Премини към съдържание

Да си платим дължимото


Препоръчано мнение

Аз в 10.00ч. няма да мога да дойда. След 13.00 съм свободен.
:mitsu-smiley: Ние ще сме там! Няма да бързаме да се прибираме. Особено пък ако времето е хубаво. Някой може ли да посочи на картата къде точно ще засаждаме? Ако някой закъснее и не знае къде сме може да ми се обади на 0898 612 921 (Боян) и аз мога да го посрещна. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 310
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Какво ще кажете да направим табелка "Горичката на Мицубиши Фенклуб" (или нещо подобно) и да я забием на едно колче.

Най-лесният вариант, за който се сещам е да се разпечата един лист и да се ламинира.

Може да сложим емблемата на Мицубиши, стартова дата на проекта и т.н., да го оформим оттук оттам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете да направим табелка "Горичката на Мицубиши Фенклуб" (или нещо подобно) и да я забием на едно колче.

Най-лесният вариант, за който се сещам е да се разпечата един лист и да се ламинира.

Може да сложим емблемата на Мицубиши, стартова дата на проекта и т.н., да го оформим оттук оттам.

 

 

Аз имам цветен лазерен принтер в офиса и мога да го отпечатя и съответно да го ламинитам.

 

Само някой да се справи с дизайна и да ми изпрати готовия файл

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз предлагам да се съберем направо в центъра на Бистрица, защото ни е точно на пътя за Железница.

Колеги, горния път София-Самоков е един единствен без нито 1 отбивка. Ако искате среща на Бистрица, хубаво. Но не е ли по-добре да сложим 1 среща на чешмата на Железница. Така ще можем да налеем вода, освен това там има доста място и почти няма движение, докато в Бистрица е голямо меле, на центъра има и пазарче, спират автобуси и т.н.

 

Не е ли добре да се преведат пари по сметката на човека, който ще купи дръвчетата, за да не стане някое недоразумение. 1-2 лопати и кирка са напълно достатъчни. Дупка за дърво се копае бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Не е ли добре да се преведат пари по сметката на човека, който ще купи дръвчетата, за да не стане някое недоразумение.

 

И аз предложих това. Превеждаме парите и колегата е с развързани ръце. Така ще е по-сигурно че парите ще отидат по предназначение. Я си предстваете че завали дъжд или на някой в последния момент не му се ходи какво ще се получи? колегата накупил 20 дръвчета, торфена смес и ... няма никой. :icon_hmm: Хора сме всичко се случва. Ако аз няма да мога да дойда поне няма да чувствам угризения, че съм излъгал някой. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз мисля как да спестя вашето време, нерви, пари да не ви разкарвам по банки да попълвате платежни, да се чудите къде да паркирате и да ви взимат такси за превод били те и 2лв... пък после да ходя да ги тегля аз и т.н....

 

Не ми е проблем да закупя дръвчета и смес, също и колчета ако има, така че щом съм предложил, не се тревожете не ме натоварвате по никакъв начин, правили сме го и друг път.

 

Ако искате част от вас на центъра на Бистрица друга част на центъра на Симеоново трета част на чешмата преди Железница, аз предлягам тези места,защото ще мина оттам и мога да ви взема, не ми е проблем, само имам молба да сте точни в уречения час!

 

Боян е оставил телефон ако има нещо чувайте се с него!

 

Значи сбирка от 9:00ч. до 10:00ч. в центъра на Бистрица минаваме след 10-15 мин през чешмата на Железница и отиваме на мястото.

 

Имайте пред вид, че е ориентировъчно мястото което виждате на картата, има страхотен изглед в края на пътя, който виждате вляво от маркираното място, но може и в обхвата на кръга да е, като се видим ще ви обясня имам карта на парк Витоша в мен малко по-добър мащаб от този.

 

 

В разсадника колове не продават, има обогатена смес 30л. е 7лв. ще взема необходимото количество за броя дръвчета, които ще засадим.

