Премини към съдържание

Чува се странно чукане


svatsov

Препоръчано мнение

Колеги преди месец си купих Галант 2.5 V6 98г.Маслото е сменено още когато купих колата но от два дена се чува странен звук нещо като тък тък тък тък,когато е студена е по-силно след това утихва.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цък, цък, цък, цък - това е характерния звук от хидравличен компенсатор, щом утихва страшно няма, карай смело със 100 октанов бенДзин :plane:

Забравих да те поздравя с придобивката, много безаварийни километри :icon_thumbup:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това са повдигачите. Писано е много във форума по този проблем. Използвай търсачката и ще намериш информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди месец си купих Галант 2.5 V6 98г.Маслото е сменено още когато купих колата но от два дена се чува странен звук нещо като тък тък тък тък,когато е студена е по-силно след това утихва.

Вероятно са ти сложили добавка като са ти я продавали и сега като си сменил малслото и се е разтракала.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти сложили добавка като са ти я продавали и сега като си сменил малслото и се е разтракала.......

 

Разчетох се из форума и видях,че може да е от маслото трябвало да бъде 5w40,а аз сложих 10w40,ще пробвам първо това :mitsu-smiley:

Редактирано от svatsov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разчетох се из форума и видях,че може да е от маслото трябвало да бъде 5w40,а аз сложих 10w40,ще пробвам първо това :mitsu-smiley:

Почти съм убеден че не е от това,но все пак пробвай.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм убеден че не е от това,но все пак пробвай.......

Е то ако не е това тогава сигурно са повдигачите,имаш ли представа колко пари струват

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти сложили добавка като са ти я продавали и сега като си сменил малслото и се е разтракала.......

Дайте някой пример за такава добавка? Аз преди 3 години като си взех колата също не тракаше.. и при първа смяна на маслото се разтрака. После пробвах 2-3 добавки за хидравлични повдигачи (едната беше на Liqui Moly другите не си ги спомням)... обаче ефект даже и минимален нямаше. Та много ми е интересно каква е тази вълшебна добавка дето слагат продавачите на коли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и някой да промени заглавието на темата, защото това "Моля за помощ"....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/ph34r.gif

 

 

TASSO: Заглавието е променено и е уведомен създателя на темата, при несъгласие ще бъде променено отново.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално за компенсаторите маслото е от голямо значение. Карай я с 5W/40 и да е качествено масло, не от тези от веригите за хранителни стоки - 5 литра за 30 лева... Нещо от рода на Mobil, Castrol, Yacco, Fuchs вземи. Аз съм с Yacco VX1000, но съм слагал и Кастрол магнатек 10/40 и :mitsu-smiley: Diamond 5/40. Ако искаш от последното, свържи се на ЛС с Miroslav.

 

Цъкането при студения старт не трябва да те притеснява щом след това утихва. За жалост това е слаба точка при нашите коли и това важи за всички без дизеловия двигател. И моите се обаждат, но засега стихват при падане на оборотите до към 1100-1000. Друг път въобще не се чуват. При много галанти е така, но не очаквай някой да се хвали или да говори затова във всяка пета тема. Това са фактите.

Нови компенсатори са 24-28 лева някъде за 1 брой, а те са 24. Едва ли всичките са се износили и клопат, така че може да се видят кои са и да вземеш само толкова бройки новички. Но ще ти трябва някой да знае кое да гледа. Могат да се преценяват кои са за смяна. Ако не ти се разглобява задния ред цилиндри, то може само на първия ред да се потърсят износени.

Засега пробвай с хубаво масло и покарай с него по възможност на дълъг път с едни 2500-3000 оборота. Добре им се отразява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И коя е тая вълшебна добавка, от която утихват?

 

 

Колегата, пробвай с Mitsubishi Diamond 5W40 от Ратола и виж дали няма да млъкнат.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Motorkote.:)

 

Това лично ли си го тествал? На Галант?

 

в БГ кой го вкарва?

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това коте май изчезна като старите пари :rolleyes: Явно галантаджиите сме го изкупили. Майтапя се. Само съм чел за него и че било много добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това лично ли си го тествал? На Галант?

 

в БГ кой го вкарва?

Да, веднъж на чужда кола преди 4 г. Ebay?

Да предупредя от САЩ не пращат насам еър мейл, запалимо.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И коя е тая вълшебна добавка, от която утихват?

 

 

Колегата, пробвай с Mitsubishi Diamond 5W40 от Ратола и виж дали няма да млъкнат.

