Премини към съдържание

Изкривени дискове


BlackWolf

Препоръчано мнение

Здравейте. Миналата седмица усетих, че съм изкривил дисковете(като набия спирачки по магистралата воланът играе). Консултирах се и с 1-2 майстора, които потвърдиха. Та въпросът ми е - някой, който вече е минал през това, може ли да ми предложи по-добри дискове, които ще се кривят поне по-трудно(И ако може и линк към онлайн магазин или нещо подобно). Повечето хора, с които съм говорил, ми предлагат Brembo и следователно към тях съм се насочил, но ми трябва линк за поръчка. Ако някой може да помогне - ще съм много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Е.. Това все някога ще стане, ама поне да издържат малко повече... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба... май няма оправия к'вито и да сложиш :-)

 

Мен ми казаха да си свиркам и като прецакам накладките да сменя дисковете... и те така..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Миналата седмица усетих, че съм изкривил дисковете(като набия спирачки по магистралата воланът играе). Консултирах се и с 1-2 майстора, които потвърдиха. Та въпросът ми е - някой, който вече е минал през това, може ли да ми предложи по-добри дискове, които ще се кривят поне по-трудно(И ако може и линк към онлайн магазин или нещо подобно). Повечето хора, с които съм говорил, ми предлагат Brembo и следователно към тях съм се насочил, но ми трябва линк за поръчка. Ако някой може да помогне - ще съм много благодарен.

Каквито и дискове да сложиш, все ще ги кривнеш, било то по рано или по късно.......

Аз на моята сложих Текстар,но преди това ги направих така:

 

http://media.snimka.bg/s1/1978/030199477.jpg?r=0

 

До сега нямам проблем ,а аз съм доста агресивен шофьор с доста резки ускорения и спирания, вече имам около 8-10 000 км пробег с тях.......до кога обаче, не знам......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз вече клоня към надупчените дискове. Можиш ли да ми откъде си ги взел или точно модел, за да проверя дали мога да ги поръчам отнякъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз вече клоня към надупчените дискове. Можиш ли да ми откъде си ги взел или точно модел, за да проверя дали мога да ги поръчам отнякъде.

......ми не помня модел, бяха Текстар, с някакво прехвалено качество, предложено от поредния доставчик, обаче му казах какво ми е намерението, и той естествено подчерта че гаранция няма......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дисковете оправия няма :), има много изписано по темата, дори в момента съм с по-големи дискове и апарати от VR4, продължават да се кривят :), следващия път, ще оставя на Пламен да избере дисковете и да ги прави, каквото иска и да видим колко ще изкарат :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дисковете оправия няма :), има много изписано по темата, дори в момента съм с по-големи дискове и апарати от VR4, продължават да се кривят :), следващия път, ще оставя на Пламен да избере дисковете и да ги прави, каквото иска и да видим колко ще изкарат :).

........ааа, неее :no2: после ще има "...ама нали ти ми ги слага, ха сега се оправяй......" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми много ясно :), виж как си знаеш хахаха :). Готви след 1500км за масло, че пак стана време :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мога да ти ги намеря с отсъпката за 110 лева. Изкривяването - гарантирано! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти ги намеря с отсъпката за 110 лева. Изкривяването - гарантирано! :icon_bye:

 

Здравей колега,

дисковете които са показани по нагоре (drilled and slotted) сигурно ли е че са на Текстар?

Предстои ми да сменям и това което исках да сложа е PROFI серията на Текстар но не видях да са надупчени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей колега,

дисковете които са показани по нагоре (drilled and slotted) сигурно ли е че са на Текстар?

Предстои ми да сменям и това което исках да сложа е PROFI серията на Текстар но не видях да са надупчени.

 

Тия на снимката са дупчени от стругар. Нямам идея къде и колко струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете, които Пламен е показал, не са drilled and slotted, той си ги прави такива :).

 

 

Ясно. Изглеждат перфектно затова се обърках.

Надявам се PROFI серията да се държат наистина по добре от оригиналните.

Не че имам проблеми но забелязвам че много бързо се износват и се появява ръб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако искаш фабрични европейски дискове надупчени по добре си потърси Zimmermann или Brembo.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Брембо нямат за Лансъра, освен едни дето бяха на стойност под 200лв двата, което не е сериозно според мен :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

дисковете които са показани по нагоре (drilled and slotted) сигурно ли е че са на Текстар?

Предстои ми да сменям и това което исках да сложа е PROFI серията на Текстар но не видях да са надупчени.

........сигурен съм че са Текстар, но "drilled and slotted" е моя измишльотина....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Брембо нямат за Лансъра, освен едни дето бяха на стойност под 200лв двата, което не е сериозно според мен :).

Има Брембо дискове за Outlander или иначе казано точно като за теб. Но са най-обикновените гладки без дупки или нарези.

 

Това им е номера 09.A738.14, а тези са боядисаните 09.A738.11.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето ги, но са 202 паунда.

 

http://i.ebayimg.com/t/Lancer-Sportback-1-8-08-Front-Rear-Brake-Discs-Black-Dimpled-Grooved-Pads-/00/s/NjAwWDYwMA==/$(KGrHqYOKp0E6YyeCV52BOumFJgsKg~~60_12.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...