Премини към съдържание

Ха сега, кой виновен?


Препоръчано мнение

Тъкмо го гледах днес в няква статия, но така и не разбрах каква е предисторията на тоя клип, мисля че в нея се крие разковничето :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой да е виновен и за какво ?

Тук имаме поне две прояви на агресия, всяка от които може да доведе до представа /вярна или не/, че живота на шофьора на джипа е в опасност - съответно да му даде възможност за самозащита. Друг е въпроса, че при толкоз мотористи е най-добре да спреш, където си, и да изчакаш. Защото обратното може да доведе до лош резултат, какъвто видяхме, се случи.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотористът с белия мотор още в началото на клипа се движеше пред черния `жиБ, върна газта, погледна наляво и се сети за возилото зад него, обърна се назад да види къде е и в този момент жиба го застигна и е имало контакт. Мотористът най-вероятно е бил свален от мотора. Не се вижда на камерата. Шофьорът на ровъра е спрял, начеколили са го 8-10 човека, изплашил се е че ще яде бой и в паниката подаде газ на автоматика и прегази белия мотоциклет.

На втория опит за "разговор" с този шофьор той пак прегази спрян нарочно пред него мотор и тук вече сблъсъците бяха неизбежни. Поставете се на мястото на тези момчета с мотори и си представете как някакъв жиБ блъска ваш приятел и му прегазва мотора, след което дава газ да се спасява. Не ще се ядосате, ами ще побеснеете :icon_box:

 

Веднъж с приятел ходихме до едно село при негов познат. Не си спомням повода. Той беше с хонда 900рр файърблейд, а аз с моята ямаха. Карахме по една тясна камениста улица на първа на полусъединител с черники отстрани. Търсеният човек го нямаше и си тръгнахме. По едно време отсреща се зададе бял бус. Точно като се разминаваше с моя приятел с хондата кривна наляво в опит да го блъсне. Съвсем нарочно и целенасочено. Той реагира обаче и заобиколи две черники като алберто томба в гигантски слалом и от задната му гума са разхвърчаха камъни. Не мога да ви опиша какъв бесен прилив на гняв се стовари отгоре ми :icon_censored: Какъв е този, защо направи това се питах... Спря буса, после аз наближих, онзи ме видя и почна да дава върти волана обратно и дава газ към мен. Аз също го избегнах с помощта на дърветата отстрани и минах край една ограда. Оня обърна и почна да ни гони. Да, ама стигнахме асфалта. Естествено само се обърнах да запомня номера на буса и ускорих съвсем нормално до около 110 км/ч. След няколко км спряхме моторите и попитах приятеля ми какво беше това и той само вдигна рамене. После в нашия град намерихме на кого е бусът, видяхме се с човека и той обясни че ни е объркал с онзи, когото сме търсели. Имал да му връща пари и се криел. Помислил че е някой от нас и затова. Просто едвам се сдържах да не му разбия мутрата, но преди да го направя си дадох сметка, че на нас нищо ни няма и мога да забравя за станалото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, има нещо което в клипа не се вижда. Подозирам че е възможно това с джипа без да иска да го е засякъл по-рано и този нещо да му се дръвчи и от там, така както го разказвате по клипчето, но ще е интересно и разбира се, дано човека се оправи и да разкаже, какво се е случило. Все пак са в NYC много добре знае, че камери има навсякъде и няма как да му се размине, да правиш нещо толкова безразсъдно и то с дете и жена в колата, сигурно си има причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, има нещо което в клипа не се вижда. Подозирам че е възможно това с джипа без да иска да го е засякъл по-рано и този нещо да му се дръвчи и от там, така както го разказвате по клипчето, но ще е интересно и разбира се, дано човека се оправи и да разкаже, какво се е случило. Все пак са в NYC много добре знае, че камери има навсякъде и няма как да му се размине, да правиш нещо толкова безразсъдно и то с дете и жена в колата, сигурно си има причина.

