Премини към съдържание

Малко информация за Galant 2.0


Препоръчано мнение

Здравейте приятели нов съм в форума и мисля да си купувам нова кола. :)

Спрях се на 2 марки Honda или Mitsubishi

Honda Accord 1.8 - 136 кс - 2000г. климатроник цена 4400 лева. Газов инжекцион - нов внос - дребни забележки по боята!

Mitsubishi Galant 2.0i - 136 кс - 1998г. Климатроник - цена 3500 лева нов внос в перфектно състояние лети джанти CD нови гуми и тн...

Та въпросите ми са няколко 1 во Кое от 2 те е по здраво :D до колкото четох из намерени теми в гугъл всички препоръчват Galant 2.0...

2 ако взема Галант как стои въпроса с газта ? На тия цени на бензина и 11-12 градско няма да издържа и ще искам на 1 вия месец след закупуването да му сложа Газов инжекцион, ще имам ли някакви проблеми с колата ако сложа газ ?

3 Не съм карал още Галант и не знам как вози - Акорда има много добра возия, добре изолиран от шумеве - почти не се чува, че работи ! Та Галант-а как е от към возия от към шума от двигателя и също не на последно място как е вътре в купето, в смисъл детайлите по таблото и вратите, бързо ли се раздрънкват на тия нашите пътища ?

Тоя галант е малко по старичък от Акорда но много радва и е много запазен няма газ като Акорда които съм харесал но и цената е с 1000 лв на доло което е голям + разполагам с пари колкото за Галант-а и не ми се теглят по принцип заеми да взимам по скъпа кола но ако се наложи... :|

А и как е въпроса с частите ? (основно консумативите д/г ориентировъчно как са цените..)

И дано не съм публикувал темата в грешния раздел. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте приятели нов съм в форума и мисля да си купувам нова кола. :)

Спрях се на 2 марки Honda или Mitsubishi

Honda Accord 1.8 - 136 кс - 2000г. климатроник цена 4400 лева. Газов инжекцион - нов внос - дребни забележки по боята!

Mitsubishi Galant 2.0i - 136 кс - 1998г. Климатроник - цена 3500 лева нов внос в перфектно състояние лети джанти CD нови гуми и тн...

Та въпросите ми са няколко 1 во Кое от 2 те е по здраво :D до колкото четох из намерени теми в гугъл всички препоръчват Galant 2.0...

2 ако взема Галант как стои въпроса с газта ? На тия цени на бензина и 11-12 градско няма да издържа и ще искам на 1 вия месец след закупуването да му сложа Газов инжекцион, ще имам ли някакви проблеми с колата ако сложа газ ?

3 Не съм карал още Галант и не знам как вози - Акорда има много добра возия, добре изолиран от шумеве - почти не се чува, че работи ! Та Галант-а как е от към возия от към шума от двигателя и също не на последно място как е вътре в купето, в смисъл детайлите по таблото и вратите, бързо ли се раздрънкват на тия нашите пътища ?

Тоя галант е малко по старичък от Акорда но много радва и е много запазен няма газ като Акорда които съм харесал но и цената е с 1000 лв на доло което е голям + разполагам с пари колкото за Галант-а и не ми се теглят по принцип заеми да взимам по скъпа кола но ако се наложи... :|

А и как е въпроса с частите ? (основно консумативите д/г ориентировъчно как са цените..)

И дано не съм публикувал темата в грешния раздел. :)

Здрасти , ако е този http://www.mobile.bg/11370625775790417 Галант .....изобщо не се замисляй и го взимай .......за газта мога да ти кажа че има тема и там пише какъв разход дава 2,0I на газ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , ако е този http://www.mobile.bg/11370625775790417 Галант .....изобщо не се замисляй и го взимай .......за газта мога да ти кажа че има тема и там пише какъв разход дава 2,0I на газ :)

За същия става на въпрос. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трайчев право ти дума.

Моят е досущ като този. Даже със същите джанти го взех. Имат технически документ, че са подходящи за този автомобил. Чуден е по снимки. Направо подавай газ за София докато не е изчезнал. Пък като не ти хареса впоследствие, ще го продадеш, ще додадеш лев и ще вземеш акорд направо 2003`. Съдейки по моя опит и по този на много други съфорумци това няма да се случи скоро.

