Премини към съдържание

Носачи на MONROE във испански онлайн магазин


rado7318

Препоръчано мнение

В испански онлайн магазин открих носачи за нашия галантец по 50 евро на Монрое горни, по 76 евро долни криви и по 114 евро долни прави.

 

http://www.recambioactual.com/SUSPENSION_DE_EJES_GUIA_DE_RUEDAS_RUEDAS_4073_catalogoMactual.htm?tipoCoche=7992

 

 

И какво излиза, само долните прави в БГ са по- евтини, а кривите и горните в Испания са по евтини.

 

 

Аз, на моя Галант смених двата прави, кривите ги рециклирах, а сега ми се налага смяна на шарнирите на двата горни и вече си поръчах шарнири по 36лева, защото на горните, за разлика от долните могат да се сменят само шарнирите.

 

Отзад обаче са ми клеясали реглажните болтове и не може да се направи реглаж отзад, та въпроса ми е - какво всъщност се сменя най- често отзад - амортисьорите ми са с нивомат, но засега нямам проблеми с тях( зная за варианта обикновени амортисьори + пружини), има още щанги и втулки - опасно ли е да се кара ако втулките например са напукани и има ли случаи на опасни повреди в движение от задното окачване???

Редактирано от rado7318
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В испански онлайн магазин открих носачи за нашия галантец по 50 евро на Монрое горни, по 76 евро долни криви и по 114 евро долни прави.

 

 

 

 

И какво излиза, само долните прави в БГ са по- евтини, а кривите и горните в Испания са по евтини.

 

 

 

Според теб от Белгия до Испания ли е по евтин транспорта или от Белгия до България ? ..:)

Нормално е там да са на такива цени, а и като ти трябват носачи за Мицубиши, не се търсят в Испания, защото в България се намират горния на 45 евра, кривия на 60 евра и то не на Монро, а на ТРВ Лукас, а за правите няма да говорим, защото са над 2 пъти по евтини ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно реглажните болтове, 50 кинта е комплекта за едното колело.

 

36 лева за шарнирите на един брой U-образен - горния, така ли?

Кривите 120 лв и правите ... 110?

Ми да разглАбам тогава. Ще се намерят ли? Да не е само да разглобя, да има от скъпите и да сглобя :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно реглажните болтове, 50 кинта е комплекта за едното колело.

 

36 лева за шарнирите на един брой U-образен - горния, така ли?

Кривите 120 лв и правите ... 110?

Ми да разглАбам тогава. Ще се намерят ли? Да не е само да разглобя, да има от скъпите и да сглобя :rolleyes:

 

Виж Аз не съм поръчвал нищо от този испански сайт , само го видях.

 

От Сервиза в Русе ми поръчаха шарнирите на горния носач по 36 лева бройката, не знам откъде , но ще ги питам.

 

 

Правите носачи ги смених преди няколко месеца - по 120 лева единия, а кривите ги рециклирах за по 40 лева единия.

 

В този испански сайт цените са 50 евро на Монрое горни, 76 евро долни криви и по 114 евро долни прави, но Марио казва че "в България се намират горния на 45 евра, кривия на 60 евра и то не на Монро, а на ТРВ Лукас, а за правите няма да говорим, защото са над 2 пъти по евтини .."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

О, много обичам да става така :D Приказваме за цени, цъкаме с език, вайкаме се ... поне аз де ... посипваме си главите с пепел и изведнъж Марин ми оправя настроението :first: с доста по-приемливи цени.

Ще ми драснеш едно ЛС като разбереш откъде са шарнирите, нали :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шарнирите на горния носач ги имат Тех-ко (trw) май бяха , насочих сервиза в който ми ги сменяха , защото те бяха ми поръчали (sidem) , но не ставаха. Конуса на болта беше по-тънък , горе ф-то беше 2мм по-голямо и го изнасилихме на пресата та и носача малко си изкривих , но колата ми трябваше нямаше начин !

Редактирано от badcookie666
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал само добрите неща за TRW стига да са оригинални.

........лошото е ,че 80% от ТРВ са менте в Бг.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е Тех-Ко-то като вносител и те ли продават ментета ?

........и там съм срещал много ментета..........лошото е,че майстора го отнася,а не продавача ......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........и там съм срещал много ментета..........лошото е,че майстора го отнася,а не продавача ......... :icon_blush:

 

Ми нали затова майстора е майстор, да може да ги познава ментетата още като ги пазарува :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали затова майстора е майстор, да може да ги познава ментетата още като ги пазарува :-)

......ахаа,добре.......що ти не ги познаеш от раз? ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕее майстора да ги познае , той може да препоръча нещо и да си свърши работата другото е на късмет. Аз ходя само при едни и същи майсторчета , че уж станахме приятели и ми обръщат повече внимание на колата и нямат нищо против да съм там докато тече ремонта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......ахаа,добре.......що ти не ги познаеш от раз? ......

Аз до сега сигурно 10 носач а съм видял, а ти поне 1000 си сменил :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега сигурно 10 носач а съм видял, а ти поне 1000 си сменил :-)

......и въпреки това не е гаранция че няма да попаднеш на ментета.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега сигурно 10 носач а съм видял, а ти поне 1000 си сменил :-)

......и въпреки това ,пак не е гаранция......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, ти какви слагаш обикновено, на коя марка? Рекламации правени ли са?

Аз съм много объркан. Едни трябва да избягваме задължително, а уж хубавите пък може да са ментета. Какво да правим тогава :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

О, много обичам да става така :D Приказваме за цени, цъкаме с език, вайкаме се ... поне аз де ... посипваме си главите с пепел и изведнъж Марин ми оправя настроението :first: с доста по-приемливи цени.

Ще ми драснеш едно ЛС като разбереш откъде са шарнирите, нали :)

 

 

Шарнирите на горните носачи, които ми смениха се оказаха SIDEM по 36 лева бройката от ТЕХ-КО.

 

 

 

http://www.tech-co.bg/targovska_mreja

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...