Премини към съдържание

Странно мазно петно


I. Milev

Препоръчано мнение

Колеги , искам да питам дали някои може да ми каже какво се намира под мокета зад шофьорската седалка. Причината да питам е, че ми се появи някакво мазно петно :icon_hmm: , което на допир наподобява на антифриз а на мирис не мога да го докарам, от напояване по мокета чак се е разложило долното покритие на стелката. Огледах външно отдолу по купето нямам никакви пробиви или ръжди или нещо което да е видимо и да ме притесни. Та дали минават някакви тръбички от там или пък нещо друго?

 

http://www.pixto.bg/...se/images/68299

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Вероятно някой е расипал нещо, масло антифриз разредител или друга гадост. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как ,защото щях да знам понеже само аз е карам , а това петно се появи в продължение на дълго време, постоянно по-малко по-малко и стана неприятна гледка :shock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от някоя помпа на съединителя .Но погледни в някоя от темите за съединител и помпи там пише по подробно.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не четете, какво е писал авторът на темата. Зад шофьорската седалка по принцип няма нещо, което да изпуска течност. Ето как е при седана, съмнява ме да има разлика при комбито.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е като чета още не събудил се . Направо разработих ме нов модел с тоя съединител по средта на колата.Извинявам се , на колегите който съм подвел с моето предположение.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Моето предположение е, че там и разлято нещо от някакво шише с масло или атифриз или просто от нещо друго,

което е било при теб или предишния собственик, но преди не си го видял.

Под седалките на Галант-а често се забравят какви ли не неща и не се виждат понякога, ако не чистиш основно от вътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиканото напълно ли се изключва ? Това в случай, че някой ти е взел колата за едно кръгче и не ти е казал !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...И не я е похвалил колко върви. Подал е газ на този вратотрошач и се е изпуснал от страх.

Майтапите настрана. Аз не разбрах къде е петното - пред или зад седалката, както е записано в първия ти пост? Ако е зад седалката не виждам как течност от помпата ще стигне чак до там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не четете, какво е писал авторът на темата. Зад шофьорската седалка по принцип няма нещо, което да изпуска течност. Ето как е при седана, съмнява ме да има разлика при комбито.

 

Няма разлика при комбито.

Остава единствено да е текло нещо по въздуховода за краката на пасажерите отзад. А това може да е само антифриз. Не знам конденз от изпарителя на климатика при запушен дренаж дали може да стигне до там. И в двата случая обаче ще има миризма. Но това са само хипотези.

Най-вероятно Светльо е прав и нещо е разлято и не е обърнато внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Искам да питам колата комби ли е?

Добре е, да се пише повече информация в профила, за това е направен форума с какви ли не екстри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не махнеш ли мокета,мистерията ще продължи!

Редактирано от Топалигов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимката която е пуснал SNS нищо не пречи теча да е отпреди и от движението на колата а и от наклона да минава под шофьорската седалка и да се събира отзад в краката на пасажера. Най-добре махай стелките и повдигай мокета и гледай какво става. Единия вариант е да има нещо старо замаскирано и сега да се показва, но другия е нещо отпред да тече и да минава назад както писах (виждал съм такава ситуация на VW)... я антифриз, я от помпите на съединителя я нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще повдигна мокета и ще погледна така ще е най-добре. Да колата ми е комби . Благодаря на всички за предположенията все ще са ми от полза :worthy: . Като разбера от къде ми е проблема ще споделя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще се стича нещо отпред, все пак мокрото ще се вижда и в краката отпред, пък и ще трябва да прескача гредата под седалките.

Най-добре е да се махне мокета и да се види дали няма дупчица някъде отдолу или да се махне и седалката(задната) и да се види.. да не се стича нещо от към багажника.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...все пак мокрото ще се вижда и в краката отпред, пък и ще трябва да прескача гредата под седалките.

Не е много трудно ... особено ако се стича директно под мокета и продължава под него. Логично е да се види и отпред особено като стъпиш на стелката :) Иначе и на снимката се вижда, че гредата не трябва да се прескача, защото има дупки по нея (особено в 2та края). Може и от багажника да е (омазано от към задните седалки?), но най-добре е както е решил да дига мокета и да гледа ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ма той ако досега не е дигнал мокета, а ни кара да гадаем "по картинка"....

Ма той не те кара да гадаеш приятел, а съм питал за нещо което незнам , а именно дали минават някакви тръби или ....... ти като незнаеш недей да гадаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...