Премини към съдържание

Боядисване на антикрило?


badcookie666

Препоръчано мнение

Привет колеги , ще закупя това антикрило ( http://prodavalnik.com/photos/ad/17262691/1/ ) искам да го боядисам в цвета на колата която е тъмно зелен и да ми препоръчате спрей , който да е добър да не се олющи след някой друг месец . Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито за крилото колега. Няма да ти стане качествено с шпрейове. Трябва да се прьсне пьрво с пластификатор ,сллед това с базата на металика и накрая да се залее с рька и половина ,две лак. Едва ли ще излезне по евтино ако си го прьскаш сьс шпрейове и при всички случаи няма да е толкова надежно боядисването. Мога и да бьркам но нека споделят и другите колеги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих го подготвил за боя според състоянието му. Ако има трапчинки и позволяват нулиране - с по-едра шкурка (100-120) и внимателно да не си отвярам работа. Иначе на 150-180 цялото. След това ще го дам на майстор да го прегледа, китне където трябва, шприцване и 100 мл боя от кода на колата под капака (табелката). В магазина за автобои ще знаят база-лак ли е, перлен металик ли е, акрил ... 100 мл. с хубав пистолет даже ще хартисат.

То голяма пейка това бре :rolleyes: Нямаше ли нещо по-елегантно...

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора , аз си мисля да го изшкура едно хубаво после грунд и боя с лак , а може и да си го остава бяло , защото искам да боядисам джантите бели имам и едни стикери на вратата бели :) , но все пак нещо марки на бои и грундове няма да е зле някой да ми препоръча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих го подготвил за боя според състоянието му. Ако има трапчинки и позволяват нулиране - с по-едра шкурка (100-120) и внимателно да не си отвярам работа. Иначе на 150-180 цялото. След това ще го дам на майстор да го прегледа, китне където трябва, шприцване и 100 мл боя от кода на колата под капака (табелката). В магазина за автобои ще знаят база-лак ли е, перлен металик ли е, акрил ... 100 мл. с хубав пистолет даже ще хартисат.

То голяма пейка това бре :rolleyes: Нямаше ли нещо по-елегантно...

 

 

Хахах да вярно , че си е големичко високо е 30-40 см , но това ми харесва тя колата хечбек и си е голяма има олюпена боя отдоло на дъската някво малко петно , вторник го очаквам , а дали ще стои добре не е сигурно , ако не става така и така хонда ще се взима лятото ще остане за нея :), а кода на боята ми е ( G35 ) поне така видях ... като приключи интервенциата ще кача снимка да се похваля :)

Редактирано от badcookie666
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на Novol ще ти свършат работа. Нашите майстори купуват техния лак и знаят как се работи с него. Излива се добре и лъщи. Евтин е.

Нещо не мога да си представя зелената ти кола на бели петна... Направи си го зелено като колата. За целта свали капачката на резервоара и отиди с нея в близкия магазин за автобои. Ще дадеш 20-ина-25 лева за боята и лака (ако е база-лак).

Аз купувах лак на Lesonal, ама имах проблем с него и трябваше да го полирам. Боята мисля че и тя беше Лесонал.

Бих го направил - джантите сребрист металик, апаратите по-тъмно сиво и останалото да си е зелено по колата - дръжки, лайсни, огледала, брони, прагове и спойлер - в цвета на колата.

С коя броня ти е колата отпред? Ако е от първите (тъпите) муцуни според мен няма да седи добре. Но от спорт едишън или авансе ще е по-друго. Според мен това нещо е много голямо и ще седи като чуждо тяло на задния капак, ама ти си знаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на Novol ще ти свършат работа. Нашите майстори купуват техния лак и знаят как се работи с него. Излива се добре и лъщи. Евтин е.

Нещо не мога да си представя зелената ти кола на бели петна... Направи си го зелено като колата. За целта свали капачката на резервоара и отиди с нея в близкия магазин за автобои. Ще дадеш 20-ина-25 лева за боята и лака (ако е база-лак).

Аз купувах лак на Lesonal, ама имах проблем с него и трябваше да го полирам. Боята мисля че и тя беше Лесонал.

Бих го направил - джантите сребрист металик, апаратите по-тъмно сиво и останалото да си е зелено по колата - дръжки, лайсни, огледала, брони, прагове и спойлер - в цвета на колата.

С коя броня ти е колата отпред? Ако е от първите (тъпите) муцуни според мен няма да седи добре. Но от спорт едишън или авансе ще е по-друго. Според мен това нещо е много голямо и ще седи като чуждо тяло на задния капак, ама ти си знаеш.

 

 

7ма ген. :) незнам коя броня е :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качествени бои са:

 

Standox http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=daewoo&Number=1944851924&page=11&view=collapsed&sb=5

 

Сикенс

 

Лезонал

 

Глазурит

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на Novol ще ти свършат работа. Нашите майстори купуват техния лак и знаят как се работи с него. Излива се добре и лъщи. Евтин е.

Нещо не мога да си представя зелената ти кола на бели петна... Направи си го зелено като колата. За целта свали капачката на резервоара и отиди с нея в близкия магазин за автобои. Ще дадеш 20-ина-25 лева за боята и лака (ако е база-лак).

Аз купувах лак на Lesonal, ама имах проблем с него и трябваше да го полирам. Боята мисля че и тя беше Лесонал.

