глъхне, така че ако може с по-малка скорост да е :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес понатисках при еднакви условия на бензин и газ - разлика не усетих. По - натам пак ще направя проби :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес понатисках при еднакви условия на бензин и газ - разлика не усетих. По - натам пак ще направя проби :)

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Бе ти си мисли,че върви повече, да не излезе,че са прекарали габровец я http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mmotors, а разлика в разхода има ли? Или поне очаква ли се да има?

Не мога да кажа още, очаквам минимална разлика, не повече от 0,5л на 100км...Утре ще покарам повече, ще споделя резултати :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мини на бензин и после на газ за себе си и дай кик от някаква скорост на движение. Например 60-90. Хронометърът няма грешка. Никой не те кара да публикуваш резултати. Има логика разходът леко да спадне при същия начин на шофиране, товар, атмосферни условия и т.н. заради по-доброто оползотворяване на горивото. Когато е настроена да върви повече (нормалното) по-малко време минава при натиснат педал за газта, колата изтегля по-рано и по-рано връщаш газта при поддържане на скоростта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мини на бензин и после на газ за себе си и дай кик от някаква скорост на движение. Например 60-90. Хронометърът няма грешка. Никой не те кара да публикуваш резултати. Има логика разходът леко да спадне при същия начин на шофиране, товар, атмосферни условия и т.н. заради по-доброто оползотворяване на горивото. Когато е настроена да върви повече (нормалното) по-малко време минава при натиснат педал за газта, колата изтегля по-рано и по-рано връщаш газта при поддържане на скоростта.

Вчера така направих :)

 

Именно от там очаквам лек спад на разхода :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дълъг път дали ще караш със 110 или 130,почти няма разлика това са едни 0,5-0,8 литра газ,въпросът е в ниските обороти до около 2300-2500 дали има разлика в респонса и ускорението на колата. След 3000 оборота разликата е по-малка .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дълъг път дали ще караш със 110 или 130,почти няма разлика това са едни 0,5-0,8 литра газ,въпросът е в ниските обороти до около 2300-2500 дали има разлика в респонса и ускорението на колата. След 3000 оборота разликата е по-малка .

Ми, така мисля, но и във високите има бая разлика, по - бързо се качва стрелката на оборотомера еле след 4000 се усеща много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти нищо в двигателя не работи по алгоритми, Роска. :) Всичко е таблици. Специално за газта, едно тъпо линейно отместване спрямо оригиналния аванс на бензин е напълно достатъчно.

 

Всъщност не задавам въпрос, а се надявах някой да опише логиката на работа на бензиновото ЕКУ. Никой не иска и ще го направя аз, но като имам повече време довечера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, днес след неколкократно направени проби на дълъг път, като доускоряване от 80 до 100 на бензин и после на газ продължавам да твърдя, че няма разлика във вървежа на колата или ако има такава, то аз не я усещам, което не можеше да се твърди за периода от 1,5год от както карам на пропан бутан...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбра ли с колко и в коя посока се промени разхода?

Няма промяна в разхода. Кефи ме как върви и подавам малко повече :icon_blush: Преди смяната ставаше на 2000, гледам сега е на 2500-3000 :icon_blush: градско де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Малко ново инфо. Засечен разход в продължение на 720км - 3 зареждания, движение с 100-120км/ч, 4 човека, пълен багажник, климатик, разхода варира от 10 до 10,6/100. Приятна изненада.😄

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...