Огледай го само да не е много огнил, особено отдолу. Не че е непоправимо, но да се съобразиш с парите си. Все пак е от Германия, а 10+-годишните японци не идват от там в идеално състояние откъм купета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, скачай на първото превозно средство посока София и не се замисляй! Качваи се на :plane: и си свиркай. Моя е същият няма да съжаляваш изобщо, а като му врътнеш 100-200км. няма да искаш да слезнеш от него :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

разполагам с пари колкото за Галант-а и не ми се теглят по принцип заеми да взимам по скъпа кола но ако се наложи... :|

А и как е въпроса с частите ? (основно консумативите д/г ориентировъчно как са цените..)

 

Ако наистина разполагаш само с толкова, по добре изчакай известно време докато се увеличи бюджета и тогава си търси кола, :) иначе има голяма вероятност да ти се наложи да теглиш заем ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина разполагаш само с толкова, по добре изчакай известно време докато се увеличи бюджета и тогава си търси кола, :) иначе има голяма вероятност да ти се наложи да теглиш заем ..

Ами имам пари за галанта + регистрация с всичко, винетки, еко-такса и тн...

А и отделно, че след 20 дена ще получа и заплата.

Така като гледах консумативите, масло, ремъци и ролки за към 300 лева всичко необходимо и сам ще си ги сменям или ще видя един приятел има сервиз за 20-30 лева ще ми ги смени, ако ме до-мързи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така импулсивно взех моя и освен заплатата и кредитната карта източих. Прецени си хубаво, защото все нещо ще има дето да не го знаеш или да се появи скоро след покупката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам пари за галанта + регистрация с всичко, винетки, еко-такса и тн...

А и отделно, че след 20 дена ще получа и заплата.

Така като гледах консумативите, масло, ремъци и ролки за към 300 лева всичко необходимо и сам ще си ги сменям или ще видя един приятел има сервиз за 20-30 лева ще ми ги смени, ако ме до-мързи :D

Ами успех с покупката тогава, :icon_thumbup: и дано да ти е по висока заплатата ..:D

Те тези неща дето си изброил нямат и 250 лв. даже, но при кола на тези години винаги може да излезе и още нещо за смяна, я по окачване, я по спирачна система, я по горивната, а там нещата не са толкова розови ..:)

Хубаво е човек да има и едни 1000 лв. отгоре като купува такава кола ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя фейсл-т за 3500 изглежда супер между другото. Под задната броня обаче виждам нещо, което ми се струва че ще да е било теглич или каквото е останало от него след като са го махнали (може да греша). Аз лично още се лутам да сменям и аз моя 2.0 с някой хубав Аванс и мернах ей този http://www.mobile.bg/11344006335567599 - теглича обаче не ми харесва никак. Това значи че най-малкото сигурно съединителя и всичко по веригата му ще е лабилно и потенциално за смяна. Ако не се лъжа също точно тук мисля в една от главните теми бях чел нещо като "ако колата е с теглич и километрите й са примерно 150 000 то двигателя е като на 300 000" откъм амортизация?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи колко време е била закачена караваната и дали е карано главно по равното или има и доста изкачвания по маршрута,както и от стила на каране на шофьора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък си сложих теглич на колата и съм си теглил атв-то към 200км...Колко да е износен мотора?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя фейслифт за 3500 всъщност не е фейслифт. Никой не казва че е. Не му пречи да си е супер. Мисля че е с по-малките дискове отпред. Ако километражът е до 260 е с големите обаче. Понеже 120 е точно отгоре, значи е до 240 - с малките дискове.

Спорт едишъните са първите по-"разчупени" на предница галанти и се появяват през 98-ма година. Аванс и Елеганс излизат през 2000 г. ако добре съм си научил урока. Затова те са само фейслифтови.

На живо патладжанените галанти с черния плюш изглеждат далеч по-добре. Това са най-нефотогеничните галанти, които могат да съществуват. Гледам моя на снимки - навес; махам снимачката - а, КОЛА.

 

Тегличът има предимство - колите зад теб спазват дистанция и не се навират в бронята ти. перфектният парктроник. На един с а6 4ф в "парктроника" му се беше налузило бмв Е92. Добре че не го е бил сгънал ми го е забравил :D

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък си сложих теглич на колата и съм си теглил атв-то към 200км...Колко да е износен мотора?!

 

Е, все пак ходеше понякога с ремаркето и АТВ-то на опера, не повече от 4 пъти годишно, признай.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък си сложих теглич на колата и съм си теглил атв-то към 200км...Колко да е износен мотора?!

 

Ти да ама, някои сигурно не са толкова щадящи като тебе :D Закачи ти една мазна каравана по тия Швейцарски чийри и после чакай да не му е извадена душата ...

