Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Galant 2.5 V6-24 плюсове и минуси


raptor

Препоръчано мнение

Искам да засегна отново темата за въпросния "жребец".

Интересуват ме плюсовете и минисите на конкретния автомобил. От 10-тина дни много обстойно преглеждам mobile.de, за подобен автомобил.Задължително опцията с кожа. Като части и обслужване съм запознат, малко скъпичко но няма как. Хобаво е че на границата на акциза и няма допълнителни митнически налози освен еко такса.

Ще съм благодарен на компетентни мнения.

post-1149-1171276716_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За по-бързо потърси в потребителите колегата "aga" - той е доста пъти е давал мнението си за този "жребец" :good: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Хобаво е че на границата на акциза и няма допълнителни митнически налози освен еко такса.......

 

Да не забравиш и ДДС-то! :) :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат един минус,и той е че трудно се намират.Но си заслужава търсенето.

 

О, има колкото искаш в Германия но са на все повече км. Намаляха значително.

Миналата година в Австрия имаше поне 20 такива по обявите: 2003, под 40 000км, спойлерите, кожи, автомат. Тази година няма вече нови, малко по малко ги разпродават, и се появяват отново по обявите със 100 000км плюс. Остана само един на някакви нулеви км, но 20к евро, първа регистрация 2005 мисля, но надали ще го вземе някой за толкова много, освен ако не набере антикварна стойност до 2-3 години, а и 5 години седене няма да се отразят добре... Но за ентусиаста няма пречки :D Просто са уникални отвсякъде и е жалко да се карат всекидневно, но... Това е кола-играчка за (не)пораснали.

 

Преди да го взема моя се шегувах, че не мога да спя от страх да не свършат, а те верно свършиха! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

О, има колкото искаш в Германия но са на все повече км. Намаляха значително.

Миналата година в Австрия имаше поне 20 такива по обявите: 2003, под 40 000км, спойлерите, кожи, автомат. Тази година няма вече нови, малко по малко ги разпродават, и се появяват отново по обявите със 100 000км плюс. Остана само един на някакви нулеви км, но 20к евро, първа регистрация 2005 мисля, но надали ще го вземе някой за толкова много, освен ако не набере антикварна стойност до 2-3 години, а и 5 години седене няма да се отразят добре... Но за ентусиаста няма пречки :D Просто са уникални отвсякъде и е жалко да се карат всекидневно, но... Това е кола-играчка за (не)пораснали.

 

Преди да го взема моя се шегувах, че не мога да спя от страх да не свършат, а те верно свършиха! :D

 

Доста рових,но за около 10к евро -аванс,кожа,типтроник,комби, около50- 70 000км не успях да открия.Всъщност няколко пъти се появяваха ,но след като им пратя мейл и до няколко дни изчезваха.Ако нещо се появи случайно... :plane: към Австрия на момента

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да засегна отново темата за въпросния "жребец".

Интересуват ме плюсовете и минисите на конкретния автомобил.

 

Значи, няма минуси. Това е отговора. Като го вземеш, толкова ще се влюбиш в него, че и да има минуси, ще ги третираш като плюсове. Точно като с жените е. Примерно мен така ме удари капака на багажника по главата, че ми се привидяха звезди. Подреждам си багажа и изведнъж - бам и за малко да ми се търкулне главата вътре :D Нещо като гилотиниране с багажник на Галант :D :D

Друго - цялата идея на Галанта е странна, колата е с много агресивен вид, но е по-скоро комфортна и улегнала, отколкото спортна. Семеен седан. Меко окачване, приказка, но малко по-меко отколкото трябва... :D настроено за комфорт. Един недостатък е ниската предница, веднъж вече закачих пътя с бронята, също може да се закачи в подземни паркинги (точно където хоризонтален път преминава в много стръмен)... аха, и тротоари, но с това се свиква... никакво за спиране "до упор" в бордюра. Това е - "ексклузивната" и интересна кола, дори Астън Мартина на Джеймс Бонд, не може да няма малки забележки :icon_thumbup: Освен това има една подробност, надали друга марка има толкова много общности на фенове във всяка страна. Това си е цяло хоби, да знаеш. Взимай и не се колебай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста рових,но за около 10к евро -аванс,кожа,типтроник,комби, около50- 70 000км не успях да открия.Всъщност няколко пъти се появяваха ,но след като им пратя мейл и до няколко дни изчезваха.Ако нещо се появи случайно... :plane: към Австрия на момента

 

 

http://www.autoscout.at/aut/detail.asp?ts=...;id=rvnmyp1lxhx

 

седи си там от 1 година...

а бяха поне 10!

народа ги е изкупил и ще изскочат малко преди 90 000км, като решат да не се занимават с ангренажи и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoscout.at/aut/detail.asp?ts=...;id=rvnmyp1lxhx

 

седи си там от 1 година...