 

С това масло,вече 4г и 80к не съм чул повдигачи. :icon_rock:

http://www.autoolej.sk/images/MIT%205W40.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да съм компенсатор в твоята кола, като те видя с тази брадва и тези мускули, смея ли да клопна :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

И аз да съм компенсатор в твоята кола, като те видя с тази брадва и тези мускули, смея ли да клопна :icon_blush:

Ахахахаха, вожде, бърже да си сменяш аватара :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако не е това тогава сигурно са повдигачите,имаш ли представа колко пари струват

Различнии са цените, но последно около 25-26 лв./бр. хубавите........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някой пример за такава добавка? Аз преди 3 години като си взех колата също не тракаше.. и при първа смяна на маслото се разтрака. После пробвах 2-3 добавки за хидравлични повдигачи (едната беше на Liqui Moly другите не си ги спомням)... обаче ефект даже и минимален нямаше. Та много ми е интересно каква е тази вълшебна добавка дето слагат продавачите на коли?

Има една на Бардал, но действието й е доста по добро ако маслото ти е 10 или15В40, а това води до лоши последици за мотора......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това лично ли си го тествал? На Галант?

 

в БГ кой го вкарва?

И аз го имам ,и то в наличност ,но не съм забелязвал да утихват повдигачите.........това е просто много по вискозитетно "масло" от другите........естествено в преносния смисъл......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги това масло 5w40 не е ли много редко за кола 98-ма година

Редактирано от TASSO
Писането на кирилица е задължително!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не слушай продавачите на масла, не чети разни съмнителни статии в интернет, не слушай майстори, приятели... а си купи 5W/40. Слагай 100% синтетично масло. Не гледай години и километри. Буквално са ми навирали в ръцете 15/50 за мотора при положение, че искам 10/40. Моторът бил над 5 години и на не знам си колко километра над ... нещо си. Производителят е казал с какво масло да се кара. Специално при нашите :mitsu-smiley: опитно е установено кое е за предпочитане - 5/40. И зимата, и лятото с 5W/40 е по-добре. По-лесно се завърта двигателя от стартера, по-бързо започва да смазва и не става на боза при -20-25 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 1 ви септември имахме малка срещичка на която батко ви Марин ми изкара акъла-40лв.повдигача сещате се за какво иде реч , а трака тоз моя Галант като дизел , топъл студен трака като форд дизел , УЖАС .Викам си ебам ти и Галанто ша та бракувам ,но по молба на жената реших да му дам последен шанс със добавка която бях използвал на Рънара профилактично .Отидох във сервиза от който бях закупил добавката ,Ресурс се казва и е руска, на който собственика ми е приятел и поисках да я закупя ,но я нямаше и ми предложи подобна пак руска help .Та купих я и ми каза ,че трябва след като я сипя колата да работи 15 мин.на място.Сложих я и влезнах при него да си говорим да убия времето и след около 15 минути му викам ела Гоше да чуеш как трака ,да чуе ама не ,излизаме и щях да падна ,не можеш да разбереш че е запалена колата на което и той чак се учуди но ето вече два месеца минаха и не мога да се нарадвам, просто коренна промяна във работата на мотора :mitsu-smiley:

Редактирано от echik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 1 ви септември имахме малка срещичка на която батко ви Марин ми изкара акъла-40лв.повдигача сещате се за какво иде реч , а трака тоз моя Галант като дизел , топъл студен трака като форд дизел , УЖАС .Викам си ебам ти и Галанто ша та бракувам ,но по молба на жената реших да му дам последен шанс със добавка която бях използвал на Рънара профилактично .Отидох във сервиза от който бях закупил добавката ,Ресурс се казва и е руска, на който собственика ми е приятел и поисках да я закупя ,но я нямаше и ми предложи подобна пак руска help .Та купих я и ми каза ,че трябва след като я сипя колата да работи 15 мин.на място.Сложих я и влезнах при него да си говорим да убия времето и след около 15 минути му викам ела Гоше да чуеш как трака ,да чуе ама не ,излизаме и щях да падна ,не можеш да разбереш че е запалена колата на което и той чак се учуди но ето вече два месеца минаха и не мога да се нарадвам, просто коренна промяна във работата на мотора :mitsu-smiley:

Сега, с още по голям ужаст ще си ,когато зимата ти светне лампата за налягане на маслото..........но тогава ще е късно вече и ще трябва наистина да го бракуваш........този филм са го играли не малко хора, част от които са идвали при мен.........

Кой мотор е това ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...