Премини към съдържание

Предно окачване на Галанта ми


Препоръчано мнение

И спирачния апарат може да хлопа от разбити легла на водачите :icon_bye:

Любо тия дни свалях спрачките на Галанта за профилактика и ми се струва че водачите влизат много плътно в леглата,сложих им и медна грес и едвам ги наврях да ги стегна.

Ма знам ли вече къде да го търся това тропане? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любо тия дни свалях спрачките на Галанта за профилактика и ми се струва че водачите влизат много плътно в леглата,сложих им и медна грес и едвам ги наврях да ги стегна.

Ма знам ли вече къде да го търся това тропане? :icon_hmm:

 

Аз само казвам, понеже спомена спирачките .. иначе до колкото съм чел тук винаги тропане, което не може да се хване на сглобено, после излизало че е от крив носач .. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любо тия дни свалях спрачките на Галанта за профилактика и ми се струва че водачите влизат много плътно в леглата,сложих им и медна грес и едвам ги наврях да ги стегна.

Ма знам ли вече къде да го търся това тропане? :icon_hmm:

А как тряска? и кога?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как тряска? и кога?

Като минавам по дупки и неравности,все едно 'изпада в синхрон с броя на дупките' като дойде гладък път....и млъква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като минавам по дупки и неравности,все едно 'изпада в синхрон с броя на дупките' като дойде гладък път....и млъква.

Така ли? Ттрррр,трррр,трррр......?

почти съм сигурен че е кривия носач, но за по сигурно направи следното: по лек наклон тръгни с колата назад , след като леко тръгне ,натисни няколко пъти бързо спирачките, ак отропа при лашкане на купето , 100% е кривия носач........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ли? Ттрррр,трррр,трррр......?

почти съм сигурен че е кривия носач, но за по сигурно направи следното: по лек наклон тръгни с колата назад , след като леко тръгне ,натисни няколко пъти бързо спирачките, ак отропа при лашкане на купето , 100% е кривия носач........

Да точно трррр е звука и ми се струва че като тропа се 'изнася' тропането малко под предната дясна седалка,а нали 1то рамо на кривия носач е някъде там хванато.

Пламка утре ще го пробвам тоя метод назад с колата и ще пиша пак.

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно трррр е звука и ми се струва че като тропа се 'изнася' тропането малко под предната дясна седалка,а нали 1то рамо на кривия носач е някъде там хванато.

Пламка утре ще го пробвам тоя метод назад с колата и ще пиша пак.

Мерси

Убеден съм че е заминал шарнира на десен крив носач........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм че е заминал шарнира на десен крив носач........

И аз съм за кривия носач. По предницата на Галант няма какво друго да тропа толкова здраво, освен шарнира на този носач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за кривия носач. По предницата на Галант няма какво друго да тропа толкова здраво, освен шарнира на този носач.

Така си мислиш, защото не ти се е случвало дефектен тампон на този носач, пък здрав шарнир .. Тогава пука още по яко ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

svali si nosa4ite i 6te se ubedi6 4e sa 6ernirite az taka gi razbrah 4e sa razbiti,na kolata trudno se hva6ta uspeh

Свали си носачите и ще се убедиш, че са шарнирите, аз така ги разбрах. На колата трудно се хваща :) Успех.

 

Втори път няма да ви превеждам шльокавицата. Моля спазвайте правилата и пишета грамотно и на КИРИЛИЦА.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

А сега откъде купувате криви носачи :icon_dance:

Откакто имам колата (10 години и 2 месеца) не са сменявани. Сменял съм накрайници и двата прави. Да не са спрели да продават части за нашите коли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно от там от където купуват и правите .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Ако ти трябват носачи направо си кажи, освен нови мога да ти предложа и такива със сменен шарнир и тампон, и след още 10 години http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif можеш пак да си смениш само шарнира и тампона .

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Ето, казвам ти :). Интересувам се от направените.

Нещо чука от дълго време по предницата. Достатъчен е само грапав асфалт за да започне да се чува металическо хруптене. Спира като обера луфта на спирачката. Болт-водачите клопат по-отчетливо. Подозирам и тях. При потегляне понякога изклопва на метал отпред еднократно. Преди два месеца през нощта в дъжд в сляп завой скочих в дупка през цялото шосе. Нещо били прекарали в съседен град и на по-следващия ден я асфалтирали. В отсрещния ръб на дупката ми се отряза левия подкалник, гумата го хванала и извила от вътрешната страна. Спрях, светнах с телефона, запретнах ръкава и го върнах на мястото му. От тогава тегли надясно и се появиха едни леки вибрации само при висока скорост. Но това мисля че е от джантите 17 борбет. Дупката беше дълбока към 15-16 см с остри ръбове и около 35-40 см широка през цялото шосе. Ако скоростта беше по-малка нямаше да скочи направо на отсрещния ръб. В него преряза подкалника и капачето отпред на престилката увисна :icon_hmm: Отказа централното, не светят светлините за заден ход, климатроника свети половината, шумчета, вибрации ... и си казах, опа, време е за ремонт :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Ето, казвам ти :). Интересувам се от направените.

Нещо чука от дълго време по предницата. Достатъчен е само грапав асфалт за да започне да се чува металическо хруптене. Спира като обера луфта на спирачката. Болт-водачите клопат по-отчетливо. Подозирам и тях.

Мисля, че тебе ти жокер не требе, ааа такова, носач .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Проблема ти е по спирачния апарат .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...