Бих го направил - джантите сребрист металик, апаратите по-тъмно сиво и останалото да си е зелено по колата - дръжки, лайсни, огледала, брони, прагове и спойлер - в цвета на колата.

С коя броня ти е колата отпред? Ако е от първите (тъпите) муцуни според мен няма да седи добре. Но от спорт едишън или авансе ще е по-друго. Според мен това нещо е много голямо и ще седи като чуждо тяло на задния капак, ама ти си знаеш.

 

Анди, колата му е 95-та година...Иначе и аз не харесвам тази голяма "пейка"

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По VIN трябва да може да ти изкара номера на боята - каталог, а и ги попитай в магазина дали не могат като ти направят боята да ти я сложат в спрей опаковка ,малко по скъпо е но пък направо пръскаш.И според мен това крило няма да му отива ,но колегата си знае най добре. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качествени бои са:

 

Standox http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=daewoo&Number=1944851924&page=11&view=collapsed&sb=5

 

Сикенс

 

Лезонал

 

Глазурит

 

Благодаря за инфото колега , другите ще ме изядът за пейката :) на мен пък си ми харесва, което е най важното :) Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега , другите ще ме изядът за пейката :) на мен пък си ми харесва, което е най важното :) Поздрави

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Няма да се пуашиш,винаги ще се намери един пеуничанин да ти купи пейката http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си взел един спойлер от BMW (Е-36), отливка от стъклопласт. Нисък и елегантен е. Ето му няколко снимки как изглежда:

 

http://picbg.net/img.php?file=26a93ce0253d5454.jpg

http://picbg.net/img.php?file=7959d8a7eee043b9.jpg

 

Още така си и стои без да е боядисан и монтиран на колата ми обаче. Смятам да го направя тъмно сив металик. Моята кола е в този маслено-син (металик) цвят. Мисля че сивото ще е добра комбинация. Смятам и предния капак да ударя с такава боя или сив карбон :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По VIN трябва да може да ти изкара номера на боята - каталог,

За моята излизат:

Внешн цв.: T09B Внутр цв.: 33H

Някъде в нета може ли да се проверят тези цветове? Каталог, калкулатор, програма?

 

И другото което е: както мислите да боядисвате елементи в различен цвят от този на колата - това не е ли проблем, ако не са описани тези цветове в талона? Проблем после с полицаите и т.н.?

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За моята излизат:

Внешн цв.: T09B Внутр цв.: 33H

Някъде в нета може ли да се проверят тези цветове? Каталог, калкулатор, програма?

 

И другото което е: както мислите да боядисвате елементи в различен цвят от този на колата - това не е ли проблем, ако не са описани тези цветове в талона? Проблем после с полицаите и т.н.?

До колкотто знам до 30% може да си правиш 2рия цвят :)ако ги надвишиш вече се води 2 цвята в талона .. така съм чул :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкотто знам до 30% може да си правиш 2рия цвят :)ако ги надвишиш вече се води 2 цвята в талона .. така съм чул :)

 

Да това ми е интересно на мен, ако се боядиса предния капак друг цвят.. трябва ли да се сменят талоните, за да се опише и новия цвят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това ми е интересно на мен, ако се боядиса предния капак друг цвят.. трябва ли да се сменят талоните, за да се опише и новия цвят.

 

едвали , аз като имам съмнения и спирам покрай катаджийте и ги разпитвам :) , така и за неоните под купето и казаха ,че забранено :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това ми е интересно на мен, ако се боядиса предния капак друг цвят.. трябва ли да се сменят талоните, за да се опише и новия цвят.

 

 

Едва ли , питай катаджийте , аз спирам и питам ако нещо ме интересува :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкотто знам до 30% може да си правиш 2рия цвят :)ако ги надвишиш вече се води 2 цвята в талона .. така съм чул :)

Това с процента го намирам само в авто форумите в интернет и не го намирам никъде в законите. Съответно цитират доста разправии с полицай по пътищата за зъщото. Даже по повечето теми, които четох в официални запитвания до КАТ са отговаряли, че задължително трябва смяна на талона при добавянето на друг цвят като това е според НАРЕДБА№ I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г на МВР.

 

"Във връзка с Вашето запитване' date=' Ви уведомяваме, че допълнителният цвят се отразява в свидетелството за регистрация на ПС, съгласно Наредба І-45/2000 г. на МВР."[/quote']

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията , но за жалост днес отивам да си взема крилото и що е то ? специалистите от еконт ми го докараха на парчета е явно не му е било писано на това крило да бъде за мойта кола :mad: ... може да заключите темата :mitsu-smiley: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо привет на всички.Крилото лично на мен не ми допада,но това е въпрос на вкус все пак.Относно боята Аз бих използвал "дю понт".Работил съм с техни бой и лакове и съм силно очарован,особено от лака.Има плътност и се разлива като стъкло.Аз лично бих взел 150 грама боя,все пак не е равен детайл и ще има някакви загуби.Относно тези 30%.Моя галант е облепен с карбоново фолио:преден,заден капак и таван.И в талона съм го писал синьо с черно.Когато аз отидох да попитам в КАТ Пловдив как седят нещата на мен ми казаха,че ако е само преден капак или само таван няма проблем,но ако за заедно или има и други детайли в различен цвят трябва да се пише два цвята.Вече ако има някакви изменения в закона нека някой по запознат да каже.Все пак това беше преди 1 година.Надявам се да съм бил полезен.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...