Премини към съдържание

Разход на газ


kosti4.k

Препоръчано мнение

Искам да попитам колко е разхода ви на газ извън градско,моят мотор е 1,6 90к.с. от скоро си сложих ГИ и ми даде разход8-8,5на сто?

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не карам Каризма,но на мен този разход ми се вижда повече от нормален.Моя Галант(ЕА2А)си дава около 10 л./100 км.газ с Г.И.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е при каране с не повече от 90-100...

Поне разбрах, че съм в нормите.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти се струва много,по принцип разхода зависи от десния крак и може да е доста над този извънградско :rolleyes:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е много. Колко гори на бензин по същия маршрут? Ако се различава много върви да ти настроят газовата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная честно и на мен ми се струва много ,затова отворих тема,жодих в сервиза и ми казаха,че тая кола няма да гори по-малко от 8,5,с полски компютър agis m210 съм,да не би той нещо да не смята вярно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Каризма, 1.6, 90 к.с. ГИ е италиански. Извънградско много ми зависи от карането - между 8 и 10. 8-8.5 ми дава, ако карам с 80-90 км/ч, а от там нагоре расте и разхода. Проблема е градското - около 12 на 100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря,явно 8-8,5 си е нормално

Хич да не ти се струва много... Понеже моята малолитражка гълта 10-11 извънградско (по последно засичане)!!! При постоянна скорост (с доста баири) от порядъка на 90-100км/ч (това с галене на педала). Добре де, не съм с ГИ... но пак си е много, явно трябва да я разбъзикам малко по врътките... :)

Не разбрах само колко харчи на бензин, ако харчи към 6-7, 8 газ е нормално... според мен. Моята не съм я засичал отдавна колко харчи на бензин :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1,6 90hp 1998г. - среден разход 8/100! някога ми пада на 7,5 ама с каране като пенсионер !!! градско към 9-10/100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризмата ми е с газов инж.и съм исключително доволен от вървене и страна на разход 1,8-116 коня 8 и 5 на 100 със скорост 120

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че 1.8 е по-удачния вариант за това купе. На двигател 1.6 му идва малко тежичко и от там по-високия разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Моята баба (1.6-90) пък дава 8/100 извънградско с яко опъване по магистралата и с климатик.

 

Бащата ходи по провинцията веднъж с нея и му даде под 7 ... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

И аз съм с Каризма, 1.6, 90 к.с. ГИ е италиански. Извънградско много ми зависи от карането - между 8 и 10. 8-8.5 ми дава, ако карам с 80-90 км/ч, а от там нагоре расте и разхода. Проблема е градското - около 12 на 100.

 

Колега значи и аз съм с 1.6 90 к.с. мотора но съм с обикновенна газова и м идава 14,5 градско като карам повече на смукач 1км. и гася да го считам ли за нормално ?Газовата е нова на 2 дни не съм минал и 500км.и паленето ми е на газ :)

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1,8-116 к.с. ГИ БРЦ 7,3 извънградско,8,5 градско,9,8 с яко юркане и климатик по пътя Пловдив-Смолян...Абе доволен съм, само дето чека ми свети почти постоянно!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1,8-116 к.с. ГИ БРЦ 7,3 извънградско,8,5 градско,9,8 с яко юркане и климатик по пътя Пловдив-Смолян...Абе доволен съм, само дето чека ми свети почти постоянно!...

 

така е и при мен трудно гасне :) !!! Считай го за индикатор че караш на газ !!! ;)поолегнаха мембраните и ми дава 12 градско . Още малко и ще я кача на анализатор да се настрой хубаво :) и да е по икономична.

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

така е и при мен трудно гасне :) !!! Считай го за индикатор че караш на газ !!! ;)поолегнаха мембраните и ми дава 12 градско . Още малко и ще я кача на анализатор да се настрой хубаво :) и да е по икономична.

 

 

Нов разход след центровка на изпарителя 7,5 дълго и 9-10 градско благодарение на Milen_z :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1,8-116 к.с. ГИ БРЦ 7,3 извънградско,8,5 градско,9,8 с яко юркане и климатик по пътя Пловдив-Смолян...Абе доволен съм, само дето чека ми свети почти постоянно!...

 

След като сложих емулатор паля на бензин авт. обръща на газ на 2,5об. карам като поддържам примерно 80-90км.светне ,обръщам на бензин огасва и след това пак си цъкам на газ. След като направя така и 1000км мога да мина без да ми светне чека иначе градско грам не ми свети.

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен, уж е ГИ, сам минава на газ на около 30 градуса на охл. течост . Чека светва чак когато спра някъде, примерно на стоп, и оборотите паднат. След по- продължително каране, сам гасне, и светва при при следващото спиране... Може би ламбдата отчита бедна смес,.. Знам ли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...