Премини към съдържание

Нов Галант 2.5 се присъедини към клуба :)


zvezdelin

Препоръчано мнение

Здравейте! Нов съм във форума. Наскоро си купих невероятната машина Галант 2.5 в6. Първоначалните ми впечатления са супер, направих обслужване в момента имам да смяна долен десен носач и това е до момента, към главния ми въпрос..Когато запаля колата оборотите са в рамките на нормалното до колкото съм запозна (около 1500 докато е студена) след като загрее оптимално оборотите падат доста ( ако обичайно трябва да са около 650 мойте със сигурност са по малко (400 - 500) и има едно гадно претрисане сякаш секи момент ще огасне но не гасне. Имате ли предположения от какво може да е трябва ли диагностика и къде да я направя.

 

П.С забравих да кажа колата няма Газ кара се на бензин.

 

Благодаря на отзовалите се ! :)

Редактирано от zvezdelin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Само да те радва и много безаварийни километри да и навъртиш. За въпроса ти предполагам ще се изкажат по компетентните. Аз само исках да ти честитя :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се бутнат оборотите да са около 600-700. Настройка на дроселовата клапа и позицията на тпс-а с тестер е желателна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и много приятни преживявания ти желаем!

Второ, колата типтроник ли е?

Трето, как разбра че десен долен носач ти е за смяна и кой имаш предвид - кривия или правия носач? Че аз току що смених десен прав и симптомите бяха леко скърцане в движение и на място при въртене на волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията !

Относно колата с ръчни скорости е, а за носача първо като караш с над 70км/ч като се преминава през неравности и колата е нестабилна при дупки направо пукаше и така я закарах в сервиз да огледаме ходовата част и бях при колата човека ми показа какъв луфт има долния десен крив носач ( на левия изобщо го нямаше). В събота се разбрахме да го сменят не помня точно марката но като цена само носача е 140лв + 20 за труд.

 

Относно оборотите препоръчайте място кадето да се направи диагностика :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София хора от форума ходят при DJ Tymbi. От много години се занимава с ремонт на всякакви автомобили. Той може да ти оправи оборотите.

А носача е трябвало да го рециклираш, демек да ти оправят шарнирите. Хайде, 140 не е много... Дано да издържи дълго новия и дано е било от него, че може и да не е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София хора от форума ходят при DJ Tymbi. От много години се занимава с ремонт на всякакви автомобили. Той може да ти оправи оборотите.

А носача е трябвало да го рециклираш, демек да ти оправят шарнирите. Хайде, 140 не е много... Дано да издържи дълго новия и дано е било от него, че може и да не е.

 

Благодаря ще го потърся, а за носача ще си го взема ако се наложи поне ще си имам един който може да се рециклира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Andy Van Der Drift, че ме насочи към DJ Tymbi за проблема с оборотите и голяма благодаря на Пламен, че ми оправи колата за има няма 15 мин :) сега е пушка :)

 

Относно колегата който питаше за разхода, колега не съм я засичал все още градско в София, взех я миналия петък :). Извънградско, Мездра - София (точно 100км) от пълно до пълно с круиз на 120км/ч ми даде 8 лтра но имах проблем с ТПС, който вече е оправен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо! Всеки щеше да те насочи към него. Просто аз съм видял темата преди тях. Това е.

Разход градско не знам как смятате. Това е не просто висша математика, ами не знам и аз ... Сложно е и много различно според условията. Моят например праска 15-16 с галене на педала. Карам без да ползвам педала за газ. Някой софиянец може да помисли е*а ти гюма дет кара тоя келеш ван дер дрифт... `ко дое в София ще му удари дваесе и пойчи. Да, ама не :icon_bye: Не ми се обяснява повече за разхода.

120 км/ч и 8/100 е чуден разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо! Всеки щеше да те насочи към него. Просто аз съм видял темата преди тях. Това е.

Разход градско не знам как смятате. Това е не просто висша математика, ами не знам и аз ... Сложно е и много различно според условията. Моят например праска 15-16 с галене на педала. Карам без да ползвам педала за газ. Някой софиянец може да помисли е*а ти гюма дет кара тоя келеш ван дер дрифт... `ко дое в София ще му удари дваесе и пойчи. Да, ама не :icon_bye: Не ми се обяснява повече за разхода.

120 км/ч и 8/100 е чуден разход.

E що бе 15 си е нормално, моя на газ у Софето толкова дава даже малко повече, ама с яко газене. Най странното е че извънградско харчи повече ама аз там го опъвам със 160 на круз и направо не ми се вярва... Една бутилка 36-38 литра за 200 и малко километра. Айде че пак наспамих темата на колегата.

Колега, честита да ти е, добре си послушал Анди до отидеш при Пламен, човека си разбира от работата. Много безаварийни ти пожелавам и да знаеш любовта се засилва с времето. То като гледаш форума ще ти стане ясно, всеки си носи диамантите в сърцето....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си чул досега този лаф, ето ти го: "Свършва като газ при галант шестак" :-)

На 160 няма къде да го пробвам. Старият собственик е казал 9,3-9,5 при 160 км/ч и че ако му давам газ, ще върви и ще гори доста. Първото не знам, но второто е така. Попитах верно ли много гори и той кимна с утвърдително с глава и изду бузи. Всъщност превеждаха ми, лично аз не го разбрах какво приказва. Лайдер, их шпрехе дийзе шпрахе нихт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха евала Анди! Питам ,че съм се насочил и аз към туйто двигател! Но това за 8 на 100 ми хареса .Значи около 13 15 в града тунджа 100 октана. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха евала Анди! Питам ,че съм се насочил и аз към туйто двигател! Но това за 8 на 100 ми хареса .Значи около 13 15 в града тунджа 100 октана. :icon_thumbup:

Толко, а извънградско 10-11 бенц, с каране 140-160, за газта се разбрахме :icon_clap: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толко, а извънградско 10-11 бенц, с каране 140-160, за газта се разбрахме :icon_clap: .

Моят извън града с каране над 140-160-180 даже и повече ми дава 12 литра и то газ...а при каране до 110км. ми дава 10 литра газ разход. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят извън града с каране над 140-160-180 даже и повече ми дава 12 литра и то газ...а при каране до 110км. ми дава 10 литра газ разход. :mitsu-smiley:

Е не можеш да ме убедиш, че с 160-180 разхода ти е 12л/ газ. Това искам да го видя София- Бургас магистрала и ако е така ще призная, че моя харчи много. Миналия месец при мен София- Бургас с тази скорост средно 160 към 16-17 литра газ. :icon_rock: е на моменти имаше и 210кмч. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя като заковах темпомата от Траянови врата до отбивката за Ямбол на 140, влязох в града да заредя - 10л/100км. Ако обаче Варна-Шумен карам без темпомат, е давало и 12л някъде. Така че и при 160 според мен е достижимо 12л/100км. Зависи си и от пътя все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ползвам темата за още едно питане :).. Имам прослувутия проблем с часовника, прочетох важната тема за оправянето му всичко ми е ясно само не видях никъде как точно се вади самата платка на часовника, имам някъкви подозрения но не съм сигурен за това питам първо... Маха се първо тази кора дето е над него ли (и тя предполагам е на щипки) и после се вижда самата платка или начина е друг ?

 

Мерси предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като махнеш тази кора, която е на щипки, всичко, което те интересува ще ти се изЯсни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...