Премини към съдържание

Да си платим дължимото


Препоръчано мнение

Да, кажете от къде да вземем дръвчета, някой знае ли?

 

Днес проучих въпроса с лопатите и обогатената смес цените са следните:

 

-лопата: 6лв.

 

-обогатена смес 10л. : 1,5 - 2лв.

 

За часа на срещата съм съгласен когато кажете, може да бъде и ранния следобед на събота или неделя (21-22. 04 2007г.)

 

Вече имам 5 бутилки от 10л. и ще ги взема всички пълни с вода!

 

Ще рповеря от къде може да се купи иглолистно дърво и ще кажа ако стигна до резултат!

 

 

 

 

Колеги, ако за другата седмица сте сериозни, може би е добре да качим темата да се вижда от всички и да сложим в календара като предстоящо събитие дата, час и място!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 310
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има дръвчета в разсадника на бул. България. Мисля, че там цените са реални. В градинския център на площадчето на Драгалевци едно дръвче стига до няколкостотин лева, което е абсолютно неоправдано. Между другото може би е по-добре дръвчетата да са широколистни, някой спомена брезички. На Витоша има доста брезови бори и са по-красиви от боровете, които така или иначе са по-жизнени и растат навсякъде.

Няма нужда да носите вода от София, а само туби. В началото на Железница, точно преди спускането има голяма отбивка и чешма. Може там да е срещата.

 

Между другото, следващата седмица не се ли отработва нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не забравяйте, че събота е работен ден и е по-добре в неделя да го направим. Но откъде ще намерим дръвчета и инструменти за всички? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе се ще намерим 2-3 лопати....пък ще се редуваме.....трябва да оточним и кви дръвчета ще вземем......ако ще очертаваме :mitsu-smiley: най-добре ще е с борчета но пък иначе не ми допадат........аз във събота съм свободен но без кола та ако някои има 1 местенце да свирка(ще му нося лопатата за благодарност)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....аз във събота съм свободен но без кола та ако някои има 1 местенце да свирка(ще му нося лопатата за благодарност)
:mitsu-smiley: Няма проблеми, аз ще те взема :good: . Но в събота не мога - работен ден е. По-добре да е неделя, за да може повече хора да дойдат. Някой да каже откъде можем да вземем фиданки! Някоя кирка също може да е от полза. Не можем да тръгнем без инструменти. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Бях много ентусиазиран да участвам и аз, но в неделя се оказах на сватба и няма да мога.

Моята годеница Тони обаче е навита и ще дойде. Тя учи екология и мисля, че ще е от полза и откъм организацията. Ще кажа само, че този уикенд бяхме на практика по лесовъдство на Юндола.

Досега говорих с нея и стигнахме до следния извод:

Най-добре ще е да се отиде на място и да проучим малко нещата:

1. С какво е било залесявано преди това с цел да се види с какво ще е най-добре да се залеси в бъдеще. В крайна сметка няма да е добре да го залесим с бяла бреза, която няма да се хване и ще издъхне за няколко месеца.

2. Да се види колко е голям района, да видим колко фиданки да вземем. Това ще зависи и от това колко човека ще участваме.

3. Ако мястото попада в природен парк "Витоша" Тони познава директора на парка Тома Белев и можем да се свържем с него.

 

Аз лично поемам ангажимента да отидем с Тони да проучим мястото, само ми трябва малко повече информация къде точно се намира или някой ако иска да дойде с нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой знае по-точно къде е мястото моля да проучи нещата ТУК и да каже дали мястото спада към Природен Парк "Витоша".

Мисля, че можем да се свържем с управата на парка и да ги питаме дали може да направим това мероприятие или евентуално да покажем, че имаме намерение на направим нещо за парка и те да ни упътят какво е най-належащо.

Все пак в природните паркове действат други правила и е важно според хората от парка да кажат какво е добре да се направи.

 

P.S. Имало е проблем с линка, сега трябва да е ОК!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой знае по-точно къде е мястото моля да проучи нещата ТУК и да каже дали мястото спада към Природен Парк "Витоша".....
:mitsu-smiley: Аз не мога да отворя линка??? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И аз ще дойда. Аз вече писах до администрацията в общината, но засега не са ми отговорили. Но през другата седмица предлагам да обмислим ново писмо и да го пратим до където трябва. Аз писах само с въпрос за повече информация към кой да се обърнем и какви са условията. :mitsu-smiley:

 

Имаш ли входящ номер?

