Премини към съдържание

Да си платим дължимото


Препоръчано мнение

  • Отговори 310
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги, освен да разкрасите с тези фиданки, ефекта ще е клонящ към нула - единственият реален принос е да се пропагандират точките, които написах по-горе. Преди 10 г. така се почна с пропагандите срещу цигарите, и ето че се забраняват все повече. Много е лесно да се засадят 10 фиданки, но да се откаже човек от комфорта си в името на идеята надали някой би приел доброволно. Дори спазването на 50 км/ч е много трудно, е ако това не може да се направи, за какво говорим. Така че нека си кажем истината - не искаме да си ограничим комфорта, искаме си колите, все по-мощни, а природата някакси там ще се справи... С което за мен темата е приключена по същество, остава разбира се ентусиазма от доброто начинание...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, освен да разкрасите с тези фиданки, ефекта ще е клонящ към нула ...
:mitsu-smiley: Кой точно ефект? Няма да върнем природата в нормалното й състояние с 10 дръвчета, но това можем да направим за начало. Аз ви казвам пак - правим това, което ни е във възможностите. Не очаквам всички българи да си променят мисленето, но другия месец примера ни може да го последват и други хора и т.н... :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: По първоначална информация ако решим да засаждаме дръвчета, първо трябва да си харесаме парк, в който това да стане и тогава вече тряба да говорим с общината, на чиято територия се намира парка за да се обсъдят подробности - дали е възможно точно там, колко дръвчета, и т.н :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

aga............

 

 

Аз съм отворен и за по-добри предложения..........да възродим белия дроб на планетата не е лоша идея..........дали ще са 10 не е сигурно........1 дърво рециклира 1 тон въглероден двуокис-не лоша идея и не те карам да ходиш пеша :P :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, освен да разкрасите с тези фиданки, ефекта ще е клонящ към нула

Като не искаш да направиш нещо не виждам защо трябва да спираш другите хора да го правят. Само чрез пропаганда не става. По-добре дай личен пример. И не забравяй, че ти караш кола, защото има други хора, които не го правят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако някой се сеща за място, което е подходящо за подобно начинание, нека да пише тук. За предпочитане е да е някъде в София, а не в околностите. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето как стоят нещата:

 

Трябва да се напише официално писмо, в което да е обяснено кои сме и намерениетол. Това писмо трябва да се изпрати до Илия Симеонов, началник на НУГ към МЗГ и копие на същото до заместник кмета по екологията на Столична Община. В писмото трябва да е упоменато, че се праща копие съответно до другите получатели. Писмото трябва да се пусне не само по мейл, но и на хартиен носител, за да се заведе от деловодството. В срок от 2-3 седмици очакваме отговор. Ако не - пращаме отново. Като минем през НУГ и те одобрят инициативата, вероятно ще ни предоставят фиданки от лесничейството, които са по-евтини и от специални одобрени качествени сортове. Ако случим пък на някоя пратка дарение, може да ги получим и безплатно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де кво праим всъщност.....колко хора са навити..........колко ще дойдат....тва е въпроса.....аз задвижвам нещата за мястото(засега по и-мейл)но колко ще дойдат ......... :( :( :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де кво праим всъщност.....колко хора са навити..........колко ще дойдат....тва е въпроса.....аз задвижвам нещата за мястото(засега по и-мейл)но колко ще дойдат ......... :( :( :(

Мен ме брой 100% :D Може би не е зле да се направи все пак нещо като списък на желаещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз идвам където и да е. Това не трябва даже да го коментираме. :)

Колеги, давайте по-сериозно да направим едно добро дело.

