Премини към съдържание

Въпрос относно фаровете на Auto режим


Препоръчано мнение

Здравейте. Имам върпос относно фаровете на Auto режим. Колата е Lancer 2008-ма година. Когато взех колата фаровете си светеха постоянно без значение дали е тъмно или не, но преди няколко седмици отидох да ми сложат аларма и явно бяха откачили акумулатора, защото всички настройки по MMCS-а бяха върнати към фабричните. И тук идва, така да кажем, проблемът - фаровете светят само когато е тъмно. Един приятел ми каза, че тази опция работи по различен начин в зависимост от страната, за която е произведен автомобилът(Ако е за страни, в които има закон за включени дневни светлини, те светят постоянно, а ако не е - светят само вечер). Въпросът ми е има ли начин да си върна тази опция да светят постоянно без да карам колата на сервиз или ще се наложи. Благодаря предварително! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че само в сервиз могат да ти върнат обратно дневните светлини, защото трябва да се барника по настройките на компютъра.

 

Можеш ли да ми кажеш как точно ти се държаха светлините преди, защото се чудя дали и аз да ходя да си го пусна това.

Когато си на контакт, но колата не е запалена светят ли? Всичко ли свети (таблото, номерата и т.н.) или само късите? Когато ключа е на OFF и запалиш светват ли или трябва да е на AUTO?

Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че само в сервиз могат да ти върнат обратно дневните светлини, защото трябва да се барника по настройките на компютъра.

 

Можеш ли да ми кажеш как точно ти се държаха светлините преди, защото се чудя дали и аз да ходя да си го пусна това.

Когато си на контакт, но колата не е запалена светят ли? Всичко ли свети (таблото, номерата и т.н.) или само късите? Когато ключа е на OFF и запалиш светват ли или трябва да е на AUTO?

Моето мнение е, че е много по-добре да светят постоянно и си струва да идиш в сервиз да ги направят по този начин. Когато са на Ауто светят къси+габарити(мисля, че светят и тези на номерата, за таблото съм сигурен, че светят) когато дадеш на контакт. Светят по този начин само на АУТО, ако е на OFF няма да светят докато не го сложиш на АУТО, но ако са настроени да светят постоянно не мисля, че ще ти се налага да го слагаш на OFF.

Също така забелязах, че когато фаровете са на АУТО цвета на display-а на MMCS не се променя, докато ако са включени ръчно цветовете стават драстично по-тъмни.

Редактирано от BlackWolf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , запали колата ,затвори вратите , включи фаровете на къси (не на ауто), гасиш колата НО НЕ ГАСИШ ФАРОВЕТЕ и когато отвориш вратата фаровете изгасват (писва за секунда и алармата за забравени фарове ).После при последващо палене фаровете се включват сами и се гасят сами когато загасиш и отвориш щофйорската врата ( с другите не съм пробвал). Светят къси светлини ,габарити ,номера , табло итн .

При Аутлендера става моя е 2009 , в Балкан стар ми го показаха това . Рових и в ММЦС но там няма настройки за тази функция , и този вариант е добър мен ме устройва .

Дано съм бил полезен , Успех !!! :rolleyes: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , запали колата ,затвори вратите , включи фаровете на къси (не на ауто), гасиш колата НО НЕ ГАСИШ ФАРОВЕТЕ и когато отвориш вратата фаровете изгасват (писва за секунда и алармата за забравени фарове ).После при последващо палене фаровете се включват сами и се гасят сами когато загасиш и отвориш щофйорската врата ( с другите не съм пробвал). Светят къси светлини ,габарити ,номера , табло итн .

При Аутлендера става моя е 2009 , в Балкан стар ми го показаха това . Рових и в ММЦС но там няма настройки за тази функция , и този вариант е добър мен ме устройва .

Дано съм бил полезен , Успех !!! :rolleyes: :mitsu-smiley:

 

Само дето при този вариант като тръгнеш да палиш колата фаровете вече светят и акумулатора ще си замине по-бързо според мен. Като се настрои DRL от компютъра предполагам ги светва чак след като мотора запали.

Също така, аз не винаги слизам като си загася колата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Ето ме и мен във форума.

Към момента в carid.com има промоция за закупуването на Spider SPYDER® - Black Halo Projector Headlights with LED DRL - Free shipping.

Пуснал съм запитване дали за България влиза в сила промоцията, или е само за USA. Тъй като преди време направих проучване колко ще ми струва доставката и тя беше около 260$ и ме отказа.