Ако все още нямаш отговор, драсни ми едно ЛС за да не занимаваме хората във форума. :drinks:

Познавам лично Мария Бояджийска, зам. кмет по екологията в столична община. С мъжа й бяхме съсътуденти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли входящ номер?

Ако все още нямаш отговор, драсни ми едно ЛС за да не занимаваме хората във форума. :drinks:

Познавам лично Мария Бояджийска, зам. кмет по екологията в столична община. С мъжа й бяхме съсътуденти.

:mitsu-smiley: Нямам входящ номер. Не знам и как да го получа. Писах до тук:

 

Общинска администрация Направление "ЗЕЛЕНА СИСТЕМА, ЕКОЛОГИЯ И ЗЕМЕПОЛЗВАНЕ"

ДИРЕКЦИЯ "ЗЕЛЕНА СИСТЕМА

Адрес: ул. "П. Каравелов" 5

Директор: инж. Симеон Димчев, тел. 952 28 64, факс 952 2978, email:so_green@netplus.com

Функции:

Предмет на дейност на дирекция "Зелена система" е управление, стопанисване и инвестиционен контрол на зелената система на София, която представлява всички зелени площи за широко обществено ползване и за публична общинска собственост. Дирекцията съгласува всички инвестиционни проекти в частта им, засягаща зелената система, издава становища, експертизи, разрешения и откази за дейности, отнасящи се до зелената система и дълготрайната и храстова растителност на територията на Столична община. Издава разрешения за отсичане на дървета.

 

___________________________________________

 

Не знаех към кои други да се обърна. Но сега вече мисля, че е късно. golev ще се обади и ще говори с дирекора на парк Витоша и мисля, че така ще стане най-бързо. Но не пречи направо да говориш с тази жена, която познаваш. Направо й се обади и да видим какви варианти имаме за неделя. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с природен парк Витоша и те ми казаха, че трябва да се види на картата дали е към тях района, който е горял! Така, че трябва да стигна до техния офис.

 

Имало и някаква програма за залесяване, може да се включим и към нея в определен от тях район, просто искам да се срещна с тях, за да ми стане по-ясно.

 

Ще се опитам днес ако мога да ида и ще пиша!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с природен парк Витоша и те ми казаха, че трябва да се види на картата дали е към тях района, който е горял! Така, че трябва да стигна до техния офис.

 

Имало и някаква програма за залесяване, може да се включим и към нея в определен от тях район, просто искам да се срещна с тях, за да ми стане по-ясно.

 

Ще се опитам днес ако мога да ида и ще пиша!

 

Добре Дани,

Ако не успееш днес аз мога да мина утре. За тогава може и заедно ако искашда се организираме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Браво Дани! :clapping2:

Аз мисля в такъв случай да бъде следващата събота или неделя, за да могат да дойдат повечко хора, и да имаме време да се организираме. Какво мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се връщам от среща с хората от дирекцията на природен парк Витоша срещнах се и със самия господин Белев. Всички харесаха идеята ни и застанаха зад нас, като ни предоставиха карта уточнихме място и вида на дървото и ми дадоха телефона на разсадник, от който да закупим фиданки. Мястото на което се спряхме е близо до изгорялото, за което споменах и по техен съвет не е добре там да садим сега, понеже след пожар предстои разчистване и последващо залесяване, т.е. следва се една последователност, която ние ще изпреварим с нашата инициатива ако действаме в неделя, за това мястото на което ще посадим нашите фиданки е в близост до това и ще ви го покажа като се видим в неделя. дурветата, които ни посъветваха да посадим са липи, понеже искали да наблегнат на малко широколистна дървесина и ни препоръчаха липа, която много добре ще се впише в ландшафта. Цената на една липа е около 12лв. (може и бреза, но цената е около 50лв. и не е толкова посилно за всеки).

 

Обясниха ми каква дупка е необходима (общо взето се съобразява от кореновата система на дървото) и през колко метра да се садят дръвчетата (през около 3-4м).

 

 

В момента се опитвам да се свържа с разсадника да видя имат ли липите за които говорихме.

Това е за сега.

