Премини към съдържание

Приятели , помогнете


Препоръчано мнение

нашата аларма е слаба , но има и едно НО че не знам какъв тип е алармата :icon_crying: ако знаех щях да кажа но от покупката и не знам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кво го мислиш толкова, 2 страници тема станала.. Продават се модули за 2 или 4 стъкла, те самите се закачат за самата ел машинка и си имат система за мерене кога прозореца се е затворил за да спрат да "настояват" . Алармата и да няма отделен канал специално да подава маса към този модул, то може лесно да се вземе сигнала от сигнала за централното който подава. 100% има вариант да стане, само намери някой кадърен алармаджия че те се нареждат веднага в класацията след газаджиите по умопомрачителни умения да прецакват разни неща така между другото.

 

Ей ти тука модул за 2 стъкла, потърси, продават се и за 4 или пък си връзваш две от тия.

 

Важно е само да са ти почистени водачите и стъклата да се вдигат без много усилие, че иначе им паткат транзисторчета на тези модули.

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много не те разбрах . На мен стъклата ми правят и малък проблем . Като стигнат едно ниво тръгват накриво . Ако това алармаджията може да го оправи да го поръчам .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам как съм писал снощи полуспейки, нормално да не ме разбираш :icon_angel: .

 

Тези модули за затваряне на прозорците най-общо имат два или четири канала, които се връзват към самото моторче (към машинката) на всяко стъкло. Модула е закачен също и към постоянен + от акумулатора. Имат един управляващ вход където ако се подаде импулс (най-често маса (минус), от алармата или от централното) то модулчето започва да подава последователно към моторчетата на стъклата напрежение, като мери тока който хаби самото моторче, и когато този ток нарастне рязко, решава че прозореца е затворен и се прехвърля на следващия канал (има и друга система, която следи за искрене, но по-често се мери тока). За това трябва да ти се движат идеално стъклата без засечки и мъка, понеже тока към машинката минава през полупроводникови елементи вътре в това модулче, които са разчетени за определено максимално натоварване, ако заради мръсни водачи стъклата се движат трудно и тази стойност се надвишава, има опастност да изгори примерно транзистор или ако както казваш засича по някое време може да се обърква модула и да спира затварянето преди да се е затворил до край дадения прозорец. (На баща ми на Маздата така му изгоря единия канал след около 2 месеца, понеже шофьорското се вдигаше тегаво и не го изчистихме навреме и сега затваря само десния прозорец, модула който ползва той е някакъв от Равена, но много скъпо при тях...).

 

Механично стъклата алармаджията няма да им обърне внимание, някой авто-ключар евентуално.

 

Цялата операция можеш да си я направиш и сам, ако не си вързан в ръцете и имаш елементарни понятия от електро.

 

П.С. Да отбележа че конкретния модул от линка не съм го пробвал лично, просто нещо евтино което излезе на първо търсене с гугъл. Но излизат много теми по други авто-форуми които може да зачетеш за конкретни препоръки.

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Айде аз пак отворих темата . Може ли някои да ми даде линк или да ми каже от кой сайт мога да намеря машинки или механизми за стъклата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз пак отворих темата . Може ли някои да ми даде линк или да ми каже от кой сайт мога да намеря машинки или механизми за стъклата :)

 

Заповядай! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

http://www.avitel-bg.com/

 

...тези могат всичко да ти направят по колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...