Премини към съдържание

Телефон


Препоръчано мнение

Аз пък ще ти кажа да хвърлиш око и на новата ОС на BlackBerry, има я в Q5,Q10, Z10, Z30. Аз лично съм ползвал по-старата версия на софтуера им, и то дълги години. Такова нещо като зависване, замисляне или забиване може да забравиш да ти се случи. Бонуса е криптировката и сигурноста на тези телефони и защитата на данните в тях. Обаче тук стои момента с приложенията, който до една степен е решен в 10-та версия на софтуера и има вратичка дори и за подкарване на .apk формат. Имах Z10 в мен за около месец и останах доволен, само едно не ми хареса и то е батерията, няма мъгел. В момента съм се замислил сериозно да се върна пак към Blackberry, именно заради тези забивания и зависвания на този андроид, а и реално приложенията ползвани от мен мога да ги намеря и при Blackberry, че и малко благинки свързани със сигурността на телефона липсващи при андроида.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще имаш ядове с такъв хардуер. Бързо ще ти свърши вътрешната памет и ще попаднеш в ситуациите описани от колегите с чистенето на кеша и заталачването.

Трябва ти поне 1 поколение след това, да има поне двуядрен процесор и двойно повече РАМ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пътко, майка ми има Lumia 520 и докато й показвах функциите чак ми хареса и за мен. Със сигурност работи по-добре от тоя Андроид 2.1.

 

Светльо, яла да ми видиш Blackberry-то дали не забива :) особено като тръгнеш да инсталираш/ъпдейтваш приложения. А според мен и другите колеги с новата ОС тотално скапаха нещата. Преди при нас 90% бяхме с такива апарати, сега дали има и 10-15% не знам. Колега доскоро беше със Z10 и го махна. Върна се на 9900.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, разбирам. Тогава да попитам така (извинете, че е извън темата, но последно питане :)):

Този хардуер:

Card slot-------microSD, up to 32 GB, 2 GB included

Internal--------150 MB storage, 512 MB RAM, 512 MB ROM

OS--------------Android OS, v2.1 (Eclair)

Chipset---------TI OMAP 3410

CPU-------------600 MHz Cortex-A8

GPU-------------PowerVR SGX530

Дали ще стигне за интернет (фейсбук, ю-туб, форума и др... да речем НЕедновременно отворени), скайп, навигация, разговори и ... други общи неща...? Или не? :) Да кажем, че ще ползвам карта-памет, но май на нея не може да се инсталира.

Знам, че и процесора не е свръх-мощен, но в ревютата в ю-туб добре го цъкат... не лаг-ва. Дисплея е малък, мисля че се сработва с процесора.

Би ли споделил до колко пари търсиш телефон?Аз лично не бих го взел този ,едно че му е слаб хардуера друго ,че е със стар Андроид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За краткото време със Z10-ката нямах проблеми с ОС, старото ми курве беше с 6-ца и само хубави неща мога да кажа, особенно за техния интернет браузър. А клавиатурата на тези телефони е най-удобната, която може да намери човек.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил до колко пари търсиш телефон?Аз лично не бих го взел този ,едно че му е слаб хардуера друго ,че е със стар Андроид.

Добре, но последно пиша тук, защото не искам да цапам темата на Илия, а от мен тръгна разговора в различна посока. На мен ми се изясниха нещата, продължавам да търся, пък ще видим. Ако е нов - до 200лв, ако е стар - до 100лв. Горният хардуер е на този тел - цък

Знам - ще кажете - мани го тоя, тва е джаджа само за малки момиченца. Може, но много ми харесва - свикнал съм да ползвам малък тел и да влиза във всеки джоб. Не бих свикнал с голяма паница като новите 5 инчови. Мисля, че ми трябва тел с добри параметри, но който по някакъв начин да се сгъва/прибира/навива :D

Иначе - Лумията е баш, ама 12х7см... даже се води малък/нисък клас :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам - ще кажете - мани го тоя, тва е джаджа само за малки момиченца. Може, но много ми харесва - свикнал съм да ползвам малък тел и да влиза във всеки джоб. Не бих свикнал с голяма паница като новите 5 инчови. Мисля, че ми трябва тел с добри параметри, но който по някакъв начин да се сгъва/прибира/навива :D

Иначе - Лумията е баш, ама 12х7см... даже се води малък/нисък клас :)

Аз не бих казал така,в момента имам HTC Explorer с подобни параметри и да ти призная,слабичък му идва вече хардуера,отделно че малкият дисплей е неудобен за гледане на клипове,скайп и интернет защото много трудно се пише.Не ,че не върши работа,аз го ползвах и за навигация,но малкият дисплей си е минус.За мен лично оптималният дисплей за телефон е 4" макс 4,5" макар че идва малко голям,но пък е удобен за браузване и гледане на клипове и филми.Ако пазаруваш от тук и искаш нов,Нокиата ми се вижда най-добра като вариант до 200лв.Все пак това е мое мнение и не искам да те ангажирам с него.