 

Трябва да уточним бройката липи, защото ме питаха и да се разберем кога да ги вземем, т.е. дали разсадника работи в неделя! - не работи в неделя а само в събота до 16ч..

 

Като уточня и този въпрос ще пиша!

 

Още нещо, като разбраха, че деня е 22.04. ахнаха щото това бил денят на планетата (земята) и точно пасвал с такава инициатива! :D

А другата събота и неделя се падат 4-те почивни дни, заради кото ще работим тази събота... и предполагам всеки ще тръгне на някъде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

 

Предлагам Дани за почетен член по отношение на екологията:) :first:

Ще му сложим и газова уредба ако трябва (това в кръга на шегата)

Що се отнася до участието, ние сме двама, макар че аз ще пропусна самото залесяване!

Мисля, че всеки участник може да спонсорира по една дърво- 12 лв ми се струва добре.

Разбира се, ако желае може да спонсорира и повече.

Между всички участници може да се разделят останалите разходи.

Имаме няколко дена да уточним колко ще сме, може всеки който желае да участва да потвърди в темата и да направим списък.

Някакви други идеи по организацията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush: Благодаря, но на мен ми стига, че съм член на този клуб с такива членове! :D

 

Колеги мога в събота да закупя необходимото количество фиданки според уточнената бройка до петък (даже мога да ги резервирам по-рано ако успеем да се организираме) и да престоят в колата ми за 1 денонощие, нищо няма да им стане, ще съм с комбито, за да мога да ги побера и да има място и за вода, лопати и колове, ако се наложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, и аз говорих със зам. кмета по екологията на СО Мария Бояджийска. Предложението й се стори невероятно. Поиска да направим някаква среща между членове на клуба и предствители на общината. Няма проблем да ни кажат места на територията на Столична община. Имало много такива, които са предвидени за залесяване, само че никой не се е засилил да го прави, освен членовете на :mitsu-smiley: клуб :first:

Помоли да пуснем една писмена зявка за намеренията ни и те ще ни кажат кои места са подходящи. Разбрахме се за другата седмица - понеделник, вторник да се видим, но така като гледам идеята ще се реализира и по рано затова не знам дали не направих грешка като говорих, т.е да не олекваме. Първо искаме, а после нищо да не правим. :icon_hmm: Съжалявам че така се получи, но когато говорих още не бяха пуснати последните постове и не знаех че така ще се развият нещата за Железница. :icon_crying:

Казвайте как да действаме. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега spp, не знаех, че толкова сериозно ще подходиш към тази инициатива, а не мен ми се стори доста добра и подех нещата в мои ръце... аз по принцип като реагирам, реагирам много бързо (по някога даже прибързано), но просто сърце не трае! Трябва да има яснота! :D

 

Не олекваме и ще ти кажа защо, защото ние ще направим това което сме решили, кажи на госпожа Бояджийска, че сме решили да направим залесяване и и кажи района на който сме се спряли, на мен лично ми се иска да е в гората, за да запазим от външни хулигански прояви направеното от нас, поне знаем (всички, които ходят по планините), че там много рядко се срещат лоши хора! Може и да е на друго място, което те посочат, стига да ни допадне. Специално мястото на което съм се спрял е красиво освен, че и подходящо! (Ако tmintov дойде ще има и "шубе", само шофьор трябва да си вземе :D )

 

Аз смятам, че тази инициатива може да стане традиция и всяка година един или два пъти годишно да правим такова нещо! Аз лично ще се чувствам много добре и ще го правя за собствено удоволствие и удовлетворение! :)

 

Чакам и колегите да кажат какво мислят, но аз се подготвям за неделя!

 

instrukcii_za_sadene_na_dyrvo.doc

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не сме олекнали, добре си говорил с нея. Дани е много прав - това можем да си го направим традиция. Поне 2-3 пъти в годината можем да се организираме. Изисква се само един свободен ден и почти нищожни средства. Тази задължително неделя трябва да направим това, което сме намислили и са уредили Дани и Иван. Ако всеки купи и засади по едно дръвче, мисля че ще е напълно достатъчно. Дори и 5 човека да се съберат само. Аз ще дойда, бройте ме със сигурност. Пари за фиданки мога да дам предварително или в неделя сутрин. Предпочитам да ги съберем предварително, за не се окаже че Дани е купил заявените дръвчета, а пък не са дошли всички. Въпреки че тези "липси" можем да си ги поделим присъстващите. Следващото залесяване ще го направим където spp уреди. А откъде мога да си купя лопата? С две думи - Железница - на 22.04.2007г. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знаех, че толкова сериозно ще подходиш към тази инициатива, а не мен ми се стори доста добра и подех нещата в мои ръце... аз по принцип като реагирам, реагирам много бързо (по някога даже прибързано), но просто сърце не трае! Трябва да има яснота!

