Премини към съдържание

Доускорение дизел 90 коня


макс62

Препоръчано мнение

Днес без да съм засичал каквото и да е било просто гледайки уредите резултатите бяха следните :

 

80км/ч - 2000 оборота.(тук не си спомням ама май на IV скорост бях )

130 км/ч - 3000 оборота на V скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес без да съм засичал каквото и да е било просто гледайки уредите резултатите бяха следните :

 

80км/ч - 2000 оборота.(тук не си спомням ама май на IV скорост бях )

130 км/ч - 3000 оборота на V скорост.

 

Виж колко интересно се получава.

При мен 2000 на ІV са 70 км а на V са 145.

За мен има само едно обяснение - различни скоростни кутии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко интересно се получава.

При мен 2000 на ІV са 70 км а на V са 145.

За мен има само едно обяснение - различни скоростни кутии.

145км/ч с 2000 оборота на 5та... жестоко ... това е трудно дори на 6та предавка (за колите които я имат) :) :)

Ти като го видя (предполагам още преди да се заговори за теста) не се ли усъмни, че нещо съмнително има? Или просто си караш икономично с 150км/ч :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко интересно се получава.

При мен 2000 на ІV са 70 км а на V са 145.

За мен има само едно обяснение - различни скоростни кутии.

Кое му е интересното, че и двамата сте се объркали ли ? .:)

Колегата си е бил на 5-та с 80 км. както си е при всички дизелови Галанти, а е писал "май бях на 4-та". Май може да е бил на 4-та, ама през останалите месеци на годината, Галанта при 2000 оборота на 5-та си е с 80 км/ч. :D

А тази твоята кутия трябва да е някоя поръчкова, :) я направи един клип, че ми е интересно да ги видя тези 145 км/ч. при 3000 оборота ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 2000 оборота Ляво- по километраж В скобитe-по GPS

1-20 (15)

2-32 (29)

3-42 (40)

4-60 (54)

5-83 (76)

При 4000 оборота

1-38 (32)

2-62 (57)

3-90 (81)

4-120 (109)

5-не измерено

Нямам претенции за абсолютна точност на стойностите по километраж. Може да има разлика от 1-2 км плюс или минус. Оказа се и доста трудно задържането на постоянни точни обороти, особено на малките предавки. Така че и тук може да има леки отклонения. Ако се абстрахираме от това, мисля че се получи доста добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

145км/ч с 2000 оборота на 5та... жестоко ... това е трудно дори на 6та предавка (за колите които я имат) :) :)

Ти като го видя (предполагам още преди да се заговори за теста) не се ли усъмни, че нещо съмнително има? Или просто си караш икономично с 150км/ч :)

 

Понеже писах по нощите 145 на V-та с 3000 оборота.

Пропуснал съм да спомена оборотите.

Марио и на мен ми мина през акъла за клип, ще го има в скоро време

само да намеря операторка :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остава да е с чужда кутия.

И от каква кола ще е тази кутия, от Авенсис или Мазда 2.0 DITD ? ..:D

Те са на тази скорост при 3000 оборота, ама пък на 5-та с 80 са на 1500 ..

Да не говорим, че това упражнение

Днес направих теста с мойто комби, но само до 120 щото имаше КАТ.

80-120 на V-та - 12 секунди по часовника на таблото /миганията/.

ще го направи с такава кутия, ама друг път ..:)

Днес имах под ръка една 626 DITD и при пробата се справи за над 18 секунди ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И от каква кола ще е тази кутия, от Авенсис или Мазда 2.0 DITD ? ..:D

Те са на тази скорост при 3000 оборота, ама пък на 5-та с 80 са на 1500 ..

Да не говорим, че това упражнение

ще го направи с такава кутия, ама друг път ..:)

Днес имах под ръка една 626 DITD и при пробата се справи за над 18 секунди ..

Бащата кара такава Мазда, тромава е, но пък е по-икономична от дизеловия Галант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш, колега! Няма как на пета скорост с 3000 оборота да си на 145 км/час.

 

Нали това обяснявам от доста време.

На V с 2000 об. съм около 95-97 км. с 3000 около 145 км. С 2500 съм на 120 където най-често карам извънградско /където дупките позволяват :yes3:

Явно ще правя клип.

Всички километри на различните предавки и секунди лично съм ги замерил по моите уреди.

Или е оборотомер или скорстна кутия, но на ІІ и ІІІ съм ходил до червеното 5000 об. за опит.