Комплекта за фабричен HID (с какъвто съм аз) е 408USD и само в този сайт намерих. Намерих и в ebay.com , но там цената беше около 600$ без shipping.

Видях на живо Лансър с такива фарове и беше уникален.

 

Все още се боря и с вътрешното си "АЗ" за инвестицията, но мисля че "дяволчето" надделява...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питах в БС за тия фарове. Казаха ми, когато ключа е на OFF или AUTO ще ми светят само късите без нищо друго. Като ако съм на AUTO и се стъмни ще светнат и останалите лампи. Процедурата струва 50лв. Колата ми е 2011г.

 

Интересното е, че в Ратола като питах преди време ми казаха, че ще свети всичко и сензора за смрачаване и AUTO режима все едно ги няма.

Също ми е много странно защо тая настройка ще се губи при откачане на акумулатора. Някак не ми се дават по 50лв всеки път. :)

 

Стигам до извода, че има разлика спрямо годината на производство и без да отида да ми ги настроят няма да разбера кое как и защо. :)

Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам, защото просто не врътне ключа на макс и не си свиркате? Притеснява ви, че ще светят всички крушки през деня ли? Ми аз вече 5г. карам така, нон стоп, без да се влияя от закони, за сега общо взето нищо изгоряло няма, освен един път крушката на стабилизиращата /копченцето което я изключва/. Да допълня, както беше казал колегата, оставяш ключа там и не го пипаш, сами си гаснат, сами се светват, и лично при мен ксенона светва, малко след като врътна ключа, тоест не товари акумулатора така.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен по този начин светват веднага, преди да съм запалил. Не съм с ксенон. И по-големия проблем ми е, че не се гасят като загася колата, а трябва да отварям врата.

Иначе си късметлия с крушките явно. На мен за по-малко от година ми изгоря заден десен стоп. И какви разправии имах заради това после не е истина, ама е друга тема. :)

Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, обикновено е сметнато, че като спреш и изгасиш колата, отваряш вратата :). Мен вече, години наред ми върши идеална работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Пуснал съм запитване дали са съвместими с фабричен HID, че не можах да намеря инфо за това. Благодаря за инфото.

Ще е по-добре през UK , че няма да плащам ДДС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , запали колата ,затвори вратите , включи фаровете на къси (не на ауто), гасиш колата НО НЕ ГАСИШ ФАРОВЕТЕ и когато отвориш вратата фаровете изгасват (писва за секунда и алармата за забравени фарове ).После при последващо палене фаровете се включват сами и се гасят сами когато загасиш и отвориш щофйорската врата ( с другите не съм пробвал). Светят къси светлини ,габарити ,номера , табло итн .

При Аутлендера става моя е 2009 , в Балкан стар ми го показаха това . Рових и в ММЦС но там няма настройки за тази функция , и този вариант е добър мен ме устройва .

Дано съм бил полезен , Успех !!! :rolleyes: :mitsu-smiley:

 

Да така е при при лансър 2008 година.Аз лично днес съм пробвал и работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм запитване дали са съвместими с фабричен HID, че не можах да намеря инфо за това. Благодаря за инфото.

Ще е по-добре през UK , че няма да плащам ДДС.

И къде пусна запитване? В БС!? Забрави за отговор! Аз ги питах,дали стават фарове от 2009 на 2008 и не знаят. Явно не могат и да питат:) А за фарове от UK питай продавача, дали са за дясно стоящ шофьор,или ляво стоящ. :)

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувай се за нещо много важно: -Надежден ли е реглажа на фаровете. Из форумите има негативни отзиви за фаровете на Depo точно в тази част. Причина? Нямам идея,какъв е проблема, но точно това ме спира да не съм ги сменил до сега. Разхода за смяна на нещо работещо с красиво, но неефективно ми се вижда неоправдан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

И къде пусна запитване? В БС!? Забрави за отговор! Аз ги питах,дали стават фарове от 2009 на 2008 и не знаят. Явно не могат и да питат:) А за фарове от UK питай продавача, дали са за дясно стоящ шофьор,или ляво стоящ. :)

 

Само за за десен волан са. :(

Съжалявам за забавения отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си смените оригиналните фарове, с някакви... де да знам :)

 

Пътувах есента към Габрово и като минавах през Севлиево видях един Lancer с такива фарове. През деня беше и пак изглеждаше уникано красиво и по никакъв начин не бих го свързал по визия на BMW , тъй като феновете на "сектата" веднага ще кажат че е крадено от тях :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...