 

Анди, те хубаво ако ги слагаха само за "неизбежна самозащита" обаче в чужбина вярвам че по-скоро ги слагат да си дърпат къмпинг оборудването :D . Аз лично бих skip-нал оферта от която стърчи теглич отзаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам пари за галанта + регистрация с всичко, винетки, еко-такса и тн...

А и отделно, че след 20 дена ще получа и заплата.

Така като гледах консумативите, масло, ремъци и ролки за към 300 лева всичко необходимо и сам ще си ги сменям или ще видя един приятел има сервиз за 20-30 лева ще ми ги смени, ако ме до-мързи :D

Като продадеш и някоя част от Ровъра още ще има кинти и за друго нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като продадеш и някоя част от Ровъра още ще има кинти и за друго нали?

Мхм имам доста части от Ровера... :D Ама никак не мога да го измисля, хем искам Галант, хем не заради тъпия проблем с ръждата тцтцтц....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мхм имам доста части от Ровера... :D Ама никак не мога да го измисля, хем искам Галант, хем не заради тъпия проблем с ръждата тцтцтц....

Взимай Галанта няма да съжаляваш!!(Ти кво викаш тоз пък откъде знае за Ровъра :icon_thumbup: )

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Галанта няма да съжаляваш!!(Ти кво викаш тоз пък откъде знае за Ровъра :icon_thumbup: )

Да зачудих се, но най вероятни си видял мои пост в Ровер форума или обявата. :D

А за Галанта няма да съжалявам знам го, но ще търся нещо от Испания или Италия тоя точно е много готин, но силно ме притеснява проблема с ръждата, а тая Германия хич не ми се нрави ! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да зачудих се, но най вероятни си видял мои пост в Ровер форума или обявата. :D

А за Галанта няма да съжалявам знам го, но ще търся нещо от Испания или Италия тоя точно е много готин, но силно ме притеснява проблема с ръждата, а тая Германия хич не ми се нрави ! :D

Е бях ти модерирал няколко поста там но не си забелязал,колкото до Галанта аз лично бих си купил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък винаги теглича да се ползва заради каравана???

Закачвахте ли каравана за Галант и да я потеглите малко да видите как е???

А да сте видя ли някой Галант да има допълнителни странични огледала които да излизат по "половин" метър от колата, защото караваната е по широка от Галанта, а там няма да те допуснат да дърпаш каравана без да имаш такива огледала... има туристически ремаркета, такива за АТВ и какво ли не, ама пък винаги да си мислите че с тия коли теглят каравани .... това е отдавна минало.

Един ама как не видях един немец да си дърпа караванката до Черно море, я с Галант я с нещо от сорта....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък винаги теглича да се ползва заради каравана???

Закачвахте ли каравана за Галант и да я потеглите малко да видите как е???

А да сте видя ли някой Галант да има допълнителни странични огледала които да излизат по "половин" метър от колата, защото караваната е по широка от Галанта, а там няма да те допуснат да дърпаш каравана без да имаш такива огледала... има туристически ремаркета, такива за АТВ и какво ли не, ама пък винаги да си мислите че с тия коли теглят каравани .... това е отдавна минало.

Един ама как не видях един немец да си дърпа караванката до Черно море, я с Галант я с нещо от сорта....

Няма и да видиш :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Каравана се тегли със СУВ, задължително с бавни скорости, галантеца би издъхнал на 1/3 от пътя, еле пък да я закара до някой баир + офроуд :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Мой много близък си купи каравана, тежаща 1,5тона, като имаше пежо 4007, дизел, което му се запалваше съединителя, при все, че е 4х4 с доста по - голям от на галанта въртящ момент, та...сега е с 3 литров дизел с бавни скорости на фолксваген, представи си галанта как ще тегли каравана :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Големите огледала с удълженията ги махат преди да продават. Моят галант е теглил Мерцедес 123 300Д и опел астра седан. Човека с МВ беше закъсал нещо, мой приятел, казах му да не опитва да пали докато го дърпам да не строшим нещо. И той изчака един баир нагоре и усетих как колата се затрудни. Трябваше да върна първа от 15 км/ч, изтеглих го с 4800 оборота (към 45 км/ч на І-ва) и горе спрях, овиках го, откачих въжето и си заминах.

 

Така НЕ се тегли каравана :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, явно не беше обосновано мнение от мен по-горе :) Водих се обаче по ей това което цитирах от някъде из темите от форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

,колкото до Галанта аз лично бих си купил!

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Че какво те спира бре, :Pда беше си взел галант вместо хонда .. :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...