Премини към съдържание

Бушони и крушки за стопове


Препоръчано мнение

Някой знае ли място, където се продават бушони в насипно състояние (не комплекти) и крушки за стоповете? :) Че ми писна тоя дефицит. Искам да си купя няколко десетки бройки от всичко и да не се занимавам повече.

Редактирано от Реконструктор
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли място, където се продават бушони в насипно състояние (не комплекти) и крушки за стоповете? :) Че ми писна тоя дефицит. Искам да си купя няколко десетки бройки от всичко и да не се занимавам повече.

Ти да нямаш проблем с ел.-инсталацията, като питаш така на едро? Бушони имам насипни от колата на части, ще ти подаря. Крушките за стоповете бяха некви редки, аз купувах от Ратола. Всъщност крушките на габаритите на комби и седан еднакви ли са? Ако да и този проблем ти е решен. Ама бира ше черпиш.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушки за стоповете има в Еко бензиностанциите на General Electric, обаче тр. да настояваш да ти покажат, понеже като видят крушката директно казват че няма, а като ги накараш да извадят всъщност излиза че имат .. далеч не са толкова нестандартни тези крушки, при положение че в 80% от японските автомобили това е отзад в стоповете.. Крушката се води тип W21/5W или 7443 (не 3157!).

 

Аз лично съм си решил проблема още преди 2 години, като си докарах тогавашната разновидност на това (естествено ги бях издебнал на разпродажба на много по-ниска цена). Нещо уникално е!

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Да напомня за който реши да минава на диодни в стоповете:

- да си вземе задължително червени крушки, белите излъчват 90% само в белия спектър, а стопа се явява червен филтър, т.е. пропуска само червения спектър в който бял диод практически нищо не излъчва

- и по важното конкретно за Галант - начина по който круиза и АБС детектват натискането на педала на спирачката изисква наличието на поне една обикновена крушка в някой от стоповете (например в трети стоп) понеже през нея се взема маса, а през диодна крушка няма как, така че ако се сложат само диоди, по някое време светва грешка в ABS-а "стоп машинка", а круиза си мисли че е натисната постоянно спирачка и не може да се зададе скорост за следване.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм праснал диодни навсякъде ,за сега нямам никакви проблеми .И харчат ток в пъти по-малко./по душа съм си Габровец./ЧЕЗ е навсякъде!!!!!!!!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувах крушки за стоповете от едно малко невзрачно магазинче на ул.Житница #4 мисля че беше.По спомен 5лв/бр

От Красно село като се пресече Борис се пада от дясно,ако не се лъжа отвън все имаше изложени някакви тасове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли място, където се продават бушони в насипно състояние (не комплекти) и крушки за стоповете? :) Че ми писна тоя дефицит. Искам да си купя няколко десетки бройки от всичко и да не се занимавам повече.

Е при мен има вече , получих ги скоро.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ги тия крушки,изобщо не са редки,аз преди време си купих за 6 лева бройката.

 

Японските крушки, които продават в представителствата на Мицубиши са може би най-добрите и аз ги купувах на цена под 3 лева! Това беше преди 4 години, но все още си работят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...