Ами то и моя проблем е такъв че като ми хареса някаква идея и аз се пускам да помогна с каквото мога. Може би трябваше първо да го обсъдя с вас. :sorry: Няма проблем за това че съм говорил с нея. Не искам да трупам точки пред никого, просто заложих на втори вариант, ако нещо не се получи с "Витоша". Нашето не се губи :good: Все си мисля че подобни инициативи са адмирирани от всички страни, а това че щели сме да се забавим с една-две седмици няма да е толкова фатално (така ми се струва), важното е че има желание.

 

:mitsu-smiley: С две думи - Железница - на 22.04.2007г. :mitsu-smiley:

 

Аз не съм ходил нататък и не ми е ясно къде точно трябва да дойда, може ли малко пояснение :help:

Аз ще дойда с жена ми и дъщеричката ми (тя е само на 1 годинка) и това ще й е първата природозащтна акция. Дано само времето е хубаво :worthy: :worthy: :worthy:

Дайте някакъв час и място на среща. Тръгваме група от София или се чакаме някъде? Как се разбираме? Всеки ли носи дръвче или на място плащаме закупените дръвчета. Честно казано ми се струва че ще е по-добре ако всички дръвчета са от едно място, за да не се получи нещо от типа "Нямаше липичка затова взех топола" или, "Аз намерих ей тази череша". Готов съм да преведа някаква сума по банковата сметка, само кажете каква да бъде. Не ме разбирайте погрешно. Не искам да изглежда сякаш бягам от отговорност, и че искам някой да свърши работа, която и аз мога да свърша, но работата ми е свързана с пътуване по страната и не знам кога ще съм в София.

За лопата - ще купя. Туби ще намеря. Друго трябва ли да се взема?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам, но наистина напоследък много ме натисна работата и дори не мога да следя темите...но golev ме информира :) За всяка събота и недяля съм налице, както и за финансово участие разбира се! С удоволствие и напълно убедено :) !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предлагам да направим сборен пункт в центъра на Симеоново там където свършва изкачването на Симеоново в 10ч. или в центъра на Бистрица в 10ч. на едно от двете места. Нека, на който където му е удобно там да чака аз така или иначе ще мина през двете места, за да тръгнем към Железница. Нека часа, който съм дал да е максимално късен, понеже имаме около 3ч. занимания с дръвчетата. Нека всеки, който няма представа какво му е необходимо за залесяването да свали файла от по-горното ми мнение и да се ориентира от там.

 

На бързо ще преговоря: права лопата, обувки (ще е кално като разкопаем), ръкавици, туби за вода, чук, колове, към които да привържем засадените дръвчета и самите дръвчета, обогатена смес

 

Аз мога да се ангажирам с закупуването на дърветата, само ви моля да уточните бройка до петък вечер, аз ще ги резервирам и в събота ще ги купя, мога да взема и няколко чувала пръс, необходима за първоначално слагане върху корените на дръвчетата. Допълнително ще разпитам необходимо ли е друго нещо и ако трябва ще го купя, после на място ще се оправим с парите срещу документа, който ще получа.

 

Това е за сега ако се сетя за друго ще пиша! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз предлагам да се съберем направо в центъра на Бистрица, защото ни е точно на пътя за Железница. Нека това да стане между 09:30 и 10:00! Предполагам че може да доведем познати, които желаят да се включат? Дани, можеш ли пак да отвориш един списък (както с тениските) и да попълваме желаещите? Тази обогатена смес, която ще ни трябва различна ли е от тази, която се продава по цветарските магазини? В разсадника откъдето ще вземем дръвчетата може ли да се купят и колове?

Значи аз засега ще дойда сам, но до петък може да намеря още някой желаещ. Ако някой има нужда от превоз съм насреща. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз в 10.00ч. няма да мога да дойда. След 13.00 съм свободен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...