Комбито е 97 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 2000 оборота Ляво- по километраж В скобитe-по GPS

1-20 (15)

2-32 (29)

3-42 (40)

4-60 (54)

5-83 (76)

Моите стойности по километраж съвпадат с твойте(по GPS не съм мерил) :

1 - 20

2 ~ 35

3 ~ 45

4 - 60

5 ~ 80

Като измерените стойности на 2,3 са приблизителни може и да са по малко от 5 , а на 5 стрелката беше малко над 80 .

Марио64 много добре е обяснил грешката ми в предният пост да там стойностите са на 5 ,а не на 4 .При 4 предавка и скорост 80 обортомера показва към 2200 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимков материал къде е стрелката на оборотомера при 4 предавка и скорост малко над 80,с червено съм отбелязал къде точно при 80 бяха двете стрелки.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/268/1m4t.jpg

 

П.С.: Туй 2200 от предният пост да не се чете :icon_doh: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много нафта имаш бре, хич не я караш тая кола.. да дойда да ми пресипеш малко :D

Карам я,карам я,а тя(колата) просто обича да е сита :D ,а и на мен по ми е харесва като стрелката е над F . :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Или е оборотомер или скорстна кутия, но на ІІ и ІІІ съм ходил до червеното 5000 об. за опит.

Комбито е 97 година.

 

А може би диференциал.. :icon_hmm:

 

Утре да е живот и здраве ще се опитам да направя клип

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Краси, колко ти ~харчи мицубата? Нека допуснем по-малко главно предавателно число при теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах под ръка една 626 DITD и при пробата се справи за над 18 секунди ..

Брей :icon_hmm: тия Мазди много умрели бе :icon_doh: .

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей :icon_hmm: тия Мазди много умрели бе :icon_doh: .

Що да са умрели, ти ако тръгнеш с 90 коня тди от 1500 оборота да доускоряваш на 5-та мислиш ли, че ще си по жив ? ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Краси, колко ти ~харчи мицубата? Нека допуснем по-малко главно предавателно число при теб.

 

На дълъг път с климатик и 120-130 около 5.700.

Градско лято около 7 зиме около 8.

С 20 лв. нафта плюс 50 мл. двутактово масло и 150 мл. газ за горене което е около 8 литра общо

минавам спокойно 100 + км. Ако карам само в Мездра, най-много до ІV предавка и за риба като напоследък І, ІІ, 100 км.

Ако ида веднъж до Враца /извънградско :D / 120 км. Абе по 20 лв. на седмица.

Днес направих снимки. Чакам дъщеря ми да донесе кабела за телефона и да ги кача./Обзаведох се с един Сони Експерия трета ръка, през двете дъщери с 8 мегапиксела камера и ще се боря след малко със снимките./

Това което съм писал досега ще го потвърдя.

 

П.П. Ако карам с 90 /което е много трудно/ на дълго, мисля, че ще ми даде 5/100 както казва бай Марин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е със снимки няма как да потвърдиш писаното ..:)

80- 120 за 12 секунди на 5-та няма как да се потвърди със снимки ..

За оборотомера вече разбрахме, че не е наред, ами поне клипче с ускорението направи ...Мицубиши нямат такава скоростна кутия, иначе на снимки аз мога да го докарам и на 180 км/ч. с 2000 оборота ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че Краси се заблуждава относно скорост/обороти на V-та. Има нещо, което не знам и въпросът е какво е :rolleyes:

Разходът му е идеален обаче! Аз също сипвам по 20 лева на седмица и едвам ми стигат. За минаване ... изминава 40 и нещо километра с тях, ама ми стигат да карам майка ми до автогарата, да ходя на работа и да врътна за нещо из града. 20 лева :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е със снимки няма как да потвърдиш писаното ..:)

80- 120 за 12 секунди на 5-та няма как да се потвърди със снимки ..

За оборотомера вече разбрахме, че не е наред, ами поне клипче с ускорението направи ...Мицубиши нямат такава скоростна кутия, иначе на снимки аз мога да го докарам и на 180 км/ч. с 2000 оборота ..:D

 

Като се замислих, няма никакъв смисъл да потвърждавам каквото и да е.

Не съм си поставял за цел да заблуждавам или манипулирам каквото и да е и който и да е /извинявам се за тафталогията/.

Посочил съм какво показват моите прибори верни или не защото съм смятал, че е някаква информация. С риск жа живота си /според жена ми която постоянно ми дуднеше докато снимах в движение/ направих снимки, но явно "Совите не са това което са".

Спирам по тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...