Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

АГУ КОЛТ проблем с място за бутилката


autogad

Препоръчано мнение

Мислех да поставя АГУ на колтчето което гори малко , но е по добре да гори още по-малко.

При оглеждането на мястото за бутилка се стигна до :icon_hmm: , защото багажника е малък и не искам да се слсга нормална бутилка, а исках на резервната гума ( слагам 2бр. спрейчета за спукани гуми и пей сърце, не ми теябва резервна гума, а и то се кара предимно в града).

Височината е 16-17см и с най-малкта бутилка която се води 18см ми повдига грозно

ПИТАНЕТО е има ли някои който е поставил вече АГУ на такъв колт и как се е отразило на разхода. Моя сега е около 7л/100км в града , но зимата със сигурност ще се качи на 8-9литра . това е около 20лв/ 100км

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да поставя АГУ на колтчето което гори малко , но е по добре да гори още по-малко.

При оглеждането на мястото за бутилка се стигна до :icon_hmm: , защото багажника е малък и не искам да се слсга нормална бутилка, а исках на резервната гума ( слагам 2бр. спрейчета за спукани гуми и пей сърце, не ми теябва резервна гума, а и то се кара предимно в града).

Височината е 16-17см и с най-малкта бутилка която се води 18см ми повдига грозно

ПИТАНЕТО е има ли някои който е поставил вече АГУ на такъв колт и как се е отразило на разхода. Моя сега е около 7л/100км в града , но зимата със сигурност ще се качи на 8-9литра . това е около 20лв/ 100км

Аз имах подобна дилема и проблем с подобна клас кола от друга марка, реших и сложих ГИ с най-малката бутилка 15 литра в единия ъгъл, не на мястото на резервната гума и стои доста прилично и заема малко място .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобна дилема и проблем с подобна клас кола от друга марка, реших и сложих ГИ с най-малката бутилка 15 литра в единия ъгъл, не на мястото на резервната гума и стои доста прилично и заема малко място .

 

Абе тази няма място и за такава майче затова искам някой сблъскал се с точно този , че май багажника е твърде малък.

благодаря за бързия отговор. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе тази няма място и за такава майче затова искам някой сблъскал се с точно този , че май багажника е твърде малък.

благодаря за бързия отговор. :icon_rock:

Има, има повярвай ми ... моята от подписа не е по-голяма от твоята :), с добри майстори и голям избор стават нещата, е кофтито е ,че реално събира 12-13 литра, но и те ми стигат за града или пък за 160-170 км извънгадско .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има, има повярвай ми ... моята от подписа не е по-голяма от твоята :), с добри майстори и голям избор стават нещата, е кофтито е ,че реално събира 12-13 литра, но и те ми стигат за града или пък за 160-170 км извънгадско .

 

Гледам да не изглежда като едно Л...О в багажника той каде е малъ и едно грозно 'кюмбе' в единия край :icon_crying: и остава място само за дамската чанта на жената :) , не че излиза извън града, за колко събира не ме притеснява газстанции през 10км .

Дали няма начин някъкси отдолу ?? или??? или под седалките??? търся нестандартно решение , но да е красиво и рационално.

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и всички любители на :mitsu-smiley: ,

тъкмо щях да пиша нова теима и гледам ти си писал :) И аз ще си слагам Газов инжекцион на моята.(2006 1,3 95k.)След последната кола на газ сега бензина ми идва малко нагоре. По същия начин съм реших бутилката да бъде на местото на резервната гума. Много грозно ли надига и колко л.е бутилката която ти си харесал.

Сега за газовото. Предложиха ми ROMANO - OBD http://autogas-bg.com/prices.html + едно малко казанче което омаслява клапаните.

Моля разбиращите да си кажат мненията и плюсовете и минусите.

Човека който ще слага ГИ ми каза че няма да имам проблеми с chek engine лампата и ГИ няма да ми поврежда колата(надявам се).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и всички любители на :mitsu-smiley: ,

тъкмо щях да пиша нова теима и гледам ти си писал :) И аз ще си слагам Газов инжекцион на моята.(2006 1,3 95k.)След последната кола на газ сега бензина ми идва малко нагоре. По същия начин съм реших бутилката да бъде на местото на резервната гума. Много грозно ли надига и колко л.е бутилката която ти си харесал.

Сега за газовото. Предложиха ми ROMANO - OBD http://autogas-bg.com/prices.html + едно малко казанче което омаслява клапаните.