 

Ние трябва да си осигурим колчета, хайде някой да даде идея!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз ще дойда чак към 13.30 на чешмата на Железница. Ако ме чакате си заявявам едно дърво. Ако ли не - следващият път.

Въпроса ми е дали ще сте там до този час?

Качил съм темата в календара и на първа страница на сайта ни. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

смятам да взема двете хладилни чанти с разхладителни напитки, така че мисля, че ще се заседим... :icon_blush: имам и телефона на човек от парк Витоша, ако горския се появи и потърси сметка какво правим, така че въпроса и с него е уреден. :D

 

Аз ще дойда чак към 13.30 на чешмата на Железница. Ако ме чакате си заявявам едно дърво. Ако ли не - следващият път.

Въпроса ми е дали ще сте там до този час?

Качил съм темата в календара и на първа страница на сайта ни. :)

 

Разбира се, че ще те вземем може ли да мине такова мероприятие без теб! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Списък на желаещите за дръвчета, цена около 12лв броя + необходимо количество почвена смес (ще се уточни допълнително)

 

 

 

----име------------|-----бр. дръвчета----|

 

BAlexandrov------|-------------1------------|

DANI MG-----------|-------------1------------|

jolly roger---------|-------------1------------|

spp-----------------|-------------1------------|

golev---------------|-------------1------------|

tmintov------------|--------------1-----------|

pilcho--------------|--------------1-----------|

Big Boss----------|--------------1-----------|

armada------------|--------------1-----------|

fido-----------------|--------------2-----------|

jamano-------------|--------------1-----------|

DJ Tymbi ----------|--------------1-----------|

Моля ако съм сбъркал нещо да го оправи админа и да допълни още желаещи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ние трябва да си осигурим колчета, хайде някой да даде идея!

 

Утре съм Ловеч, ако се върна в нормално време ще мина по околовръстното и ще проверя при тези които продават дървен материал (каква ирония - ще купуваме от тези, които може би ще изсекат дръвчетата, които ще засадим, за да могат да продават колчета за засаждане на дръвчета :icon_box: ) Само кажете какви да са колчетата. Аз преди време купувах от "Топливо" летви 2х2 см, които смятам че ще са подходящи. Долу горе колко високи ще са дръвчетата които ще засаждаме и колко колчета (съответно с каква дължина) ще трябва да се вземат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бройте ме и мене с две дръвчета......верно 2-3 лопати стигат ма да се разберем кой ще вземе да не разчита всеки на другия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дръвчетата ще са около 1,5 м така че няма да са много високи

 

2м колче ще стигне и трябва да в около 4/4см поне!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Списък на желаещите за дръвчета, цена около 12лв броя + необходимо количество почвена смес (ще се

Брой ме и мен. Ако искаш пусни ми сметка на лична, няма да ми е неудобно да ти преведа пари. SPP е прав. Хора сме, всичко се случва, да не остане после камък в моята градина.

 

Имам и един въпрос - Ярлово ли е мястото? Останах с впечатление, че е до Железница. Ярлово е вече Самоковска община. Не че е проблем, само да уточня. И да спомена, че и на Ярема има чешма :D , което е още по-близо до Ярлово, но нека не променяме още веднъж срещата.

От мен имате един бел, нормална лопата, туба с вода и търнокоп. Колко лопати стават до тук? Ако са достатъчно не е необходимо да се купуват ненужни бройки. Може и едно куче да ви пласирам, ако искате :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Внасям необходимите корекции в списъка. Само някой да не се отметне от думата си и да не дойде!

Дани как искаш да ти се приведат парите? Имам и още един въпрос - как ще е времето в неделя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам и още един въпрос - как ще е времето в неделя?

