Премини към съдържание

Данъкът за колите ще е обвързан с екостандартите


Препоръчано мнение

Има промяна разбира се,от 190 данъка ми падна на 145 лева. А бележката за еврото важи за коли до 100 коня или 74 киловата,ако ви е по-удобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има промяна разбира се,от 190 данъка ми падна на 145 лева. А бележката за еврото важи за коли до 100 коня или 74 киловата,ако ви е по-удобно.

Предполагам това е отностно годинките на колата ти...

Явно е станала на 14г. и затова вслизаш в по-евтината категория..

Нали са разделени

- до 5год.

- от 5 до 14 год.

- над 14 год.

като на последните данъка поне в България е най-малък :) (от 5до14г. е с около 1.5 пъти по-скъп данък от тези над 14г.)

 

Тази тема обаче... като цяло късае само собственици на коли под 100коня и с Евро3 и повече...

До колкото разбрах доказателство за това дали имаш такава еко норма е ако го пише в големия талон.. ако не го пише търсиш документ удостоверяващ го (??) от официален вносител на марката .. отиваш да ти го признаят в КАТ и да ти сменят талона и пак в данъчното да го декларираш :)

 

П.С. Сега ти прочетох подписа че колата ти е 2000г. ... тамън за над 14 си вече :)

Моята е 97 и вече няколко години плащам по-малката такса.. от 300 падна на 200 после след увеличението на данъците стана към 235лв :) ... за 2.5л. става дума.. ще видим тази година как ще е, но не се очаква промяна :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква отстъпка, тя не е ли за автомобили до 100к.с. или имаш в предвид 5-те процента за плащане на данъка до края на месеца?

 

Точно тая отстъпка имам в предвид :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят е произведен (по VIN) през 99-та. На регистрация обаче е 26.05.2000 г. Доколкото разбирам няма да има "по 1,5" :rolleyes:

Миналата година беше 253,80, а сега ще е 169,20. Дано да е така.

Ей, то готино бе. Я пак - 1,41 х 120 = 169,20. Йеее :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, моята кола като е ЕВРО 4, какво трябва да направя :), не съм чел цялата тема, просто питам :). Ще имам ли бонуси :)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, моята кола като е ЕВРО 4, какво трябва да направя :), не съм чел цялата тема, просто питам :). Ще имам ли бонуси :)?

Не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо недей да правиш ..:) За баровците бонуси нЕма ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само като допълнение към темата. За хората, които са с коли под 100 коня (иначе няма смисъл) и искат да им се допише че имат Евро3+ (ако колата го има, а го няма в големия талон) следва да извадят съответния документ от оротизиран вносител на марката. За Митсубиши не знам колко пари е... но в М-Кар Пловдив (за БМВ) искат 147лв за въпросното документче като по устни обеснения трябвало колегите им от София също да се включат в издаването му и съответно се и чака няколко седмици :) Та да си направите сметката горе-доло след колко време се избиват поне тези "грешни" пари :) Дано в Балканстар са по-малко(дали?).

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само като допълнение към темата. За хората, които са с коли под 100 коня (иначе няма смисъл) и искат да им се допише че имат Евро3+ (ако колата го има, а го няма в големия талон) следва да извадят съответния документ от оротизиран вносител на марката. За Митсубиши не знам колко пари е... но в М-Кар Пловдив (за БМВ) искат 147лв за въпросното документче като по устни обеснения трябвало колегите им от София също да се включат в издаването му и съответно се и чака няколко седмици :) Та да си направите сметката горе-доло след колко време се избиват поне тези "грешни" пари :) Дано в Балканстар са по-малко(дали?).

Е то почти няма БМВ под 100 коня :)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да потвърдя, и тази година данъка ми е 385.43 лв., точно колкото миналата година. EURO стандарти не важат за нас. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...