а бяха поне 10!

народа ги е изкупил и ще изскочат малко преди 90 000км, като решат да не се занимават с ангренажи и др.

 

На тази цена, може дори още една година да стои.Иначе тези в мобиле,аутоскаут, и още 2 други немски сайта ги ровя постояно и ги знам наизуст,но това което търся....тцъ.А и друго ми прави впечатление,че почти всички обяви са на автокъщи,а там да се пазари човек е доста трудно,цените са завишени,и има вероятност от недобросъвестно отношение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста рових,но за около 10к евро -аванс,кожа,типтроник,комби, около50- 70 000км не успях да открия.Всъщност няколко пъти се появяваха ,но след като им пратя мейл и до няколко дни изчезваха.Ако нещо се появи случайно... :plane: към Австрия на момента

 

С майл не можеш да вземеш кола. Трябва да звъннеш по телефона веднага, щом си харесаш даден автомобил, добрите оферти не се задържат повече от ден, не си само ти, който търси хубава и евтина кола.

Само с обаждане по телефона можеш да си запазиш кола, поне аз по този начин съм си купил 5-6 Митсубишита от Интернет-сайтовете.

Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С майл не можеш да вземеш кола. Трябва да звъннеш по телефона веднага, щом си харесаш даден автомобил, добрите оферти не се задържат повече от ден, не си само ти, който търси хубава и евтина кола.

Само с обаждане по телефона можеш да си запазиш кола, поне аз по този начин съм си купил 5-6 Митсубишита от Интернет-сайтовете.

Успех !

 

Ясно ми е за позвъняването,и сегашната така съм си я купил.Два месеца я търсих, и когато се появи в 11вечерта,цяла нощ не спах и в 8 сутринта вече бях на телефона. :)Не ме питай как се разбрахме,аз съм зле с немския,а човека знаеше почти толкова английски.

Пиша им майлове понякога,за по-детайлно описание,но засега не съм намерил нещо което да си заслужава позвъняване,имаше няколко ,но седани.

Дано колегата има повече късмет и да си намери добър 2.5.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А с кое разширение беше най-готин и всъщност каква е разликата!? Avance, Sport, Elegance и т.н.

 

P.s. В българското мобиле имаше едно черно комби даже с люк, кожа и разни други глезотийки!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло разликата е в предната броня и то при моделите след 99-2000г.Елеганс е като моя Галант и този на Влад и този който си гледал ти,тези които са с кръглите халогени.А Аванс е този на Aga,и е само при 2.5 бензин и 2.4 GDI.При него предната броня е много по ниска,но като цяло колата има много по-агресивен вид.Разгледай в немското мобиле там всеки модел е обозначен.Има дори и winter edition.Донякъде това е и признак да познаеш кога е произведена колата,защото до 99г халогените на предната броня са правоъгълни.Това не пречи обаче някой обяви в БГ да са за Галант 2000-2001,въпреки че само като погледнеш бронята си личи че е 97-98 :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло разликата е в предната броня и то при моделите след 99-2000г.Елеганс е като моя Галант и този на Влад и този който си гледал ти,тези които са с кръглите халогени.А Аванс е този на Aga,и е само при 2.5 бензин и 2.4 GDI.При него предната броня е много по ниска,но като цяло колата има много по-агресивен вид.Разгледай в немското мобиле там всеки модел е обозначен.Има дори и winter edition.Донякъде това е и признак да познаеш кога е произведена колата,защото до 99г халогените на предната броня са правоъгълни.Това не пречи обаче някой обяви в БГ да са за Галант 2000-2001,въпреки че само като погледнеш бронята си личи че е 97-98 :icon_confused:

А като говорим за кръгли халогени, те са два вида...Едните са по-малки и малко на вътре, а другите са малко по-големки.

Това определя ли по някакъв начин годината? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето Елеганс

Ето Аванс

 

 

Има и с два малки:

http://www.mitsubishibg.com/forum/Garage/d...um=49&pos=3

 

Tози вариант на лампите е от VR4.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колеги! Забелязвам , че вие сте добре запознати с различните модификации и датата им на производство (говорим за :mitsu-smiley: Галант 2.5). Аз също като вас се интерисувам доста от този невероятно добър модел :mitsu-smiley: и събирам всякаква информация като например: Белите мигачи отпред се монтират от средата на '99 , и преблизително по същото време навлизат и предните брони с кръгли фарове за мъгла като на снимката(Elegance) по горе. Километражите също се различават годините, но най-добрия от тях се монтира след 2001г. и изглежда е с неоново осветление. Другото за което се сещам са задните стопове, който също са малко по-различни след 2000г. Също така е и при автоматиците- след 2000г. имат вече Типтроник. 17- цоловите алуминиеви джанти, които се монтират на някои от "Avance" модификацията са на марка "Borbet и са "made in Germany", затова се предлагат само в Германия, а другите си излизат с 15" джанти "made in Japan". Има и много други дребни неща, но нека да не изпадам в такива подробности.