На мен от другата събота и неделя ще ми бъде по-свободно след обядите. :icon_n_hands:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И аз ще дойда. Аз вече писах до администрацията в общината, но засега не са ми отговорили. Но през другата седмица предлагам да обмислим ново писмо и да го пратим до където трябва. Аз писах само с въпрос за повече информация към кой да се обърнем и какви са условията. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де кво праим всъщност.....колко хора са навити..........колко ще дойдат....тва е въпроса.....аз задвижвам нещата за мястото(засега по и-мейл)но колко ще дойдат ......... :( :( :(

Има ли резултат? Как ги задвижи? Ако искате аз може да ги задвижа официално и по каналния ред, както съм описал по-горе. Няма проблем, само ще помоля администраторите да ми пратят една бланка на клуба по мейла, за да мога да отпечатам запитването на нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наникъде съм......доста ме затрупаха ангажименти

Ми тогава нека един човек се заеме и да движи нещата, не е толкова много работата, поне в началния етап. Това може да съм аз, може и който иска друг. Хайде колеги, дайте да решим, защото начинанието е хубаво и нека не остане само добро намерение. Дървета се садят пролетта, не другото лято.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава нека един човек се заеме и да движи нещата, не е толкова много работата, поне в началния етап. Това може да съм аз, може и който иска друг. Хайде колеги, дайте да решим, защото начинанието е хубаво и нека не остане само добро намерение. Дървета се садят пролетта, не другото лято.

:mitsu-smiley: Наистина, дайте да не оставяме нещата за догодина. Ако fido е зает и ако имаш възможност, задвижи нещата, защото времето си тече. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой неща не са ми много ясни, ако може някой да разясни:

1. Ние сами си намираме място, след което се свързваме със съответната община

или

2. Като пратим запитване до НУГ и еколога на Столична Община, от общината ни избират терен, който е подходящ!

Второто ми се струва по-разумно!

Относно документите, мисля че трябва да пишем с какви ресурси ще участваме- колко души сме, колко фиданки искаме да засадим, колко средства ще ни струва това. Ще търсем ли спонсор или сами ще наберем средствата?

От някъде ще трябва да ни назвачат експерт, който да следи дейността.

Лошото е, че нямаме много време, фиданки наистина се садят пролетта и есента. Има обаче и вариант да се вземат такива с вече развита коренова система, които мисля, че могат да се засаждат по всяко време, но са по-скъпи!

Аз съм готов да участвам в инициативата, само ни трябва някой който е малко по-навътре с нещата, един вид координатор на проекта. Ако такъв ще ни дадат от НУГ или общината, най-добре да пращаме документите с да видим какво ще стане! Аз лечно нямам опит с изготвянето на такива неща, но може да измислим нещо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой неща не са ми много ясни, ако може някой да разясни:

1. Ние сами си намираме място, след което се свързваме със съответната община

или

2. Като пратим запитване до НУГ и еколога на Столична Община, от общината ни избират терен, който е подходящ!

Второто ми се струва по-разумно!

Относно документите, мисля че трябва да пишем с какви ресурси ще участваме- колко души сме, колко фиданки искаме да засадим, колко средства ще ни струва това. Ще търсем ли спонсор или сами ще наберем средствата?

От някъде ще трябва да ни назвачат експерт, който да следи дейността.

Лошото е, че нямаме много време, фиданки наистина се садят пролетта и есента. Има обаче и вариант да се вземат такива с вече развита коренова система, които мисля, че могат да се засаждат по всяко време, но са по-скъпи!

Аз съм готов да участвам в инициативата, само ни трябва някой който е малко по-навътре с нещата, един вид координатор на проекта. Ако такъв ще ни дадат от НУГ или общината, най-добре да пращаме документите с да видим какво ще стане! Аз лечно нямам опит с изготвянето на такива неща, но може да измислим нещо!

 

Мислех, че съм описал нещата достатъчно точно. Общината най-вероятно няма да ни отпусне земя, защото такава няма или защото до няколко месеца ще изникне блок на нея. А може и защото не им даваме пари под масата. Тогава НУГ ще трябва да ни намери земя, само че тя не трябва да бъде селскостопанска, а от горския масив или определена за залесяване. Надеждата ни е да е някъде в близост до София, откъдето май са и повечето ентусиасти.