 

пише го в статията

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2438620/Shocking-video-Range-Rover-crashing-bikers-surround-vehicle-annual-street-ride.html

 

човека е карал жена си и 5 месечно дете! дано поне им забрянят да се събират за напред това не са нормални хора ... ако бяха в тексас едвали щяха да са толкова нагли :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като е возел 5-месечно дете какво? Можеше да са 2, можеше да са 3 деца. Кой да знае?! Тъмни стъкла ... как да видиш през тях?! Не виждам това какво променя. Може да гази "деца" на по 20-30 години ли щом вози неговото си и то е на 5 месеца? Не мога да разбера. Ами ако това негово дете не беше на 5 месеца, ми на 15 години, би ли променило нещо това?! Аз друг заплес сред мотористите не видЕх. Те се събират един път в месеца, а колите по колко пъти на час се събират?...

В моя случай, ако бяхме двама на мотор, както съм като космонавт и тоя докато въртеше волана да гъзнисва, директно му обръщах джуките наопаки, па ако ще цяла детска градина да е отзад. Аз "работа" имам с него, не с другите пасажери.

Tasso беше прав - имало е предистория. Случайно засичане, после предизвикване, афект, страх, необмислени действия, пак страх и т.н. Може би китайският произход е изиграл някаква роля. Не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, има нещо което в клипа не се вижда. Подозирам че е възможно това с джипа без да иска да го е засякъл по-рано и този нещо да му се дръвчи и от там, така както го разказвате по клипчето, но ще е интересно и разбира се, дано човека се оправи и да разкаже, какво се е случило. Все пак са в NYC много добре знае, че камери има навсякъде и няма как да му се размине, да правиш нещо толкова безразсъдно и то с дете и жена в колата, сигурно си има причина.

По закон никой няма право да засича и спира ППС с друго ППС или МПС.......т.е. мотористите нямат право да засичат джипа и нямат право да минават пред него и да го спират ......всяко такова действие е подсъдимо дори....Друг е въпроса каква е предисторията и дали преди това не е станало обратното или нещо, което да е провокирало мотористите......всички знаем че има Мотористи и"мотористи" и то навсякъде по света,според мен това са шайка "мотористи" които с действията си правят незаконни неща .....

Дори и джипа да е засякъл някой,те нямат право на ответни действия ,па камо ли дотам да се стигне ,както се вижда в клипа......Искам да попитам къде са ченгетата? Те досега да са пратили цяла армия .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой да е виновен и за какво ?Друг е въпроса, че при толкоз мотористи е най-добре да спреш, където си, и да изчакаш. Защото обратното може да доведе до лош резултат, какъвто видяхме, се случи.

....не съм съгласен с това, те тия "мотористи" да не са богове?Закона важи за абсолютно всички и трябва да се спазва, а " мотористите" не го спазват въобще......то кой ли го спазва, но това са основни неща.......има ограничение 80 примерно ,а той се засветкал с 180......това се казва камикадзе,но по лошото в случая е че ще утрепа и някой друг или други.......и като утрепа себе си с още 3-4 човека , никой не е виновен , обаче ако се утрепа в някой само той , после този някой е виновен и търсят причините у него.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо против мотористите,в Пловдив има и братства,гледат много филми...то си е отражение на манталитета на човека,а усещане за числено превъзходство,кара много иначе комплексирани хора да се изживяват .Това със саморазправата не го препоръчвам. Невзрачно наглед човече размаза двама здравеняци,докъто се правеха на мъже,не знаеш кой е срещу теб.Аз понеже вече съм старичък да показвам стари умения,си ходя с 16 (2 по 8)приятеля с мен.Дано не се налага,само веднъж съм ги викал,е, по-лесно се преговаря http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif!Бе,шарен свят! Според мен в този случай,не може никой да раздава правосъдие,особено от позиция на някакво едностранно превъзходство,в случая-числено.Ами ако в джипа е другарят Калашников и както в нашия закон пише:,,в състояние на афект,при неизбежна самоотбрана(по смисъл цитирам),е,какво следва?Айде карай си семейството и някой те заплашва.....Признавам,че мнението ми не е напълно обективно,защото видях само как мотористът предизвика човека в джипа,другото свърши усещането за глутница,прайд,банда. Знам със сигурност,че насилието поражда насилие и краят никога не е добър. Саморазправата в правовия свят се наказва и ако това не е сценка,наказанията със сигурност ще са жестоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