 

http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...IA&metric=1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз купих днес 1бр. права лопата (бел, казма и т.н :D ) и съм я заредил в багажника. Имам една туба, ще се постарая за още 1-2 да взема. Дани, аз мога да мина и да ти оставя парите за дръвчетата и обогатената смес лично, в четвъртък или петък вечерите. В събота съм до 15:30 на работа и след това мога да дойда да ти помогна за дръвчетата (и без това работя почти на бул. България). Гледах в бриколаж и едни бамбукови колчета по около метър и половина. Изглеждаха доста здрави, но не знам дали ще станат и как ще ги забием. Струваха по 2лв. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брой ме и мен. Ако искаш пусни ми сметка на лична, няма да ми е неудобно да ти преведа пари. SPP е прав.

Имам и един въпрос - Ярлово ли е мястото?

 

Да, до Ярлово е мястото в парк Витоша е все още! Общинат аможе да Самоков наистина, но ме увериха, че е хубаво, за това се доверих.

 

Моля ви не се притеснявайте, дори да остане дръвче ще го засадим и ще си поделим по лев-два, няма проблем! :good: Благодаря все пак! А кучето го взимайте и те обичат да копаят дупки! :D

 

 

 

...Дани как искаш да ти се приведат парите?

 

Ще се оправим на място, не се безпокой! :good:

 

 

 

:mitsu-smiley: ... Дани, аз мога да мина и да ти оставя парите за дръвчетата и обогатената смес лично, в четвъртък или петък вечерите. В събота съм до 15:30 на работа и след това мога да дойда да ти помогна за дръвчетата (и без това работя почти на бул. България). Гледах в бриколаж и едни бамбукови колчета по около метър и половина. Изглеждаха доста здрави, но не знам дали ще станат и как ще ги забием. Струваха по 2лв. :mitsu-smiley:

 

 

 

Може да се чуем по телефона и да се разберем нещо за дръвчетата, днес ако мога ще мина да видя какви са и колко са големи, цената на бамбуковите колчета е приемлива, за мен, а дали ще свършат работа?

 

За забиването ще взема чук - записал съм си го!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Намерих колчета за фиданките :) . На околовръстното (spp подхвърли тази идея) продават правоъгълни колчета (3х4 см) дълги 2 метра. Идеални са, трябва само да ги заострим с тесла или брадва от единия край. Продават ги в снопове по 9бр, като цената е 9лв. на сноп (по 1 лев на колче). В събота работят до 17:00 и дотогава се надявам да знаеме колко точно ще ни трябват. Обаче са дълги и не знам в какво можем да ги натоварим? Дани, при дръвчетата ще има ли място? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

увериха ме, че е хубаво, за това се доверих.

Не са те подвели. Селото е смотано, но природата е страхотна. Тази част на Витоша на мен лично много повече ми харесва от тази, която гледа към София.

Само като купуваш дръвчета е важно да се увериш, че са подходящи за надморска височина над 1100 метра, защото това е надморската височина там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дръвчетата ми ги препоръчаха от Дирекцията на природен парк Витоша и понеже е в техен район мисля, че са наясно за това, но аз все пак проверих и прочетох, че:

 

Липата се дели на едролистна и дребнолистна и двете се срещат до 1500м н.в. :good:

 

 

 

Сега се връщам от разсадника, капарирах 12 дръвчета с уговорка да се увеличат до събота. Също така ще вземем и обогатена смес оттам! 1 чувал е достатъчен за около 3 дръвчета. Колове вече имаме.

 

Дръвчетата са високи около 2м. видях ги и ще мога да ги прибера в колата, ще има място и за коловете ако са двуметрови, така че Бояне можем да се видим и да прехвърлим багажа при мен.

 

За сега е това! :D

 

 

Милсете с какво да напълня хладилните чанти, няма празни да ги качвам я!

 

Освен лед, бира и безалкохолно друго нещо? :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са те подвели. Селото е смотано, но природата е страхотна. Тази част на Витоша на мен лично много повече ми харесва от тази, която гледа към София.

Само като купуваш дръвчета е важно да се увериш, че са подходящи за надморска височина над 1100 метра, защото това е надморската височина там.

 

Е нали хората от Природния парк са казали да вземем такива фиданки. Ако те не знаят кои са подходящи, кой ще знае:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...