Средствата ще си наберем сами, все пак 1 фиданка на човек не е кой знае колко пари.

Няма да ни назначат експерт. Трябва сами да изминем трънливия път на бюрокрацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи тъй като всеки е ангажиран малко или много ще предложа следното било то правилно или грешно. Толкова нередни неща се случват в тая държава че ако просто купим фиданки и ги засеем някаде кадето решим дори без удобрението на еди кой си вярвате ли че някой от общината ще отиде да ги изкорени? Ако ще е за цялата пропаганда и да пишат някаде за нас .. ОК :rolleyes:

Но пък ако някой си мисли че удобрението от общината за дадено място значи че там няма да го изсекат и застроят в близките години много се лъжем. Точната сума и точния човек и заминават дръвчетата. Така че ние си направим доброто дело както си решим без някой да ни казва, пък от там нататък късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Виждам, че по темата не е писано отодавна, дано да не се е изпарил ентусиазма ви!

 

Подкрепям идеята и веднага излзиам с предложение за място - крайно нуждаещо се от залесяване, където можем да осъществим нашата идея!

 

Искам да кажа, че никога не съм се занимавал с подобни неща и не мога да се заема с организацията или пътя, който трябва да се извърви, но ако няма друг ще се заема въпреки всичко!

 

Предложението ми за място е около София!

 

Говоря за местност край Железница след с. Железница по пътя към Самоков, скоро имаше пожар който споменаха и по телевизионните медии... горели са иглолистни гори...

 

Който е минавал по този път е виждал как се белеят брезовите горички покрай пътя...

 

Ако искате мога да направя снимки и да ви покажа кое е мястото което съм избрал - и вие преценете дали е добро и дали не!

 

 

 

Браво за идеята и за инициатора! Разбира се, че трябва делото да получи медийност, дори да не се споменава името на фен-клуба, а да се покаже делото на група хора с Европейско мислене!

 

:rulez:

 

 

 

 

И още нещо... за да извървим законния ред, за да ни позволят да направим това добро дело може да стане отново пролет... за това ако сте съгласен определяме идната събота и неделя за такова мероприятие и действаме...

 

Просто има ли инициатива, не трябва да се разводнява и да се търси причина да се усложнява... 2-3 телелфона взимаме най-важната информация и действаме...

 

Та хората незаконни хотели построиха тук-там и сетне ги узакониха, та нас за няколко дървета ли ще ни спрат...

 

Давайте да действаме и стига помотване!

 

Аз съм готов идната събота и неделя (21-22.04.2007) с борче, лопата,чувал обогатена смес и четири 10-литрови туби вода в багажника на колата ми да се кача, където ви предлагам и да действам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Говоря за местност край Железница след с. Железница по пътя към Самоков, скоро имаше пожар който споменаха и по телевизионните медии... горели са иглолистни гори...

 

Познавам мястото много добре. И според мен е подходящо. По този път горите горяха 3 пъти за последните 4 седмици. Не ми се мисли какво ще стане като дойде лятото и е сухо. Тия хора :icon_censored:

И от мен има лопата и каквото още трябва.

Все пак ми се искаше да мине и по процедурата, но явно никой не го е еня за такива начинания. Или просто никой от нас не е опитал реално? Fido, стигна ли до някъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз подкрепям мястото на DANI MG.......обаче там вероятно е община самоков............тоест аз действах за западения парк в софия.........принципно е трудно да залесиш междублоково пространство :D ......но ще звъна утре да питам и за там

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз подкрепям мястото на DANI MG.......обаче там вероятно е община самоков............тоест аз действах за западения парк в софия.........принципно е трудно да залесиш междублоково пространство :D ......но ще звъна утре да питам и за там

Не, София си е, Самоков почва от Яремското Ханче, т.е. 8 км по-нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хайде повече хора да отидеме. Само кажете от къде да вземем дръвчета.

Може ли да отидем ранния следобяд, защото имам ангажимент сутринта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...