Премини към съдържание

А жилетчици набавихте ли вече?


bone

Препоръчано мнение

Някои знае ли от кога е в сила този закон, с който ни задължават да сме с жилетки, питам защото не съм сигурен, че е влезнало вече.

цитат "Според чл. 139, ал. 1, се добавя т. 4:

4. Снабдени със следното оборудване:

а. обезопасителен триъгълник

б. аптечка

в. пожарогасител

г. светлоотразителна жилетка

д. резервен комплект сменяеми лампи за устройствата за осветяване и светлинна сигнализация

е. стандартно резервно колело или резервно колело/гума за временно ползване, когато превозното средство е оборудвано с тях от производителя. "

 

Този член е цитат от "http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/B2C754C1-FA54-4F1A-9028-E82FC2773A35/0/ZIDZDP.pdf"

които обаче гледам че е в Проект. Ако някои знае дали е влезнал в сила или ако не е влезнал кога ще влиза да каже. Защото си мисля, че за сега само ни стряскат с тези задължителни оборудвания. За крушките е вярно, но за жилетките мисля, че още не е. Ако греша ме поправете.

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

И аз имам същото питане. Онзи ден ме спряха :cop: за проверка на документите, но не ми искаха резервни крушки и жилетки. Някой знае ли дали е обнародвано в държавен вестник?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drive: Не е! Още е рано! И като си купувате жилетки внимавайте- трябва да имат светлоотразителен елемент иначе не стават! Но тъй-като още не е влязла в сила диващината няма от какво да се притеснявате!!!!!! :icon_thumbup:

 

 

А относно КАТ не е лошо да обърнем внимание на медиите!!! Ако всички форуми нададем вопъл няма начин да не ни чуят!!! В КАТ СИ ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ И СЕ ГАВРЯТ НАЙ-БРУТАЛНО С ВСЕКИ!!! ТАМ СА ОЩЕ НА СИСТЕМА ОТ КОМУНИЗМА!

 

Трябва сериозен протест да се спретне! И да се организираме всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Това за крушките няма да взиза в сила. Нямало да ни задължават. Така ми казаха на годишния технически преглед. А за жилетките още не е влязло в сила и не се знае кога ще влезе. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз отидох и си купих жилетка и комплект крушки за 7 лева. Ще ми се наложи да пътувам извън страната и ще съм спокоен, защото знам, че в Сърбия и Германия ги искат. Това нещо рано или късно ще се случи и при нас, защото целия Европейски съюз има тези изисквания, а ние сме в него.

От друга страна смятам, че е добре човек срещу няколко дребни лева да има тази жилетка и крушките, защото в определен момент може да са крайно необходими. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че това за жилетките е влязло в сила, но за крушките няма да влиза в сила въобще. Но внимавайте какви жилетки си купувате, че един колега си купил за 2 лв. от циганите на Сточна гара дето продават докато чакаш на светофарите, и се оказало че не е светлоотразителна, т.е. има си всичко по нея, но на тъмно не свети като й блеснеш с фаровете :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги от днес е задължително да има светлоотразителна жилетка към всички други "аксесоари" изисквани от закона в колата. Преди малко го съобщиха. Така че които не си е взел бързо :bej: към магазина да няма разправии със органите на "закона" :cop:

 

П.С. А за пилотите са гласувани нови наказателни норми които бъркат дълбооооооооко в джоба.

За +51 км в час над допустимата скорост в населено място - глобата май беше от 250 лв и нагоре + още "екстри"

За +51 км в час над допустимата скорост извън населено място - глоба от 400 лв и нагоре + още "екстри"

Тези наказания ги гласуват да не могат да се обжалват. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия хора не разбраха ли, че дисциплина не се постига с глоби, а с контрол.

 

Мислиш ли, че е възможно да се контролира 100% от пътната мрежа ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че е възможно да се контролира 100% от пътната мрежа ?

Не е необходимо. Достатъчно е да се контролира натоварената част. Въпросът е в това да се изградят навици. В момента контрол има само кампанийно.

Освен това смятам, че трябва да има стъпки в нарушенията. Първи път примерно 50 лв. Втори път - 200. Трети път - отнемане на книжка и 500 лв. Така ще се отсеят системните нарушители.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е правилно, но така не е!!! Не може на платна с по повече от една лента да те карат да караш с 40 или 70 или пък навсякъде където има бензиностанции да трябва да намаляваш! Все пак на колата ми пише 250 и мога да стигна от точка А до Б не за 1 ден а за 2-3 часа, ако ги няма тези безмислени ограничения!1 :drive::drag: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде където има бензиностанции да трябва да намаляваш!

Абсолютно съм съгласен. При нас всеки асфалтира един пробив директно към главния път, слага един знак 40 км и готово. Ако погледнем как го правят хората по света ще видим, че обектите по пътя са през 70-100 километра, като се групират заедно - бензиностанция, мотел, МакДоналдс, Лидл, друго и правят детелини и локално по което се стига до тях. Така няма опасност при включването и нужда от знаци.

Също така в България главния път винаги минава през центъра на селата, което освен, че е много опасно означава и ниска скорост. Ако спазват всички ограничения на пътя колите няма да са по-бързи от влаковете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето част от новите "удоволствия":

С глоба 300 лева и с лишаване от правоуправление за три месеца ще бъде наказван шофьор, който за втори път превиши максималната разрешена скорост на движение с повече от 31 км/ч.

За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с до 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева, с от 31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от право да управлява МПС, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от право да управлява автомобил, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за жилетките, аз и Емил си направихме с логото на mitsubishi и с надпис mitsubishi, излезе ни 7лв. на жилетка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този коментар "Икарусите щото с над 160 се движат...и затова замърсяват...ще знам вече"

 

Нека ги ограничават електронно да стигат до 160, пък на километража да пише 260!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна статия. На мен сега това ми е пределната скорост с моя диамант. Нека го направят това но и да вдигнат скоростта на магистраката поне на 140. с тия 120 направо е излагация дори и за моята 23 годишна кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна статия. На мен сега това ми е пределната скорост с моя диамант. Нека го направят това но и да вдигнат скоростта на магистраката поне на 140. с тия 120 направо е излагация дори и за моята 23 годишна кола.

Колега хвърли едно око на правилника за движение по пътищата...по магистрала максималната скорост е 130км/ч :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега хвърли едно око на правилника за движение по пътищата...по магистрала максималната скорост е 130км/ч :good:

А така. Това ми е обягнало. Мерси за инфото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мдам. Явно си от старата генерация защото преди време беше 120 :)

Е чак от старата генерация. Просто когато карах курсовете е било 120км/ч. (преди 7 години)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...