Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на всесезонни гуми за Аутлендър


Препоръчано мнение

Търся съвет и помощ за избора на подходящи

всесезонни гуми 215/70/16 за Мицубиши Аутлендър мод. 2008 / 2,4 бензин 4х4

не е нужно да са за офроад

в момента колата е с оргиналните Йокохама Геолендер М+С

за съжаление неуспях да ги тествам тази зима, но са на 50 хил. км и са напукани

заради това търся с какво да ги заменя

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на варианта с зимни/летни, продавам си лятната Yokohamata с която купих ASX-a. На около 10000 км ги свалих, никакви забележки нямат. За цена ще се споразумеем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да не се занимавам с излишни..

Тръся всесезонни!

Мишелин Латитуте никак не са лоши,на единия джип лятото търкалям с тях, но се държат нмого добре и през зимата,въпреки че за там си имам зимни гуми.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на варианта с зимни/летни, продавам си лятната Yokohamata с която купих ASX-a. На около 10000 км ги свалих, никакви забележки нямат. За цена ще се споразумеем.

Кой размер са и какъв е скоростния индекс......?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тези слагах на моя Аутлендър алтернатива на Geolander, като цена бяха най-евтини,а пък са и Made in Japan та това беше моя избор тогава. Имам снимка в гараж как изглеждат на Аутлендър 1 може да погледнеш. Успех

 

http://www.toyo.co.uk/tire/pattern/open-country-ht

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?app=garage&do=view&id=189&tab=images

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой размер са и какъв е скоростния индекс......?

215/65/16 за скоростният индекс трябва да погледна като се прибера в София. Междудругото сега карам с Toyo Open Country всесезонни се водят, какво да кажа, японско качество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

215/65/16 за скоростният индекс трябва да погледна като се прибера в София. Междудругото сега карам с Toyo Open Country всесезонни се водят, какво да кажа, японско качество.

Не стават за мен....... :icon_blush: В момента и аз съм с такова Тойо и :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как е този модел на Тойо - опен кътри - през студените месеци? а при сняг?

 

Нямаше много сняг тази зима че да ти дам смислен отговор. На студен асфалт се държат много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм ги пробвал на сняг, ОК са, може би една идея по-слаби от добри зимни гуми. Ако са нови или поне имат 5-6 мим грайфери няма да имате проблем със снега и леда зимата. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

колеги, да повдигна темата въпреки, че е от ............

решил съм да обуя джипката с алтериан гуми и се чудя между "бф гудрич ко2" и всички останали марки АТ-гуми, като за момента по така ми се виждат тойо Опънкънтри ат2 и дженерал грабер ат2.

някой има ли виждане /кара ли/ върху който и да е модел?

в офф-форума, а и из нета всеки клони към БФ, но реално колата ще се кара предимно по асфалт, т.е. около 15-20% офф, а идеята е за комплект гуми за следващите няколко годинки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги, да повдигна темата въпреки, че е от ............

решил съм да обуя джипката с алтериан гуми и се чудя между "бф гудрич ко2" и всички останали марки АТ-гуми, като за момента по така ми се виждат тойо Опънкънтри ат2 и дженерал грабер ат2.

някой има ли виждане /кара ли/ върху който и да е модел?

в офф-форума, а и из нета всеки клони към БФ, но реално колата ще се кара предимно по асфалт, т.е. около 15-20% офф, а идеята е за комплект гуми за следващите няколко годинки.

.....ами нали си Оллтерейн,те са си за асфалт по принцип......освен БФГ А/Т , има и Ханкуук Дина про А/Т + М.....останалите ги знаеш,но м/у всичките бих се спрял на БФГ А/Т.....аз съм с БФГ мът терейн и съм изкл. доволен, въпреки че се търкаля само 20% от времето в кал и сняг.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:icon_bye: колеги ! От няколко дена гледам за зимна гума за пинина ,като целта ми е да намеря някаква ликвидация или намаление на гуми.В някои сайтове намерих намалени гуми но все пак това ,което ми хареса не ми е по джоба... :icon_clap: :icon_clap: Не мога да намеря 4 гуми да са под 700лв. като изключим НАЙ-китайските марки... Въпроса ми е ,ако сложа гума за лек автомобил толкова ли ще е голяма разликата в поведението на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

diana-та май са с най-добри онлайн оферти, които важат и в самия магазин. лошото е, че си от ловеч, но реално имат и доставка. виж и гуми7 сайта и оттам излизат оферти чат-пат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

diana-та май са с най-добри онлайн оферти, които важат и в самия магазин. лошото е, че си от ловеч, но реално имат и доставка. виж и гуми7 сайта и оттам излизат оферти чат-пат

 

Имат приемливи оферти но остава въпроса да търся гума за SUV или обикновена ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат приемливи оферти но остава въпроса да търся гума за SUV или обикновена ?

......трябва ти джипова гума, тя е с поевече слоеве и по друга технология е правена, ако сложиш за лек автомобил, гумата няма да кара дълго , ще се покриви.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той нали Аутлендърът е паркетник, или вие за Пинин говорите сега, той е джип но е лек и малък, ако не се кара в гората и се монтират леки гуми , но XL спецификация с по дебели страни, няма ли да бъде ОК ? Даже така евентуално може някои лев да се спести от гориво?

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......трябва ти джипова гума, тя е с поевече слоеве и по друга технология е правена, ако сложиш за лек автомобил, гумата няма да кара дълго , ще се покриви.....

 

Значи ще трябва да се съберат повечко парички... Като съм гледал сегашните ми летни гуми ми се изяснява защо са видимо с изкривен грайфер :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Да посъбудим темата - няколко години по-късно.

Поради липсата на сняг в последните няколко години, липса на място в мазето за още един кат гуми, липса на сили да пренасям гуми с джанти два пъти в годината и поради други липси реших да сложа всесезонни гуми на ASX. Избрах на Michelin CrossClrmate 2 с размери 215/70/R16 100H, която според изписаното в нета се представя сравнително добре при всякакви климатични условия. До момента съм изминал с тях около 1000 км. и единственото, което мога да кажа, че в сравнение с Йокохама Геоландер са доста по тихи и не свирят по завоите. Очаквам вече малко снежец по планините, че да ги изпробвам.

Моля колегите с всесезонни гуми споделят впечатления с какви гуме карат и как се представят в различни условия. Вярно ли е твърдението, че след втората година губят качествата си за шофиране на сняг?

Още една питанка имам:  В аутодата и други сайтове пише, че за Мицубиши АСХ (2015 - 2017 г.)  оригиналните размери гуми се сочат 215/65/R16, а на табелката залепена за гредата на колата пише 215/70/R16. Колата я закупих също с гуми 215/70/R16 Йокохама Геоландер - летни. Та, кои са правилните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За АСХ - незнам но мога да споделя моят опит със всесезонни гуми Нексен 215/65/16 обути на Аутлендър 1. Конкретната гума е с Ве-образна зимна шарка като средните ламели са зимни а крайните летни. Понеже е с по агресивна шарка гумите са по шумни.

2. За лятно време в големите жеги леко присвирват но няма изненади със сцеплението

 

3. Зимата тествани на малък сняг и лед - представиха се задоволително - очаквах повече

Като цяло всесезонната гума не е нито рак нито риба. Добра алтернатива е ако има наличен само един комплект джанти. Иначе за около 25к км мога да кажа че май ще им е последна зима и ще изкарат евентуално лятото или около 35К км. Просто с тия Японски коли с тяхната прословута шумоизолация си искат гуми за сезона и по възможност най-тихите.

 

 

Редактирано от Иван Вълков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...