 

п.п.Аз също се бях засилил да взимам тази Нокиа,но заложих на друга марка заради по-добрият процесор и малко по-големият и качествен дисплей за разлика от 40лв,но с преподписване на договор към оператор.За момента ако си взимах телефон вероятно бих избрал HTC DESIRE 310.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко би струвал един iPhone 4s на старо, по-добър е от всеки друг телефон посочен в темата и като хардуер и като софтуер, новата операционна система на Apple е доста по-добра от преди и е много проста и лесна за употреба. Приложенията им са по добри от на Андроид и ако трябва нещо да критикувам е определено високата цена, но качественото винаги е по-скъпо. Само като идея. Иначе за малко пари нов смартфон няма как да не забива, липсва му хардуер за да върви гладко. Тук искам да споделя едно интересно инфо за нова марка смартфон която предстои да бъде пусната на пазара скоро:

 

 

 

 

http://oneplus.net/uk

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да предложа и аз нещо: Nokia X

 

Взех такъв за жената, като го ползвах 2-3 дни и съм много доволен

 

Предимства:

- Нокиа

- Евтин

- dual-sim

- Приличен хардуер

- За разлика от китайските модели на подобни цени е с гаранция

- вградена Nokia here maps навигация

 

Недостатъци:

- Много посредствена камера

- Има нужда от малко време и четене за да се инсталира google play store, за да получиш достъп до всички налични приложения

- MS Андроида има някакви промени сравнено с "нормалния" и може някакви игри/приложения да не вървят. Въпреки че до момента не съм попадал на такива

 

 

Иначе windows-a върви по-плавно от андроид на подобен хардуер, но ме дразнят някои ограничения в ОС-а + липсата на голяма част от приложенията и игрите. И не бих взел в момента андроид с версия преди 4.1

Редактирано от XaMаB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към поста на колегата XaMaB мога да добавя, че това телефона да е с две сим, според мен е - а не +.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ето нещо на добра цена, за хора който имат нужда от много батерия :)...

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-K28-Big-Battery-8000mAh-Power-Bank-Phone-Loud-Soud-Camera-Dual-Torch-Dual-Sim-Long/2010453324.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с новите телефончета - да ми подскажете от къде да се снабдя с 64 или 128 гб микро сд карта?

На сносна цена?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с новите телефончета - да ми подскажете от къде да се снабдя с 64 или 128 гб микро сд карта?

На сносна цена?

Много големи бре.Не ти трябва толкова големи.Мксимум 16 или 32 според мен ще ти вършат работа .Повечето телефони имат достатъчно вградена памет така че не ти трябва много .

За справка ако се сещаш какъв ми е телефона аз съм с 8 Гб.и ми е достатъчна

 

http://www.pazaruvaj.com/karti-pamet-c3157/

 

Гледай да е клас 10

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 64GB са много... аз съм с 8 на Lumia-та и са ми предостатъчни ....ако ще ползваш картата памет за филми - ОК ,но по-добре 32GB

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти се затормози телефона с толкова голяма памет, май имаше някакви такива проблеми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми до сега не съм имал, но предният ми телефон беше с 4 гб карта.

Сега взех друг телефон, който поддържа 128 гб флаш.

Гледам да инвестирам от самото начало в по-голяма памет, а и при видео-клипове записа стига до 400 мб/мин.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте,

Скоро си взех едно Алкателче айдъл2, добро изглежда но ми създаа една грижа, която ме побърква вече няколко дена.

Ако на някой му се е случвало подобно нещо или е наясно с проблема нека сподели.Та проблема е следния, сим картата ми е на Виваком, при избиране на номер от контактите ми след установяване на връзка изчезва информацията за контакта и изписва,че си говоря с ЛИЧЕН НОМЕР.Това го прави единствено към мобилни номера на Виваком, обаждах се и ми казаха,че проблема е бил някъде в регистрите на телефона а не от мрежата, но пък ако мен ме търсят всичко е ок, ако говоря с други мрежи също всичко е ок, луда работа, опитвах кво ли не, а уж си мислех,че няма с кво да ме изненадат тези устройства :))))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш телефонни номера в сим картата ги изтрий и пробвай пак. Не съм сигурен,че ще се оправи,но аз имах проблем с редактирането на контактите и така се махна проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш телефонни номера в сим картата ги изтрий и пробвай пак. Не съм сигурен,че ще се оправи,но аз имах проблем с редактирането на контактите и така се махна проблема.

Нямам в сим картата записани нмомера,интересното е,че контактите ми са синхронизирани с още 3 устройства и другите нямат грижи.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стария ми смартфон с андроид оправях всички изникнали проблеми с преинсталация, вкл. неработещ GPS, неразпознаване на картата памет всеки път от компютъра, забавена работа в приложенията и други. А сега съм с евтин леново. Отидох в хенди и поисках най-евтиния смартфон с кит-кат и с абонаментния ми план си тръгнах с нов апарат за под 100 лева. Единствено не ми харесва ограничението в броя на символите при въвеждане на нов контакт. Надписът "прекалено дълго име" ме тормози и трябва да съкращавам имената. В същото време запаметените в сим-картата от предния телефон си ги изписва с по 15 и повече символа, а сега новите - Тц. Тъпо.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стария ми смартфон с андроид оправях всички изникнали проблеми с преинсталация,

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Аз пък ги отстранявам с големия чук, проблемите . :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Аз пък ги отстранявам с големия чук, проблемите . :D

На там отиват нещата, или пъро ще пробвам през сервиза на Тленор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След дълги разговори със Виваком се установи,че само притежателите на Алкател имали такъв проблем с тяхната мрежа и са пуснали официално запитване към Алкател за Бг.Но по андроид форума се оплакаха и притежатели на други марки смартфони за същия проблем, сега се надявам да се активизират ,че да се реши проблема .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...