Сега по темата... всичко в тази кола е почти перфектно. Двигателят е невероятно добър!!! Може мощноста от 163к.с. на много хора да им се види доста, но в сравнение други производители от такъв мотор изваждат доста повече конски сили, но... аз мисля че това е голям плюс за Галант-а и по-точно за икономията на гориво и издръжливоста на мотора, а и това че не се плаща акциз при регистриране в България. Вече е ясно , че този двигател с 6 цилиндъра може да измине много пъти по 100.000км без никакъв проблем, но наистина ме учуди разхода на гориво, когато лично на мен ми показа 7.1/100км :first: при магистрален пробег от над 500км. Градско ми гори 12-14/100км, от което също съм доволен. Интериорът със серийния климатроник (за европа) и много други удобства и глезотии е толкова стилен и качествен, че направо се влюбваш от пръв поглед, всъщност от втори, защото първия поглед е към екстериора, за който нямам думи :first: . Сигурно вече разбрахте че съм се влюбил в тази машина, но и аз намирам минуси в нея- багажника трябва да се отваря внимателно, защото е възможно да се затвори неочаквано, ако колата не е спряна хоризонтално (аз се разминах леко, но колегата aga мисля че е пострадал доста от подобно непредвидено затваряне). Минус е и това, че при скорост над 150км/ч се появява неприятен шум от уплътнението на вратата или прозореца. Другото , което забелязвам аз (доста взискателен шофиор) е , че няма авт.блокаж на диферециала и при по рязко тръгване (дори и при изправен волан) превъртат гумите . "Жалко", но за друг минус не се сещам :rulez: Всичко останало са само плюсове!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, продавам точно това за което се оглеждате. Галант 2002 г. 2,5 V6-24, автоматик, типтроник, кожа, AVANCE тунинг, металик, перлени стопове, 17 цола летни и 15 цола зимни гуми с лети джанти, парктроник, GSM инсталация, всички възможни екстри. Купен е от Балкан Стар октомври 2002, сега е на 65 000 км. Каско, граждански, винетки, всичко. Искам му 29 500 лв. В перфектно състояние.

 

Малко съм дърт и семеен с детенце за тоя хубавец. Ще взимам нещо по-голямо. Ако някой се интересува да пише.

 

Снимки могат да се видят в www.mobile.bg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, продавам точно това за което се оглеждате. Галант 2002 г. 2,5 V6-24, автоматик, типтроник, кожа, AVANCE тунинг, металик, перлени стопове, 17 цола летни и 15 цола зимни гуми с лети джанти, парктроник, GSM инсталация, всички възможни екстри. Купен е от Балкан Стар октомври 2002, сега е на 65 000 км. Каско, граждански, винетки, всичко. Искам му 29 500 лв. В перфектно състояние.

 

Малко съм дърт и семеен с детенце за тоя хубавец. Ще взимам нещо по-голямо. Ако някой се интересува да пише.

 

Снимки могат да се видят в www.mobile.bg

 

Виждал съм я и ако не се лъжа колата ти е тунингована заводски до 180к.с. ,но лично мен ме притеснява цената .Иначе изглежда чудесен автомобил,въпреки че не знам в какво състояние е.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм я и ако не се лъжа колата ти е тунингована заводски до 180к.с. ,но лично мен ме притеснява цената .Иначе изглежда чудесен автомобил,въпреки че не знам в какво състояние е.Успех!

 

Цената е съвсем нормална за това чудо на 4 години, единствено в България. Състоянието е перфектно, имам само да сменя един датчик на температура, както знаеш, друга и минимална забележка няма. Всеки може да я прегледа основно.

 

Аз съм влюбен в Галанта, но имам един Шаран и той е много по-функционален и за работа и за детенцето. Галанта почти не го карам и ме е много яд. Също така както знаете София е като Бейрут и предпочитам да си взема джип и да не се шашкам на всяка дупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей raptor,

 

Аз също като теб се чудех в избора си на кола (можеш да погледнеш темата) и накрая се спрях на колата, към която и ти си се насочил. След кратко търсене успях да си намеря доста запазен автомобил и от 2 седмици съм горд собственик на Galant 2.5 V6-24. И мога да ти кажа, че през тези 2 седмици се уверих, че съм направил правилния избор - колата е просторна, мощна и е голямо удоволствие да я караш.

 

Поздрави и успех в търсенето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...