Премини към съдържание

Обслужване и консумативи за Еклипс


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Първо да се похваля - тази седмица преминах от верния ми Лансер към значително по-елегантния Еклипс (който макар и старичък ме кефи от всякъде):icon_dance:

 

Предстои ми основно сервизиране, та поради тази причина се обръщам за съвет към по-опитните с този модел (4G63 1992) да ме посъветвате какви консумативи да използвам - като се почне от масла и филтри, мине се през гуми и се стигне до ..... което се сетите ;)

 

Предварително ви благодаря за съдействието:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Първо да се похваля - тази седмица преминах от верния ми Лансер към значително по-елегантния Еклипс (който макар и старичък ме кефи от всякъде):icon_dance:

 

Предстои ми основно сервизиране, та поради тази причина се обръщам за съвет към по-опитните с този модел (4G63 1992) да ме посъветвате какви консумативи да използвам - като се почне от масла и филтри, мине се през гуми и се стигне до ..... което се сетите ;)

 

Предварително ви благодаря за съдействието:)

 

 

Имате PM

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като гледам колко фенове станахме, не е ли по-добре дискусията да остане във форума, отколкото чрез РМ;)

ако някой има проблеми с тампона - намерих "алтернативно" решение в интернет и сигурно ще го публикувам скоро, макар, че все ми се ще да намеря някакво по-нормално разрешение, като заместител на закусаната гума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,

И аз искам първо да се похваля, а после да ви задам обичайните въпроси относно масла, филтри, части и т.н. Отскоро съм собственик на :mitsu-smiley: Eclipse 1996 2.0 16v 4G63. Не мога да кажа нищо друго, освен че за 100 км каране се влюбих в този автомобил.Това са ми първите впечатления и като гледам коментарите във форума не мисля , че след време ще бъда разочарован :icon_thumbup: Досега съм карал предимно немски автомобили , с които не съм имал значителни проблеми, но това чувство за динамичност, стабилност и визия на пътя не съм го срещал при никой друг автомобил както е при :mitsu-smiley:

Та така, да си дойда на въпроса, и на мен ми предстои основно сервизиране, и ще съм много благодарен , ако ми изпратите вашите съвети относно масла, филтри и т.н.

Сащо така мисля, че има лек шум от скоростната кутия, някой ми беше казал, че с една смяна на маслото този шум ще изчезне.Не съм напълно наясно какво да правя, но при вас май ще получа наи-компетентно мнение.

 

Благодаря ви

 

п.с. Форумът е страхотен :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ти трябва да е поне 10W40 или 5W40 синтетични,за марка-хубави са Мотул, Мобил и други..........трябва да е 5 литра тубата , защото картера ти събира 4,2 литра с филтъра..............Мотора ти е 4G63 двувалка и имаш два ремъка и три ролки, това са при агрен. ремък,т.е. с два агренажни ремъка е, освен това имаш и хидр. обтегач,който е хубав ода се провери добре............

В ск. кутия шум може да има от 100 неща и не е ясно дали ще изчезне при смяна на маслото..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги и аз тази седмица се сдобих с еклипс 2,0 16 v 4G63 95г, :D наложи се и за да сменя някои работи по окачването вкл и предни амортисори, сменил съм близо 15коли, но тази си ми е на сърце и всички и се кефят дори и бащицата, който е много критичен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги да ви попитам от къде мога да си намеря предни амортисьори за пъвата генерация еклипс? По каталог в магазините излизат само за еклипс след 96г. За 1G само оригинални , които са адски скъпи, казаха ми от 200 до 500лв за брой :icon_doh: !!! А за новия са по 148лв.!?! Мисля също така и да му слагам 17ки джанти, някой , който има такива нека пише има ли голяма разлика,в смисъл тормозят ли машината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви попитам от къде мога да си намеря предни амортисьори за пъвата генерация еклипс? По каталог в магазините излизат само за еклипс след 96г. За 1G само оригинални , които са адски скъпи, казаха ми от 200 до 500лв за брой :icon_doh: !!! А за новия са по 148лв.!?! Мисля също така и да му слагам 17ки джанти, някой , който има такива нека пише има ли голяма разлика,в смисъл тормозят ли машината?

Може би ще станат от Е33А(Е32А) Галант от 88 - 92 година............ако намериш такива ,вземи и ги сравни с твоите :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще станат от Е33А(Е32А) Галант от 88 - 92 година............ако намериш такива ,вземи и ги сравни с твоите :rolleyes:

 

Мерси за инфото , ще потърся .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 седмици ...
Колеги да ви попитам от къде мога да си намеря предни амортисьори за пъвата генерация еклипс? По каталог в магазините излизат само за еклипс след 96г. За 1G само оригинални , които са адски скъпи, казаха ми от 200 до 500лв за брой :icon_doh: !!! А за новия са по 148лв.!?! Мисля също така и да му слагам 17ки джанти, някой , който има такива нека пише има ли голяма разлика,в смисъл тормозят ли машината?

аз си взех 17-ки BORBET петолъчка и съм доволен.няма как да не тормозят големи валяци са.разхода си вдигна с около 1.5л.но газарията е пълна много отварят колата.взех ги за 800 кинта втора употреба

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...