Моля разбиращите да си кажат мненията и плюсовете и минусите.

Човека който ще слага ГИ ми каза че няма да имам проблеми с chek engine лампата и ГИ няма да ми поврежда колата(надявам се).

КВа е тая цена... моя го сложих за няма и 900 лв и ни се чуват газовите инжектори нито свети нещо, работи идеално, и като разход и като мощност никви грижи вече 30 000 км близо .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, но много хора ми го препоръчаха, било за коли след 2000г. и колата била супер.Чесно казано съм съгласен да дам малко повече веднъж за да нямам проблеми после(надявам се де).

За това питам дали наистина е толкова добър този инжекцион колкото го хвалят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, но много хора ми го препоръчаха, било за коли след 2000г. и колата била супер.Чесно казано съм съгласен да дам малко повече веднъж за да нямам проблеми после(надявам се де).

За това питам дали наистина е толкова добър този инжекцион колкото го хвалят

Всичко е важно но и най вече как е монтирана и настроена .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох, че питате за по-новия Колт и къде да му сложите бутилката. Аз съм с по-стария Колт (Колт 5), така че не знам във вашия случай, но ето аз как реших въпроса:

http://media.snimka.bg/s1/0096/026435392.jpg?r=0

Бутилката е тип "пура", обем 25 литра, полезен обем 20 литра. Действително събира около 20 литра газ. Под кората влиза спокойно оригиналната резервна гума, която като размери е ... да кажем 155/80 13цола или нещо такова. Спокойно влиза, но леко на косъм под бутилката, т.е. ако гумата е по-широка, ще влезе леко зорно. Кората обаче се наложи да я махна и да си направя моя. Над бутилката спокойно влизат разни големи товари (разбира се, в определени случаи пречи) - пренасял съм хладилници, дървени талпи и др... Разбира се, задната врата е отворена :). Като цяло се радвам, че не сложих тороидална бутилка, защото щях да търся място за гумата, а пък и са по-скъпи. Освен това (това което ме разубеди от тороидална) - мястото е точно зад задната броня и при удар отзад не се знае какво ще стане с бутилката... Поне аз така си мисля... затова сложих обикновена непосредствено зад задните седалки. За разхода няма да говоря, не съм с ГИ :)... горе-долу икономията ми от бензин е с около 25-30% :)

 

Колега autogad, в твоя случай, понеже е хубаво да се ползва равния под (нали задните седалки се махат и става равно, или греша), май най-удачно е тороидална бутилка. Като повдига, ще ... измислиш някаква кора, или ще повдигнеш страните, така че пода да си остане равен... може да се повдигне с фибран, а може в него да се изрежат дупки и да се ползват като пространство за съхранение... бе има варианти :). И вече над фибрана една кора и си готов. Наистина багажника е малък и с нормално бутилка още повече ще се запуши. Но и "удар отзад" е фактор според мен, но това вече всеки сам си преценява... в моята тема за АГУ ("въпроси за обикновена АГУ" май се казваше) колегите бяха постнали клипче, което доказва, че бутилката издържа на всякакви удари и палежи... да не дава Господ :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, колегата Арх. Пътко е прав, може да сложите бутилка на мястото на резервната гума и да махнете стариопорните кори отгоре и да си измислите нещо друго за кора, даже нов мокет. Но по този начин ще се ограничи движението на сеадките до крайно задно положение, но не е голяма болка, ако стърчи 5 см отгоре няма да е голям проблем, друг вариант с този малък багажник ,..... :

 

http://www.martinogg.com/category/technical-skills/

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам да ми се ограничи движвнието на задните седалки леко, но разходите ми на месец да понамалеят, особено лятото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето решение за газ и резервна гума е голяма бутилка (40 литра) и резервна гума от опел (патерица)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Какви резервни гуми, какви дивотии.

Колт 1.1 4-врати с максимално дръппнати седалки назад, обикновен метан и бутилка 30 литра(5 кг) разположена точно зад задните седалки и нямам никакъв проблем с ваденето на резервната гума+стойката за крика,въжето и инструментите.

