Премини към съдържание

Гори ми масло


Препоръчано мнение

Колеги,

След вече няколко хиляди километра с купеното преди 4-5 месеца рънер ДжиЕлХиксИ 94' установих, че гори масло и то не малко.

Някъде около 1л-1.5л на 2000км. До днес бях много притеснен и ядосан на предишния собственик, който естествено се кълнеше, че всичко е наред и досега дори не е имало нужда да отваря предния капак.. Но днес говорих с един пич и според него за тези двигатели е съвсем нормално да горят толкова масло. Независимо от марка, синтетика-несинтетика освен! някакво масло което било "специално модифицирано" за такъв двигател 1834см3.. Ако някой има подобен опит и е чувал нещо по въпроса, моля! споделете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

След вече няколко хиляди километра с купеното преди 4-5 месеца рънер ДжиЕлХиксИ 94' установих, че гори масло и то не малко.

Някъде около 1л-1.5л на 2000км. До днес бях много притеснен и ядосан на предишния собственик, който естествено се кълнеше, че всичко е наред и досега дори не е имало нужда да отваря предния капак.. Но днес говорих с един пич и според него за тези двигатели е съвсем нормално да горят толкова масло. Независимо от марка, синтетика-несинтетика освен! някакво масло което било "специално модифицирано" за такъв двигател 1834см3.. Ако някой има подобен опит и е чувал нещо по въпроса, моля! споделете!

:icon_box: Шамаросваи наред вземат те за канарче!

И какво е това "специално модифицирано" което ти предлагат :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

След вече няколко хиляди километра с купеното преди 4-5 месеца рънер ДжиЕлХиксИ 94' установих, че гори масло и то не малко.

Някъде около 1л-1.5л на 2000км. До днес бях много притеснен и ядосан на предишния собственик, който естествено се кълнеше, че всичко е наред и досега дори не е имало нужда да отваря предния капак.. Но днес говорих с един пич и според него за тези двигатели е съвсем нормално да горят толкова масло. Независимо от марка, синтетика-несинтетика освен! някакво масло което било "специално модифицирано" за такъв двигател 1834см3.. Ако някой има подобен опит и е чувал нещо по въпроса, моля! споделете!

 

Ха, за пръв път чувам качеството на маслото да зависи от кубатурата на двигателя... Явно този, дето те е съветвал, верно е голям "пич" :lol: Освен това мисля, че не е нормално за двигател на Мицубиши да гори толкова много масло. А дали има специално модифицирани масла, нямам идея. По-запознатите ще кажат :)

Сподели какво е сега маслото, което го гори?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Първо добре дошъл в отбора, второ няма такъв двигател, за който да е норнално да гори по 1-1.5л масло на 2000км. :icon_doh: Дай повече инфо за колата бре, освен че е Рънър и е 1834куб см, друго не разбрах..... :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но днес говорих с един пич и според него за тези двигатели е съвсем нормално да горят толкова масло. Независимо от марка, синтетика-несинтетика освен! някакво масло което било "специално модифицирано" за такъв двигател 1834см3..

За масло не знам, но за тези двигатели има специално модифицирани добавки :D сегменти и гумички на клапаните, които моментално спират горенето на масло ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,единствено на издухания двигател е нормално да гори масло,иначе не трябва да има разход на масло (освен,ако не е Трабант де :)). Не слушай тия Голфаджийски и Ладови разбирачи,че двигателя трябвало да гори масло и било нормално и няма значение какво масло му сипваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си за гумички на клапаните, но не е лошо да се премери компресията, така ще се види дали си и за сегменти ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

След вече няколко хиляди километра с купеното преди 4-5 месеца рънер ДжиЕлХиксИ 94' установих, че гори масло и то не малко.

Някъде около 1л-1.5л на 2000км. До днес бях много притеснен и ядосан на предишния собственик, който естествено се кълнеше, че всичко е наред и досега дори не е имало нужда да отваря предния капак.. Но днес говорих с един пич и според него за тези двигатели е съвсем нормално да горят толкова масло. Независимо от марка, синтетика-несинтетика освен! някакво масло което било "специално модифицирано" за такъв двигател 1834см3.. Ако някой има подобен опит и е чувал нещо по въпроса, моля! споделете!

Това е огромен разход на масло. На мен за 10000км. ми се наложи да долея 200 гр. и то на около 8000к.

Едно време имах един Кадет, който гореше като за световно. Когато започна да дава разход от почти литър за 600 км. /честно гореше около литър по линията Свищов-Добрич-Свищов/ го закарах на майстор, който смени сегментите. Сега го кара баща ми и 70000 км. по-късно не гори грам. Сам можеш да си направиш изводите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е огромен разход на масло. На мен за 10000км. ми се наложи да долея 200 гр. и то на около 8000к.

Едно време имах един Кадет, който гореше като за световно. Когато започна да дава разход от почти литър за 600 км. /честно гореше около литър по линията Свищов-Добрич-Свищов/ го закарах на майстор, който смени сегментите. Сега го кара баща ми и 70000 км. по-късно не гори грам. Сам можеш да си направиш изводите.

 

 

Наистина голямо ядене на масло става :D А пуши ли случайно синьо отзад? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... а ако не пушляви мъжката, остава да прави яко локвички.

С какво масло караш? Че на Лансера и на Витарката ядох хурката заради ментарливо масло. Включително на Витарата и направих основен ремонт, както се оказа - без нужда ... избеснях ... докато се усетя, че всичко е заради ултракалпавия турски Мобил 1. Минах на Q8, да чукна на дърво, нямам повече дертове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...