...си ходя с 16 (2 по 8)приятеля с мен.Дано не се налага,само веднъж съм ги викал,е, по-лесно се преговаря!Бе,шарен свят!...

599681_517623521655950_1285537020_n.jpg
:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой крив, кой прав не знам! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gifЕдинствено се убедих за пореден път, че Хамериканците и за чеп не стават!

 

п.п ......я си представете примерно,че случката се развиваше нейде из Пернишко, кой щеше толкова бензин да хаби да гони този джип http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук всичко на място се решава. Вадят се железата и ютиите и се почват. Във Варна не веднъж съм се "наслаждавал" на такива гледки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От моя житейски опит мога да споделя следното. Често когато някой има превъзходство над друг то непременно се демонстрира. Поводът може да е абсолютно безобиден или превъзхождащият да има нужда да изрази егото си и така да се почувства по-добре. Може да предизвиква нарочно и дори да сипе обиди заради чувството за недосегаемост. Примерно физическата сила и мисълта на единия как може да смаже другия ако се стигне до там. Важи и за умствения багаж. Точно тази черта ненавиждам в хората след лъжата. Мога да погледна на човек от високо, но само когато му подавам ръка да се изправи.

Себе си не бих вкарал в неприятности заради заплахи, засичания, псувни и т.н., но с охота ще се вкарам в приключение заради приятел или член на семейството. И няма значение по-силен ли съм, по-умен ли съм, по-добър човек ли съм от другия. Просто си "умирам" да защитя по-слабия :icon_rock:

В случая действа психологията на тълпата. Тълпата е особен организъм. Тя има свойството да пречупва съвкупността от характери и да им предава нетипични форми за отделния индивид. Ако бях с тези моторист, щях да правя като 99% от тях - да стоя настрани и сигурно нямаше и да гледам. То ще се чуе дали има нужда от намеса. Но ако това китайче беше блъснало примерно някой от вас, карбона в ръкавиците от екипировката ще се превърне в бокс в неговата мутра. Все едно да излизате група приятели след кинопрожекция и някакъв тип нарочно да бутне на земята един от вас. Ще люпите семки и ще гледате ли или ще го защитите? Разбира се първо цивилизовано и ако вече не помогне, тогава по болезнения начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да се коментира нещо, за което имаш оскъдна информация. Страстите успокойте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Според мен има един основен въпрос. Защо собственикът на камерата записала клипа го е пуснал от един момент натам. Ако е имало предистория, а тя не е на клипа, то такава предистория НЯМА! Същото е, ако полицията е пуснала клипа.

От клипа се вижда само и единствено неадекватното поведение на мотористите.

При горната ситуация виновни са само мотористите криещи се зад анонимността на тълпата. Трябва да си напълно луд да караш пред 2.5 тона кола и да се въртиш като крастав на седалката, за да се обръщаш назад. Ако е имало заплахи за саморазправа, то реакцията на шофьора е напълно нормална. Още повече, когато се опитват да ти отворят вратата - недвусмислен знак за саморазправа. Ами ако водача на джипа бе излязъл с пистолет в ръка, нещо което е в САЩ се случва непрекъснато, дали щяха да посмеят да го доближат третия път?.

Добре че се е разминало само със стъкла, ламарини, адреналин и стрес!

НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВЗЕМА ПРАВОСЪДИЕТО В СВОИ РЪЦЕ!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...