Премини към съдържание

За здравината на Мицките


lesko

Препоръчано мнение

Вчера ходих да помагам на една вила в Кладница и колата с която трябваше да отидем се оказа звездичка 1.3 Заприказвахме се за колата и човека сподели че е Икономисал откакто я е купил около 500 лв. от смяна на масло .Не го е сменял 50000 км. Естествено му се накарах както му е реда за тази гавра с колата. :icon_box: Другото което ще споделя е че Мицку имаше ремарке доста голямо и го натоварихме с тон и половина железа + 5 човека и се прибрахме до София без проблем ,издържа пущината му.И това ако не е здрава кола !!!!!!!!!!! А мурдери колкото щеш. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мой много добър приятел имаше лансер 1.3. Давах му маслото, което източвам от галанта, но той го наливаше едва тогава, когато с щеката за масло можеш да си почистиш ушите... Не можа да го убие. Лансера го блъсна кола без шофьор, едва ли не Бог пожела да му съкрати мъките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ся кво, опитвате се да ме навиете да не му сменям маслото ли? Щото не съм го сменял, откакто имам колата, но все още е под 10к км, обаче по-голямата част изтече през картера и му долях с Еурол :D. После му долях с някво по-скъпо, не помня марката.

Но не! След зимата маслото ще бъде източено и сменено, наред с него и някои други дреболии. Обещавам! :)

 

ПП: Много искам да си взема Субару заради 4х4 бързи/бавни и преди това да продам Мицка. Но винаги, когато ми мине тази идея през ума, си обещавам, че няма да оставя Мицка, докато тя не ме остави.

Много здрава, действително! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да вземеш, безпроблемността и евтината поддръжка ще ти липсват.

Аз с моите 300 км/месец се чудя за какво ми е изобщо личен автомобил... и докато още се чудя, му сменям маслото на 3500-4000 км. Имам бележка в жабката с километрите при смяната и дата. Близо съм :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да вземеш, безпроблемността и евтината поддръжка ще ти липсват.

Аз с моите 300 км/месец се чудя за какво ми е изобщо личен автомобил... и докато още се чудя, му сменям маслото на 3500-4000 км. Имам бележка в жабката с километрите при смяната и дата. Близо съм :icon_angel:

Анди, ти може и такси да си позволиш, та сигурно ще си на далавера... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да помагам на една вила в Кладница и колата с която трябваше да отидем се оказа звездичка 1.3 Заприказвахме се за колата и човека сподели че е Икономисал откакто я е купил около 500 лв. от смяна на масло .Не го е сменял 50000 км. Естествено му се накарах както му е реда за тази гавра с колата. :icon_box: Другото което ще споделя е че Мицку имаше ремарке доста голямо и го натоварихме с тон и половина железа + 5 човека и се прибрахме до София без проблем ,издържа пущината му.И това ако не е здрава кола !!!!!!!!!!! А мурдери колкото щеш. :icon_thumbup:

 

Баси, как върви кола с 1,3 мотор, пет души и тон и половина желязо...:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ни нам, изтеглих си с галанта моето ремарке тежащо 230кг и пълно с баластра 850кг, т. е. общо 1080кг. общо 5км, бая зор го тегли, ем сам бях... Виж атв-то на бавни ни гу усети : -)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За вървенето ще върви...аз с мойта въшка съм теглил гимии над 1.5 тона. Лошото е, че малкия съединител го отнася...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както галант 2.5 тегли кола 1000 кг и в нея усещам ускорение, което тя с двигателя си не може да генерира.

Така че ще върви и 1.3 - І, ІІ по баирите и после може трета ... четвърта. Не ще да е сгъвала асфалта, по-скоро е било придвижване, но за теглене не се съмнявай че е теглила.

 

Аз не съм си правил сметка колко пари съм спестил, защото не съм. Грижа се за него и се радвам как се държи не ми създава проблеми. Само сметнах че без да съм мръднал един метър от нас трябва да платя 722 лева. Те включват данък, гражданска, преглед автомобил, преглед пожарогасител, масло с маслен филтър и винетка. За бензин средногодишно давам към 2000 лева. Зорът е, че моето каране рядко е над 5 минути, а през това време бензинът се излива с кофите. Резултатът е 100 км в града се минават с 45-50 лева.

Това е разликата между човек, който се върши работа с колата и такъв, който обича автомобилите и има гадния навик да спами по форуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за теглене, въпреки че главният въпрос е за "здравината на Мицките", да напомня, че има разлика между теглене и теглене... Има теглене зорлен, има теглене харно. Въпросната Мицка май е от първите :). В случая въпросът е кой кого тегли и в крайна сметка колко са теглили докато са се изтеглили... :)

И с носталгия си спомням за темата от близкото минало "Кой е по-по-най", където нашироко се дискутираше дали малолитражен дизел може да изтегли малка караванка (1.5т), главните участници бяха Сузуки 1.5Д, Мазда 2.0Д, Тойота 2.0Д, Хонда 1.7Д и някои други славни и забравени герои от войната.

Наскоро се замислих, дали да не сложа един теглич на Колта, но се отказах, не че защото няма да дърпа, ами да не ми се смеят :)

Иначе много здрава кола, признавам си!

Па и икономична, пущината! :)

 

Аз не съм си правил сметка колко пари съм спестил, защото не съм. Грижа се за него и се радвам как се държи не ми създава проблеми. Само сметнах че без да съм мръднал един метър от нас трябва да платя 722 лева. Те включват данък, гражданска, преглед автомобил, преглед пожарогасител, масло с маслен филтър и винетка. За бензин средногодишно давам към 2000 лева. Зорът е, че моето каране рядко е над 5 минути, а през това време бензинът се излива с кофите. Резултатът е 100 км в града се минават с 45-50 лева.

Това е разликата между човек, който се върши работа с колата и такъв, който обича автомобилите и има гадния навик да спами по форуми.

 

Тези сметки наистина са само за "милионери" :). Аз за Колта имам административни разходи от порядъка на 200лв - 150 ГО, 40 ГТП, данък не плащам, каско нямам, винетка не плащам... и другите разходи са ми средно около 20-40лв/месец за бензин. Предимно карам градско. Надявам се да си оправя газовата скоро, за да си позволя не да икономисам, а да покарам повечко :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Длъжен съм да направя малко уточнение ,като сметнах по -прецизно товара беше 1,2 тона.Предимно спускане но на Владая си е баир.Маслото е сменено след натиска ми. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Щях да предложа да му подаря старото си масло, с което карам в момента.

 

На повечето с галанти 2.5 постоянните разходи са такива. Онзи ден от любопитство се поинтересувах от поддръжка на премиум автомобил по-висок клас от галант и останах потресен. Трябвало да изкарвам всеки месец между 3 и 5 хиляди лева за да мога да си позволя такава кола. Смятам да пропусна...

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в друга тема бях писал, че няколко месеца /не помня колко/ карах стария Лансър с трансмисионно масло в двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в друга тема бях писал, че няколко месеца /не помня колко/ карах стария Лансър с трансмисионно масло в двигателя.

Ей ся ако не те одюкаме, няма кога :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Тези сметки наистина са само за "милионери" :). Аз за Колта имам административни разходи от порядъка на 200лв - 150 ГО, 40 ГТП, данък не плащам, каско нямам, винетка не плащам... и другите разходи са ми средно около 20-40лв/месец за бензин. Предимно карам градско. Надявам се да си оправя газовата скоро, за да си позволя не да икономисам, а да покарам повечко :)

 

Ако той е "милионер" с тия разходи, то аз съм "милиардер"... :help:

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...