Резервната ми гума е пит-патерица

Редактирано от hishnika
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Мойта бутилка е на мястото на резервната гума и нямам никакъв проблем. Нищо не ми надига, както трябва си е, но Colt-а ми е 5та генерация, при вашите не знам как е. При мен има една като плоскост която е извита леко и е по формата на гумата. Културно е. И аз реших да не си намалявам обема на багажника с газовата бутилка, в града си позволявам понякога да карам без резервна. Ако искате мога да го снимам, но предполагам, че колегата вече си е решил проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойта бутилка е на мястото на резервната гума и нямам никакъв проблем. Нищо не ми надига, както трябва си е, но Colt-а ми е 5та генерация, при вашите не знам как е. При мен има една като плоскост която е извита леко и е по формата на гумата. Културно е. И аз реших да не си намалявам обема на багажника с газовата бутилка, в града си позволявам понякога да карам без резервна. Ако искате мога да го снимам, но предполагам, че колегата вече си е решил проблема.

Една снимка би била много добре.Имам записан час за поставяне другата седмица , така че ако може да видя как е. Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,

от доста време щях да пиша ама все не ми остава време.

Най накрая сложих газово/газов инжекцион/ на контчето.Колата си върви супер и до сега не ми е светила лампата check engine.

Разхода ми е около 10 градско и 8 извън града, но извън града/само веднъж съм излизал на по-дълъг път/ при натискане по магистралата , а пък и не само около 130-140км/ч.

Само да кажа, отначало като ми сложиха газовото имаше проблеми докато е студена колата гаснеше по бабуни и светофари.Оказа се че трябва да ми сменят изпарителя с някакъв на друг работещ различен принцип( аз много не разбирам от това) по-скъп.

Та ако някой ще си слага газов инжекцион много да внимава какъв изпарител ще му сложат.На мен смяната с новия ми беше безплатна...

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колт 1.1 6ца - с газов инжекцион, бутилката (24литра) на мястото на резервната гума и леко надига но не е проблем. Разхода в града на газ 20 лева(газ) = 200 километра като на месец и половина слагам 20 лева бензин :D, ако го сметнеш излиза газ около 7~8/100 (но карам 3-5 минути на бензин докато вдигне 60 градуса и тогава минава на газ). Определено е в пъти по евтино, 400 км до Бургас около 8 на 100 км тва са си 45-50 лева.

 

Поздрави,

Алекс Савов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колтчето ми е с първа регистрация декември 2008, дойде от Италия с монтирана BRC газова уредба. 35 литрова бутилка на мястото на резервната гума. Колтчето е с огромните стопове. Житкам такси, градско при цена на газта 1.20 и надолу ми се включва с 10ст/км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте! На Колт 6-а генерация. Монтирал съм сам ГИ Ловато купен от вносителя - до автогара Варна. Колата върви перфектно, няма разлика. Бутилката е 25 литра на мястото на резервната гума, не надига въобще. Малък проблем с евро сондата. Оказа се че няма евро сонди за такива малки бутилки и се наложи прекрояване. Многократно вадене, скъсяване на рамото, леко извиване и - пак проба. Целта беше да пълни 80% както е най-безопасно. В момента изключва на 21,5л. Дразнщо беше това, че багажника е малък за гумата, но направих следното и сега съм доволен. Повдигнах с 5-6 сантиметрови подложки кората а бутилката изправих на двойната седалка в дясно. Може и с коланче за багаж, минаващо под стелката, а може и - на който му се разглобява - с един болт от арматурата на седалката и - към джантата. Багажника се отвори и изглежда доста просторен.Check engine не е светвал от газовото. Настройката правих сам - на лаптопа. Колата обаче я купих с грешка, поради това, че предния собственик е махнал катализатора. Проблема се реши елементарно - с кондензатор и резистор на втората ламбда сонда - в интернет е пълно с примери за проблема. Разхода почти не мръдна.Успех!

Редактирано от ivo122
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С такова бъзикане на евро сондата как минаваш технически преглед ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С такова бъзикане на евро сондата как минаваш технически преглед ?

Ами то отвън не и личи, пък и никой не ми разглобява колата там. Още повече че сега работи, и то добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз съм с голяма бутилка 40 литра, защото пътувам доста извънградско на сравнително дълги разстояния. Исках и аз да сложа по-малка бутилка (например на мястото на резервната гума, или просто някаква бутилка 15-20 литра), но по пътя София-Добрич не знам колко пъти трябваше да спирам да зареждам, ако бях сложил такава. Не мога да прикача снимка, защото файлът бил прекалено голям ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...