Премини към съдържание

Приятели , помогнете


Препоръчано мнение

Здравейте , само да ви питам към алармата на Lancer`91 може ли да се сложи така ,че когато се заключи автоматично да се вдигат и стъклата . Ако трябва и до смяна ще стигне само ............................ помогнете :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, зависи от модела на алармата ти, дали разполага с тази функция.... или комфорт модул за вдигане на прозорци.

Ако ли не - мисля че се предлагат такива с комфорт модул-а, не съм сигурен дали може да се монтира само такъв модул кум алармата.

Нека някой по-запознат колега се включи да ни просветли, че и на мен ми стана интересно.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, ако алармата ти няма функция "комфорт", може да се добави допълнително такъв модул.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако стъклата нямат автоматичен режим трябва да се сложи допълнителен модул. Ако имат може да се реализира с незначителни средства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама сега като се сещам първо трябва да оправя машинките на задните прозорци ,а пък ако трябва и до смяна на алармата ще се стигне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли Лансер-ите от 2008 имат ли тази "екстра"? Или и тук трябва добавка на модул към алармата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли Лансер-ите от 2008 имат ли тази "екстра"? Или и тук трябва добавка на модул към алармата...

 

Моят има, ама е малко странно... трябва да натиснеш един път да се заключи колата и след това веднага натискаш и задържаш.. и се вдигат :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няколко пъти забрвих да ги вдигна и се замислих дали да не сложа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят има, ама е малко странно... трябва да натиснеш един път да се заключи колата и след това веднага натискаш и задържаш.. и се вдигат :rolleyes:

 

Така е, това е фабрична екстра. Дори и да нямаш аларма си го има вградено фабрично в централното заключване.

Между другото даже го пише и в книжката.

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят има, ама е малко странно... трябва да натиснеш един път да се заключи колата и след това веднага натискаш и задържаш.. и се вдигат :rolleyes:

 

Мда, благодарение на теб, разбрах, че и моята имала такава функция :drinks: Но е много тъпо активиранети й. Идеята е с включването на алармата, да се вдигнат и забравените стъкла. А сега какво? Нещо, клонещо към нищо! Пак трябва да оглеждам колата. Единствената ми далавера е, че няма нужда да влизам наново в колата, за да вдигна стъклата. Дали няма начин да го побългарим проблема, като мине през алармата!? :icon_crying:

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, благодарение на теб, разбрах, че и моята имала такава функция :drinks: Но е много тъпо активиранети й. Идеята е с включването на алармата, да се вдигнат и забравените стъкла. А сега какво? Нещо, клонещо към нищо! Пак трябва да оглеждам колата. Единствената ми далавера е, че няма нужда да влизам наново в колата, за да вдигна стъклата. Дали няма начин да го побългарим проблема, като мине през алармата!? :icon_crying:

 

На ме така ми харесва:), имам контрол над нещата. Ако искам си ги вдигам, ако пък не ги оставям стъклата отворени. Иначе всеки път ще ми се затварят автоматично, което за мен не е най-добрата опция.

Просто се опитвам да разсъждавам в жегата:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С едно натискане и задържане след заключването или с 3 натискания и на последното се задържа?

Само това не ми стана ясно, но след малко ще пробвам .... По принцип като натисна пак копчето ми се включва алармата ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш и включваш алармата. След това натискаш, задържаш и се вдигат стъклата. А дали не става по следния начин: натискаш и задържаш и като резултат се включва алармата и се вдигат стъклата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

същото ли е и при lancer от 91? Пък като се прибера ще снимам дистанционното

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се. Нашите са вградени в ключа. За да не гадаеме, отиди при някой алармаджия (добре ще е там, където ти е монтирана) да ти каже, какви опции имаш.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няколко пъти забрвих да ги вдигна и се замислих дали да не сложа

Една машинка нова е 6-10 кинта а модула към 20-30лв. Става с почти най скапаните аларми тоя номер. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

същото ли е и при lancer от 91? Пък като се прибера ще снимам дистанционното

Твоята кола фабрично има единствено електрически механизъм за вдигане на стъклата. Автоматиката е свързана само с шофьорското стъклото /автоматично изключване при вдигане/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 години слагах на старата кола аларма, защото нямаше никаква, яа трябваше да ходя на море. Алармата струваше 170 лв. с монтажа и имаше всевъзможни екстри. Можеше да се настрои при заключване да вдига стъклата, можеше от третия бутон да се вдигат, можеше да се настрои така, че при запалване на двигателя да се заключват вратите, както и ако след изключване на алармата, ако не се влезе в колата до 30 секунди колата се заключваше сама. Имаше и блокировка при кражба в движение. Ако те изхвърлят от колата на някой светофар, след 60 секунди колата гасеше двигателя сама, пускаше аварийните и алармата пищеше.

Въобще към 28-30 различни функции имаше, които можеха да се включват и изключвот по желание.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори се замислям дали да не сложа отзад да са ръчно . На лявата врата няма да и пречат копчетата :mitsu-smiley: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ааааа de4i искаш да кажеш че е невъзможно ?

Не, просто пояснявам за другите колеги какво може тази модел. Ти знаеш фунциите много добре.

Със сигурност може, аз такива идеи не съм имал и не съм мислил по въпроса.

 

п.п. И аз взех моя Лансер с неработещ заден десен механизъм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нашите се повредиха даже и десния преден сам може да работи (отделно)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак трябва да оглеждам колата. Единствената ми далавера е, че няма нужда да влизам наново в колата, за да вдигна стъклата. Дали няма начин да го побългарим проблема, като мине през алармата!? :icon_crying:

Въобще не се притеснявай. И мислех като теб докато един ден (Лятото на 2010 в Бяла на морето) не забравих колата с леко свалено шофьорско стъкло, заради жегите и включена аларма. Затваряне на вратата на съседна кола или подаването на глава или ръка през отворения прозорец я задейства.

Същия тип аларми ги слагат на кабриолетите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят има, ама е малко странно... трябва да натиснеш един път да се заключи колата и след това веднага натискаш и задържаш.. и се вдигат :rolleyes:

Точно.......... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...