Премини към съдържание

K&N филтри


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Преди 2 седмици си поръчах от ebay.co.uk панелен филтър K&N и пристигна в събота (около 10 работни дни). Доста четох във форума и не само този за цените на тези неща в България и останах потресен от разликите. Затова и създавам тази тема, та ако някой случайно няма излишни пари (въпреки, че в България всички сме богати) да си даде и малкото на братята в UK :)

 

Аз поръчах това и в BGN ми излезе около 70 и някакви стотинки (безплатна доставка). За справка тук излиза 122 български левчета, с доставката отиде 130.

 

Не знам как се разпознава оригиналния филтър от ментето, но този който дойде при мен си беше с лепенка, че уж не е отварян, вътре някакви инстуркциики, лепенки за феновете на Бързи и Яростни, да си ги залепят на вратата и т.н. Също не знам и до колко тези в България са оригинални, така че като ще е гарга то поне да е по-евтина :)

 

Та така де, 2013 година сме, уж ерата на новите технологии... Не е толкова трудно да се поръчва от интернет, а спестените суми не са никак за пренебрегване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също преди време гледах за моя Лансер.. и бях потресен, проверих в 2 официални дистрибутора за БГ и в ebay.com и разликата е ~80лв. при цена от ~180лв.!!! Отделно се оказва , че нашите дистрибутори не си правят абсолютно никаква конкуренция и нямат разлика в пренадутите си цени...

@CBeTHaX

http://www.knfilters.com/ - Провери тук , кой е точният модел за твоят автомобил.

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз проверявах в сайта на производителя и ми изписа, че точно това е моя филтър. Пасна перфектно.

 

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добра сделка.Скоро и аз ще се обзаведа с такъв.Само да вметна, че тука за Аутлендър ценита са в диапазона 220 - 280 лв за брой с ДДС.От този продавач в обединеното кралство излиза 140 лева приблизително,зависи от курса на паунда. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля обяснете за лаиците като мен, това е въздушния филтър на двигателя ли или някакъв друг? Ако е въздушния, тогава защо е 3х цената на тези, които ми слагат тук в БГ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля обяснете за лаиците като мен, това е въздушния филтър на двигателя ли или някакъв друг? Ако е въздушния, тогава защо е 3х цената на тези, които ми слагат тук в БГ?

 

Въздушният да, виж тук -> http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28523

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..Колеги, имам оригинален кит измивашото плюс маслото ,не са ползвани . Дайте да ги спазарим хем да ги изчистя хем някой да има полза от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз проверявах в сайта на производителя и ми изписа, че точно това е моя филтър. Пасна перфектно.

 

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

 

А някакви разлики във вървежа или звука забелязал ли си? Ясно е че филтъра няма да свърши чудеса, но предполагам че ще се усеща до някъде ефекта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на звучните автомобили. Веднага като я взех колата започнах да сменям гарнитури и преправиха един фланец на задното гърне, за да стане максимално тиха. Така ми харесва. Звука стана сякаш малко по-дебел, но не бучи като онея голфаджийските кюнци дето ги слагат. Относно вървежа не мога да ти кажа, тъй като имах проблем с инжекторите на газта, 3 от цилиндрите не работеха добре и ме беше яд, та не съм я и карал много. Днес всичко е оправено и тази вечер ще я пробвам. Може би на психологическа основа, но има може би минално подобрение в динамиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз съм с такъв филтър на 2.0 и разлика във вървене не съм видял единствено много леко с звука.Трябва по редовно да се почиства това е.Аз за напред съм замислил един cold air intake,

евентуално с него предполагам може да има някаква минимална разлика ,но ще видим какво ще стане.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте японски фенове.

Искам да попитам, какъв ще е ефекта ако се монтира такъв филтър на кола с АГУ. Чувам мнения, че скачал доста разхода . Нека някой сподели какви са му впечатленията при монтаж на кола с Агу.

Иначе нашите прекупваче гледам ги продават на двойна цена. Затова им стоят в магазините частите и събират прах.

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на филтър с посоченият от колегата в началото на темата основните разлики които се забелязват са: Промяна в звука,понеже при мен цилиндрите са 3 и преди звучеше като резачка за дърва, а сега звучи като по-голяма резачка :icon_rock: , педалът на газта стана осезаемо по-чувствителен, а разхода се намали с малко, общо взето не е нещо кой знае какво един спортен филтър, но на мен ми беше подарък. За поръчките от ebay.co.uk има и много измами, но и много добри сделки, гледайте като поръчвате да си поръчвате от фирма с много продажби и добър фиидбек. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте японски фенове.

Искам да попитам, какъв ще е ефекта ако се монтира такъв филтър на кола с АГУ. Чувам мнения, че скачал доста разхода . Нека някой сподели какви са му впечатленията при монтаж на кола с Агу.

Иначе нашите прекупваче гледам ги продават на двойна цена. Затова им стоят в магазините частите и събират прах.

 

:mitsu-smiley:

 

Няма такава работа... аз съм със АГУ инжекцион и въобще не се е качил разхода... колата според мен върви малко по-бързо след смяната на спортния филтър, защото и моят е точно като горе посочения. Относно поръчките от ebay, ако някой има въпроси или затруднения с поръчването да ми пише, имам профил от 3 години с 210 позитивни фийдбека ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя филтьр само че за братската марка на Мицубиши ми излезна от Англия 70 или 80 лв при цена 150лв в Бг. Разлика вьв чувствителноста на двигателя се усети. Не е голяма но определено има разлика. След това смених и интейка и пак се усети разлика кьм подобряване на динамиката. Явно всяка промяна има значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...