Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте,

Преди една седмица ми откраднаха DPF филтъра на Мицубищи аутлендър с двигател на Пежо 2,2 дизел. Застрахователя не признава щетата, нов струва 4000 лева и пак може да го откраднат.

Търся решение в този случай (без филтър и пренастройка на компютъра на колата и др.).

Има ли някои с подобен проблем и какво решение е намерил.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,това сериозно ли!?

Тия хора нямат граници в наглостта си :icon_censored: !

Много съжалявам за случилото се!

Ето ТУК колега е премахнал успешно въпросния филтър-не е Аутлендър,а Лансер,но все пак смятам че,темата може да Ви бъде полезна.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко само че към PDF няма ли отношение фирмата Adobe и четенето на документи :)

А твоето да е DPF *(Diesel particulate filte).

Най-добре прочети патилата на колегата от посочената тема и карай без него, и без това само ядове с това чудо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,това сериозно ли!?

Тия хора нямат граници в наглостта си :icon_censored: !

Много съжалявам за случилото се!

Ето ТУК колега е премахнал успешно въпросния филтър-не е Аутлендър,а Лансер,но все пак смятам че,темата може да Ви бъде полезна.

Успех!

Същата схема е, но малко по сложна ,защото е различен мотора.........колегата може да ползва темата ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боже господи, и това ли крадат вече, ужас... А за застрахователя дори не ми се говори, в днешно време нямаш ли връзки във фирмите все едно да чакаш от умрял - писмо. Иначе според мен единствено би имало проблем с Eolys системата и евентуално нейното софтуерно изключване, но не се и съмнявам, че в Адлер ще се оправят :) Ще се радвам да науча ако има прогрес по темата и филтърът е байпасиран успешно :icon_dance:

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От както регистрирах щетата на 08.10.2012год. все още нямам отговор по щетата.

Днес отидох направо в централата на Алианц да ги попитам какво става с щетата. След 5 минутно суетене се появи господина който е водил щетата и каза устно че има отказ. Попитах къде е писмения отказ и той ми каза че по етапен ред ще достигне до собственика. Звънях в Алианц Лизинг, защото колата е лизингова и те ми казаха че нямат писмен отговор. Може ли три седмици да няма никакъв отговор по щета която не позволява да се ползва автомобила и да няма ясен отговор. Пуснх веднага жалба в която е във връзка с устното съобщаване за отказ. Реално за този автомобил са плащани 3 години вноски за застраховки на обща стойност 7 000 лева и досега не е заведена нито една щета. Това е направо безобразие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От както регистрирах щетата на 08.10.2012год. все още нямам отговор по щетата.

Днес отидох направо в централата на Алианц да ги попитам какво става с щетата. След 5 минутно суетене се появи господина който е водил щетата и каза устно че има отказ. Попитах къде е писмения отказ и той ми каза че по етапен ред ще достигне до собственика. Звънях в Алианц Лизинг, защото колата е лизингова и те ми казаха че нямат писмен отговор. Може ли три седмици да няма никакъв отговор по щета която не позволява да се ползва автомобила и да няма ясен отговор. Пуснх веднага жалба в която е във връзка с устното съобщаване за отказ. Реално за този автомобил са плащани 3 години вноски за застраховки на обща стойност 7 000 лева и досега не е заведена нито една щета. Това е направо безобразие.

Това е редовния номер на всичи застрахователни компании чиито коли са лизингови, и най лошото е,че нищо не можеш да направиш........освен ако имаш връзки с някой голям шеф диригент....... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7000 лева са бая заплати и премиални.

Колега, сигурен ли си, че полицата ти покрива кражба на детайл. Аз не съм в час с каското, но на един приятел му бяха откраднали колелата и застрахователят не плати нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7000 лева са бая заплати и премиални.

Колега, сигурен ли си, че полицата ти покрива кражба на детайл. Аз не съм в час с каското, но на един приятел му бяха откраднали колелата и застрахователят не плати нищо.

 

Повечета са така.... принципа е, че ако е счупено и го има ще ти го платят ама ако са откраднали ти отказват под предлог, че ти си си го махнал за да ти купят ново...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в полицата е цитиран катализатор и части от изпускателната уредба. В нашия случй е филтър, скъсан датчик, скъсан маркуч за налягането, планка и тампони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

Застрахователите отказаха да признаят щетата, понеже липсват части от изпускателната система.

 

В момента карам автомобила с резонатор на мястото на филтъра като е свързан само датчика за налягане, датчика за температура го няма и свети лампата за проверка на двигателя. Колата върви нормално, но не знам дали няма да има някакви последствия.

Някой има ли мнение по въпроса ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да изрови референтните стоности на сензора за температура на изгорелите газове може така да се позиционира тааа гад ,че да е в норма стига да не иска някакви ненормални температури .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно при определено налягане влиза в режим на регенерация като обогатява горивната смес и датчика следи да се постигне определена температура за да изгорят твърдите частици. Само не знам като го няма датчика за температура дали изобщо ще влиза в режим на регенерация ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте, какво стана с признаването на щетата? След кражбата подадохте ли жалба в полицията? На мен преди две години ми разрязаха предната гума (с макетен нож) и по съвет на патил пуснах жалба в полицията. После с протокола от кварталния полицай заведох щетата и от Алианц платиха гумата и в БалканСтар си я смениха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че в полицата пише че не се покриват щети за липсващи части от изпускателната система и катализатори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...